Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék megbékélni a...

Hogyan tudnék megbékélni a változással, ha a megszokott dolgokat szeretem?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, és a párom megkérdezte, mi lenne ha összeköltöznénk. Sejtettem, hogy egy idő után feljön a dolog, szívesen élnék vele, de amitől én félek, az a lakhelyem változása. Fura lehet valakinek, de én pl egy kisvárosban lakom, ahol a szüleim is, haza tudok járni bármikor. Van egy kis lakásom amit meg tudtam venni, és az évek alatt berendezni és én nagyon szeretem. A párom meg Pestre akar költözni, mert ott tudna dolgozni, de én egyáltalán nem szeretnék Pestre menni. Ő is tudja ezt, de munka szempontjából csak ez jöhet szóba, és azt mondta ideiglenes, de az is évek mire onnan eljössz. Borzasztóan félek ettől a változástól, mert szeretem ahol vagyok, a munkámat, az otthonomat, és hogy közel vagyok a családomhoz is. De ha összeköltözök a barátommal, mindezt el kell hagynom. Egy kicsit kétségbe is vagyok esve és tudom, hogy nincs miért. Esetleg, ha valaki járt hasonló cipőben, hogy nem akarta a költözést, de megtette, tudna pár ötletet adni, hogy hogyan bírta ki?

2018. dec. 14. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor maradj otthon, és engedd el.
2018. dec. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, nem kell eladni semmit ha nem tetszik bármikor vissza mehetsz.
2018. dec. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Borzasztóan félek ettől a változástól, mert szeretem ahol vagyok, a munkámat, az otthonomat, és hogy közel vagyok a családomhoz is."

A 2-es válaszoló jó kompromisszumos megoldást javasolt, csak kérdés, hogy a munkádat is visszakapod e?

Én csak magamról tudok írni, egyszer fordult elő, hogy valakiért mindent feladtam, de nagy hiba volt és nem tudtam megszokni az új körülményeket.

Tudat alatt őt hibáztattam az előnytelen váltás miatt (albérlet, rossz munkahely, anyagi gondok) szép lassan kiábrándultam és megutáltam.

Nem állítom, hogy veled is így lesz, de neked kell ismerned magad!

2018. dec. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szerintem te jobban szereted magadat és a saját kis megszokott életedet mint a párodat. Nekem az a természetes, hogy a világ vègère is a férjemmel mennèk, mert ô a legfontosabb.

Pláne, hogy nem jókedvéből akar költözni, hanem hogy megteremtse a csalàdotok alapjair: egzisztenciàját, anyagi hátteret és veled szeretne èlni.

2019. jan. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!