Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nincsen egyetlen barátom sem....

Nincsen egyetlen barátom sem. Hogyan éljem túl ezt az időszakot?

Figyelt kérdés

10. osztályos gimnazista vagyok. Tavalyi tanévre nyúlik vissza a történetem. A második tanítási nap után látszólag tökéletes barátságba kerültem egy osztálytárssal, de az idő múltával a mi viszonyunk szörnyen megromlott. Május vége felé kibeszélt, pletykált rólam a hátam mögött, ennek ellenére én próbáltam megmenteni a dolgot, de azt már nem lehetett. Ahogy év elején még teljesen megegyezett a személyiségünk, úgy év végére azáltal, hogy új társaságba keveredett, teljesen megváltozott. Vele osztottam meg mindent, azóta konkrétan egy barátom sincs. 2 lánnyal még felszínesen jóba vagyok. Mindhárman barát nélkül vagyunk, ezért kerültünk így össze. Én próbálom összefogni a kis kapcsolatunkat, mert mindhármónk személyisége teljesen más. Egyikőjük minden dolgozatnál segít, tetszik, vagy sem, konkrétan helyettem elvégez minden munkát. A másik lány nagyon visszahúzódó, úgy találtunk egymásra, hogy mindkettőnk kiszemeltje egy osztályba jár, ergo közös téma. Viszont, iskolán kívüli közös témák nincsenek.


A szüleimtől nem kapom meg a kellő figyelmet, sőt, sokszor oltári "összeütközéseink" vannak és ""kevésbé"" mutatják ki szeretetüket. Ilyenkor jól jönne valaki, akivel megoszthatom a problémám, mellettem van, de hát mint látjuk, nincsen senkim. Az is nagyon hiányzik, hogy valaki szeretgessen, attraktívnak tartson és egy erős párkapcsolatunk legyen.


Nincsen olyan közeg, ahol tudnék ismerkedni, barátkozni, mivel alapvetően sem járok el nagyon sehova. Gyógytornára szoktam járni, hasonló korú gyerekek vannak ott, mégsem tört meg a jég. Ezen kívül valóban nincsen semmilyen közeg, ahova tartoznék. Régebben több helyre is jártam, de mindenki továbblépett, haladt a korral, én pedig egyszerűen nem vagyok hajlandó inni, cigizni.


Konkrét elképzeléseim vannak a jövőt illetően, és nem hogy nem a városban nem szándékozok maradni, de az országban is, magyarán annyira nem kéne hogy szívemre vegyem a dolgot, de az elkövetkezendő 2 és fél évet nem szeretném a 4 fal között tölteni és egy emberi roncsként a felnőtt életbe lépni.


/Köszönöm, nem kérek privátokat, nem akarok (itt sem) ismerkedni! /

Előre is köszönöm, ha valaki próbálna érdemleges tanácsot adni, nagyon sokat segítene!


16/L


(:


2018. nov. 29. 19:53
 1/4 A kérdező kommentje:
* ... És nem hogy a városban nem szándékozok maradni, de az országban sem ...
2018. nov. 29. 19:55
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem muszáj suliban barátkoznod, interneten is barátkozhatsz.😘

17/F

2018. nov. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs senki a környezetedben, aki felé tudnál nyitni és hasonló hozzád, akkor pedig nem sok választásod marad az interneten kívül, ahol manapság rengeteg ember próbálkozik.

Csak azért mennél külföldre, hogy elmenekülj, nem félsz attól, hogy ott még magányosabb lennél inkább idegenként?

Az viszont nagyon pozitív, ha tudod, hogy mit szeretnél az élettől. :) Mik a terveid, hova mennél?

2018. nov. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nézd meg a lehetőségeidet:

Összetartod a kis kapcsolatod azokkal a lányokkal, és megpróbálod élvezni ezt a fajta magányosságot, megpróbálod látni hogy valójában egyedül lenni is nagyon jó.

Vagy miközben próbálod élvezhetővé tenni a magányt, próbálsz te is változni, és a többiek felé nyitni, alkalmazkodni hozzájuk.

Az én osztályomban is kibeszél mindenki mindenkit kb. De attól még nem utálják azt, akit kibeszélnek. Amit furának tartanak a gyerekek, arról rosszat mondanak, mert nem értik, ennyi.


Vagy, egyéb lehetőségek: Neten ismerkedsz (nekem rengeteg barátom van, akit neten ismertem meg évekkel ezelőtt, és azóta is élőben is barátok vagyunk), valami klubba vagy ilyesmibe belépsz.

2018. nov. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!