Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A legkorábbi barlangrajzok...

A legkorábbi barlangrajzok készítői férfiak voltak, akik a vadászatukat vagy nemi vágyaikat ábrázolták, a gender akkor hogy akarja most eltörölni a nemiszerepeket, ha ezek már i. e.74ezer éve is megvoltak? (sőt korábban is)

Figyelt kérdés
2018. nov. 17. 13:50
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Sose értettem ezt a múltsirató, hátranéző hozzáállást.

Mintha egy hároméves sírna, hogy már nem anyuci kanalazza a szájába az ételt. Ismertek olyan három- vagy akárhány éves gyereket, aki nem örömmel és jó érzéssel tekint a saját fejlődésére és szintlépéseire? Csak felnőttkorukra kergülnek meg az emberek?

2018. nov. 18. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Én férfiként jól érzem magam férfiként. Nem zavarnak a szerepek.
2018. nov. 18. 08:08
 23/26 anonim ***** válasza:

Kérdező, aki a jobbik végén van a dolgoknak, azt nyilván nem fogják zavarni a szerepek :). Engem nőként egy részük igenis zavar. Hogy még ma is sokan elvárják, hogy csak ezért, mert puni van a lábam között, én végezzem a házimunka nagyobb részét akkor is, ha én fizetek. Hogy nekem a legtöbb munkahelyen erősebben kell tárgyalnom a jobb fizetésért. Hogy rám akarja erőltetni a kormány, hogy szüljek, amikor nem érzem magam jó anyatípusnak, és érezzem magam szarul, amiért nem elégítene ki a házimunka meg a maszatos puszikák és a peluscserélés.

Hidd el, ha a szarabb végén lennél, téged is zavarna.

2018. nov. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Ne, ne menjünk le panaszkodó versenybe.

Ilyen alapon a férfiak is mennyire brutálisan kegyetlen nehéz kereszteket kényszerülnek cipelni.


-A férfiaknak egy szoba vagy albérlet bérlése drágább. fel lehet menni bármelyik nagyváros albérlet kereső csoportjába facebook-on, vagy bárhol, meg lehet nézni. Itt Szegeden pl lányoknak 20 ezerért kiadnak szobát, pasiknál ez minimum 35-nél kezdődik. És tegyük hozzá, sokkal több kiadó albérletnél van feltételként az, hogy CSAK LÁNY lakót várnak. Kb minden 10. hirdetés irja hogy nemtől függetlenül bárki költözhet, vagy hogy kifejezetten férfi lakót keresnek.

Miért? Mert a főbérlő úgy van vele hogy lehetőleg egy 20 éves kis egyetemista csaj jöjjön, akit biztosan nem csak rendőrségi segitséggel tud kipaterolni a lakásból.

Mert hát tudjuk hogy minden férfi egy vadállat, ami ha befészkelni magát egy albérletbe, onnan csak ideggázzal lehet kiűzni. A férfiak köztudomásul nem is értik a bérleti szerződést, hisz olvasni se tudnak. Én is egy nő segitségével irok most.

Ja, és tegyük hozzá, rögtön jön a nőkre nézve pozitiv diszkrimináció, ami a férfiakra nézve negativ diszkrimináció, hogy a nők nem lakják le az albérletet.

Én most épp egy koedukált koliban lakom, és az a mérhetetlen dzsuva ami a lány szobákat / fürdőket jellemzi elmondhatatlan. mindkét nem tud ugyanolyan trehány lenni mint amennyire rendszerető lehet.


-Főzés. Férfiakra rögtön jön a vád hogy nem is tudnak főzni, amiben az a slusszpoén hogy a legnagyobb sztárszakácsok pasik :D

De úgy általában nem tudja a legtöbb ember eléképzelni hogy egy férfi igényes legyen a lakására, tudja hogy kell gyűrődés nélkül kiteregetni, vasalni, hajtogatni, hogyan kell egy tárolni az élelmiszereket. Mi hülye baszógépek vagyunk csak a sztereotipiákban gondolkodók számára, szerencsére nem mintha különösebben befolyásolná az én, vagy bárki más életét hogy egy csőlátású nő mit gondol.


-A férfi erőszakos, tartja a nagy társadalmi konszenzus.

Levakarhatatlan bélyeg, ha egy csőlátású sztereotipiákban élő személlyel kerül vitába az ember, akkor a Jóisten se tudja erről meggyőzni, hogy általánosit, és téved.


-Nincs igénye a férfinak a szeretetre, gyengédségre, és adni se képes. Társadalmi közhely ismét, megint csak olyan hogy bizonyithatatlan, a partnerünkkel eltöltött érzékeny percekről nem készitünk jegyzőkönyvet és hangfelvételt hogy ezt bizonyitsuk. Bár az is beszédes hogy a legszofisztikáltabb, legkristálytisztább műalkotások jelentős részben férfi mancsok közül kerültek ki.


-Általános iskolában folyamatosan a kis srácok vannak a lányokhoz méricskélve, szorgalomban, magatartásban egyaránt.


-Pasi nem menekülhet ki verekedésből, tartja a paraszti kor szokásrendszere. Szerencsére ez kiveszőben van, mert egyre kevesebb erőszakfitogtatásra gerjedő nő van, de az edukálatlanabb rétegtben még mindig vannak olyanok, akik gáznak tartják ha pasiként inkább visszavonulsz egy vesztes küzdelemből.

Inkább veresd véresre magadat, és akkor csak gyengébb leszel, igy viszont gyenge ÉS gyáva leszel.


-Pasiként gáz ha nem tudsz vezetni. Ezt már csomószor megkaptam én is, hogy azért illene 20 éves korom után már vezetnem. Pláne hogy barátnőmnek van jogsija, hát milyen dolog hogy én vagyok az anyósülésen.



Soroljam még?

2018. nov. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
#24 És látod, még így is a férfiak vannak felháborodva, ha el akarják venni tőlük a rájuk akasztott sztereotípiákat...
2018. nov. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
24, azért nem vennék egy kalap alá pár bosszúságot azzal, hogy egy konkrét nem el van nyomva, mert ha tetszik, ha nem, a klasszikus nemi szerepek a nők nagy részét elnyomják, nem hagyják kibontakozni, megengedik sőt még dicsérik is a velük szemben történő erőszakot... és hadd ne kezdjem el magyarázni, milyen trauma az, ha gyereket kell szülnöd, pedig nem akarsz... ez azért nincsen egy szinten azzal, hogy szegény fiúkat a lányokhoz méricskélik általánosban. És pl., amit a verekedésbe kerülésről írtál, aki okos volt férfiak közül anno, az ki tudta kerülni, míg mindezt a nők nem nagyon.
2018. nov. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!