Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ez az agyak a...

Szerintetek ez az agyak a tartályban elmélet igaz?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam hogy filozófusok és tudósok egyaránt lehetségesnek tartják hogy egy gonosz tudós tartja tartályban az agyunkat és érzékelteti velünk hogy élő emberek vagyunk pedig csak agyak.Ti is hallottatok erről?
2018. nov. 29. 14:54
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Sokat olvastam főleg angolul pl ha beírod hogy scientific response to the brain in a vat ha jól értelmeztem ott is azt írják hogy ez igaz valószínűleg,de lehet csak nem tudok elég jól angolul és félreértelmeztem
2018. nov. 29. 15:46
 12/22 anonim ***** válasza:
Az agy kevés ehhez, a teljes idegrendszer kéne, miközben szimulálják a megfelelő testi és érzékszervi ingereket (beleértve az agyunk által kiválasztott hormonok hatásának visszacsatolását pl. gyors szívdobogás), különben kevésbe kifinomult ingerekkel max valamilyen ködös álomszerű állapotot tudnának előidézni, de ilyen szintű test-tudatott és tudatosságot semmiképp. (A tudat csak a beérkező ingerek függvényében működik, ezt onnan is tudjuk, hogy akinél a nyúlt velő azon része sérül ami a bejövő idegeket tartalmazza, az agyhalott lesz, míg akinél a kimenők szakadnak meg, az megtartja tudatát csak bele lesz zárva egy mozdulatlan testbe.)
2018. nov. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
A multiverzum sokkal valószínűbb ennél.
2018. nov. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Ja én azt hittem hogy ez biológiailag lehetséges.
2018. nov. 29. 16:14
 15/22 anonim ***** válasza:
Szerintem fejleszd még az angolod és az értelmi képességed. :) Attól, hogy valami rettentő kis eséllyel lehet igaz, még nem biztos, hogy az.
2018. nov. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
A szimulált valóságot valóban lehetségesnek tartják egyes tudósok. Konrétan ezt az agyak tartályban dolgot nem. Szerintem te egy félrevezető cikket olvastál ami az alap gondolatnak a kiforgatása.
2018. nov. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Szerintem valami hülye krípipasztát olvashattál. :)
2018. nov. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Tételezzük fel hogy lehetséges, Mi a bánatért tartana egy gonosz fickó több milliárd agyat tartályokban, hatalmas macera lehet karbantartani őket, a számítógépről ami az egész naprendszernek a fizikáját és az elemeit futtatja arról nem is beszélve, teljességgel kivitelezhetetlen és értelmetlen lenne, ha valaki készítene is egy ilyen technológiát az nem valószínű hogy olyan hülye lenne hogy ilyen hasztalan saját magának nevetségesen sok extra munkát okozó dologra használná fel. Szerintem maga a mátrix elmélet is messze sci-fi és értelmetlen lenne megvalósítani.
2018. nov. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Kissé gyerekes a kérdés megfogalmazása :D


Itt egy egészen jó cikk a szimulációs hipotézisről:

[link]

2018. nov. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
De én nem a szimulációs hipotezisrol olvastam hanem egy magyar filozófiai előadásban is ez volt példának hogy"azt feltételezni,hogy most egy széken ülsz ugyanolyan mint azt feltételezni hogy agy vagy eg, tartálybantartálybanyi az esélye
2018. nov. 29. 19:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!