Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki megöl egy gyilkost, az a...

Aki megöl egy gyilkost, az a szemetekben egy rossz ember?

Figyelt kérdés
2018. nov. 29. 21:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
26%
"Ha a sárkánnyal harcolsz,te magad is sárkánnyá válsz." Ez szerintem mindent elmondd erről a dologról.
2018. nov. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Rossz ember a hóhér?
2018. dec. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
aki megol egy gyilkost az is gyilkos, igy ot is meg szabad olni?
2018. dec. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Yagami Light kedveli ezt :D
2018. dec. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
0%

Az attól függ milyen vallású az aki értesül a tettről.

Ha a zsidó (keresztény) 10 parancsolatot olvasod: "Ne ölj!" Tiltja az ölést. De az állatot leöli.

"Ne lopj!" Az állam ha nem fizeted az adót ellopja, inkasszózza a pénzed. De ennek a jogi meghatározása kifosztás, mert az állam (legális) lopása ellen nem tudsz védekezni. De említhetem a megélhetési bűnözést is, mely szerint megélhetés miatt napi 5000Ft értékben lophat. Az lényegtelen, hogy akit meglop esetleg annak a megélhetését veszélyezteti.

"Ne kívánd felebarátod házát, feleségét...!"

Mégis a bankok által kamatos kamattal a behajtócég elveszi az adós házát.

És még sorolhatnám.

És teszik mindezt keresztény felebaráti szeretetből.

Hiszen, ha bűnt követ el elmegy a templomba és meggyónja, a pap feloldozza, ábelesz-kóbelesz. Majd holnap kezdődhet minden elölről.

Katonáknál háború esetén a pszichológus úgy ad lelki megnyugvást a gyilkoló katonának, hogy nem ő ölte meg az ellenséget, hanem a golyó. Vagyis a golyó a tettes.

Vagyis, relatív = nézőpont kérdése

A szektás juhász is azt mondja a lelki birkáknak, hogy Isten az aki adhat és vehet el életet. De ha egy gyilkos elvágja a torkát a juhásznak, elméletileg nem vérezhet, mert Isten szereti őt. Valójában a juhász meghal. Így a juhász szavai szerint te vagy Isten . Ez innen már filozófia.

2018. dec. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

#9 Nem vagyok krisnás, és én nem is tudtam, hogy így van, mint ahogy abban sem vagyok biztos, hogy valóban így van. Viszont ha ezen hit dimenziójában gondolkozunk, akkor lehet benne valami. TALÁN.


Egyfelől a krisnások hisznek a reinkarnációban, tehát lehet úgy gondolkodni, hogy nem egy végleges pusztításról van szó.

Másfelől arra is lehet gondolni, hogy ha valaki már olyan szinten van, hogy ölni képes, vagy elveszi más létfenntartáshoz szükséges tulajdonát, akkor már eléggé egyre rosszabb lesz (a kriminálpszichológiában ezt bűnözői karrierként fogalmaznánk ezt a jelenséget) Mivel a krisnások hisznek a reinkarnációban és a karmában, vagyis hogy a jót is rosszat is visszakapják egy következő életben, megakadályozzák így azt, hogy további rosszakat tegyen, és így egy következő életben, életekben sokkal többet kelljen szenvedni.


Én ahogy mondtam, nem vagyok krisnahívő, és nem is azonosulok ezzel a nézettel, lehet, hogy nem is így van, csupán azt mondom, hogy mindent meg lehet magyarázni, mint annak az ellenkezőjét is, és a vallás, hit olyan dolog, amivel nem lehet vitatkozni.


Amúgy az ószövetség is tele van azzal, hogy miért jár halálbüntetés.

2018. dec. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Senki Márk válasza:

Technikai értelemben véve nincs jogunk nyilatkozni a kérdésről.

Jogi értelemben törvénysértés (legjobb esetben is önbíráskodás és emberölés).

Személyes véleményem szerint a halálbüntetés pártján vagyok egyértelműen bizonyított esetekben. (Visszaeső emberölés, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés, pedofil cselekmények...)

Igen is vannak olyan személyiségek, akiknek a társadalomban nincs helye, a börtönrendszer pedig csak annyit biztosít, hogy az ÉN és az Önök pénzéből ellátjuk jómódban a bűnözőket.

Megértem, hogy az emberölés helytelen, de az helyesebb, hogy a gyermekem nélkülözzön, mert bűnözők ellátását kell fizetnem???

A szememben nem rossz ember, aki gyilkost öl.

2018. dec. 14. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mindenkivel csak a maga szintjén lehet megküzdeni. Ergo, ha megölök egy gyilkost, az ő szintjére süllyesztem magam. Megéri?
2019. jan. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!