Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szerintetek alkoholista...

Szerintetek alkoholista lennék? Nem piálni szeretek, hanem a sok piától berúgni. Minek igyak ha nem lehetek részeg? Bajos ez a felfogás?

Figyelt kérdés

A haverokkal úgy csináltuk, hogy mindenkire 1 üveg bor fejenként plusz kb fél liter tömény.

És vicces volt részegeskedni a parkban.

És ehhez hozzá szoktam.

Ugye amióta felnőtt lettem sokszor megkínálnak rokonok borral, sörrel, vagy házi pálinkával.


"Kérsz egy kis bort? Saját termesztés! - Persze hogy kérek! :D " És erre kitölt nekem 2 korty bort... -.-'

Ilyenkor arra szoktam gondolni, hogy "Ennyi, CSAK??? mekkora spúr vagy, adtad volna oda az egész üveget!"


Ha nem ihatok rendesen, és nem rúghatok be úgy, hogy leesek szinte a lépcsőn felfele menet, nem is iszok egy kortyot sem!

Azon töröm a fejem, ez most alkoholizmus? Mert nem hiányzik az alkohol, de ha nem lehetek ittas, meg részeg akkor nekem 1 pohár sör se kell!

Minek igyak ha nem lehetek szédelgős részeg?

1 pohár bor nekem = egy pohár teával!


Mi értelme van ALKOHOLT inni ha nem fejti ki a hatását az emberre? Szédülés, kellemes hangulat, jó kedv, filózgatás! Ha ezeket nem érzem minek igyak?


Szerintetek "mennyiségi alkoholista" vagyok?

Létezik ilyen?

19/f



2014. máj. 16. 15:00
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
92%

Kedves Kérdező!

Nálunk itthon édesapám és a papám is részeges alkoholisták. Nem mondom, hogy alkoholista vagy, de szerintem valami nincs rendben. nem azt mondom, hogy hülye vagy, félreértés ne essék, de szerintem nem ártana meglátogatni egy pszichológust, nem szégyen, hidd el! Amúgy ez nem utal alkoholizmusra, szerintem, ugyanis az az alkoholista, aki éjjel-nappal alkoholhoz nyúlva, vagy már elvonási tünetei vannak. Mint pl. remegsz, ha nem iszol, vagy agresszív vagy. Stb. Szerintem fordulj orvoshoz, hátha csak egyszer kell elmenned, megmondja, hogy mi a baj és többet látnod sem kell!

19/lány

2014. máj. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ezt én nem fogom megválaszolni neked (szerintem ez nem alkoholizmus, de nekem a rendszeres, pici alkoholfogyasztás sem feltétlenül az, míg a legtöbbek szerint itt igen), de teljesen megértem a gondolkodásodat. Najó, félig. Mert részeg ugyan nem akarok lenni, s legyen jó az ital íze - de ha már iszom, akkor már legyen annyi, hogy érezzem a hatást. De ez nálam nem a részegség, csak egy kellemes oldottság, én nem változom, csak a _felesleges_ gátlásokat vesztem el (erre rengeteg más dolog is képes az alkoholon kívül ám). Ritkán és nagyon keveset iszom, valahogy nem megy sok és válogatós is vagyok, de ha már iszom valami töményet, pazarlásnak érzem, ha oly keveset, hogy nem érzek semmit.
2014. máj. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Nagy ívó vagy, tehát rendszertelenűl iszol nagy mennyíségben alkoholt. Ha ez rendszeresé válik akkor leszel alkoholista. Egyébként berugás nélkül is van értelme inni, mivel a minőségi italok finomak.
2014. máj. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 gömbicica ***** válasza:
57%

az alkoholizmus felé vezető uton jársz( bocsi, hogy igy gondolom.

a leendő családod nem fogja dijazni(

Kérdezed mi értelme van alkoholt inni, ha nem fejti ki hatását az emberre: szédülés.....

A bor pl. számomra nem az a kategória, amitől be kelljen rugni. Annál nemesebb.

Találj magadnak valami mást, amitől jó kedve, jó hangulatod lesz. én ajánlanám a sportot.

2014. máj. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy finomak, de arra nincs keret, jó a 700 ft os bor is! :)
2014. máj. 16. 15:19
 6/21 anonim ***** válasza:
36%

Még nem vagy alkesz, de az leszel. Csak a szüleimre gondolok, ők pont ezen felfogás szerint élték az életüket. Tehát amikor azt láttam, hogy felemeli az első fél deci bort, már akkor könyvelhettem, hogy estére fetrengős részegek lesznek mindketten.


A férjem azért iszik, mert jólesik neki. Az elmúlt 5 évben talán háromszor sokallt be, de akkor se a sárga földig itta magát. Ő sose lesz alkoholista, mert egy pohár sört is meg tud inni úgy, hogy nem kívánja a következőt.


Neked szerintem a fejedben rendet kellene tenni, mert vagy alkoholista agglegény maradsz ha így folytatod, vagy elvált alkoholista, de hogy ezzel a mentalitással egyedül maradsz az biztos.

2014. máj. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Sowilo ***** válasza:
100%

Nyugi, ez nem alkoholizmus. Ez a tipikus magyar piálás. Alkoholizmusról onnantól kezdve beszélhetünk, meg egyébként minden függőségről onnantól kezdve beszélhetünk, hogy nem bírod ki huzamosabb ideig a függőséged tárgya nélkül.


Először is: nem alkoholt iszol, hanem bort, sört, egyebet.


Nagyon jól látod. Egy pohár bor egyenlő egy pohár teával. Kulturált emberek között akár csak a teának, az alkoholos italoknak is a gasztronómiai élmény az elsődleges lényegük, a részegség csak kellemes mellékhatás. Aki egy pohár borral kínál meg, az azért iszik csak egy pohárral, mert szereti az ízét, és rólad is ezt feltételezi.


Ha te nem szereted a bort, ne fogadd el.

2014. máj. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
59%
Hivatalosan és orvosilag ez alkoholizmusnak számít.
2014. máj. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy igénytelen vagyok, de már ittam 700 ft-os finom bort... Egy tokaji vagy egy Cabernet Savignon még sosem okozott csalódást számomra, márpedig az olcsóbb verziókat meg lehet kapni a fent említett árszinten.

Whiskyből már 8 ezer az, amit megiszom, most épp nem telik rá, de ha van, legyen már egy kis hatása is a remek aromája mellett :D

A sör az, amit bulikban képes vagyok csak a hatás meg a szociális értéke miatt inni. A büfé felhozatala annyira nem szokott lebilincselni, hogy az íze miatt igyam...

2014. máj. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Egy hajóban evezünk :D Én is jobban szeretek a haverokkal beb_szni mint az állat, de ezt nem rendszeresen teszem, hanem kb. havonta egyszer, és volt hogy 2 hónapig nem ittam egy kortyot se és kibírtam. Én mondjuk elfogadom ha csak egy kis piával kínálnak. Amíg csak 1-4 adag alkoholt iszok meg addig tudom magam tűrtőztetni de utána nincs megállás amíg be nem rúgok. Amúgy szerintem ha ki bírod alkohol nélkül mondjuk 1 hónapig és a durva berúgások random jönnek nem rendszeresen és nem túl gyakran akkor nem vagy az. Ha ettől az lennél akkor Magyarországon az embereknek kb. a fele alkoholista lenne, pedig az alkoholisták aránya kevesebb mint 10% az országban még akkor is ha egyre több van.
2014. máj. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!