Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kivitelezhető lenne az elképze...

Kivitelezhető lenne az elképzelésem?

Figyelt kérdés

Adott egy viszonylag nagy értékű számítástechnikai hardver amire szükségem lenne, de horribilis áfa van rajta, itt jön képbe hogy vállalkozók cég számlájára vesznek termékeket, amik után az áfát visszaigényelhetik.

Van egy vállalkozó a közelemben, akit megkérnék rá hogy vegye meg nekem én kifizetném neki az áfa nélküli alapárat, Ő pedig visszaigényli az áfáját, így mindketten jól járunk nem? Számomra nagy teher az az 50e ft áfa, tehát örülnék egy ilyen megoldásnak.

Kinek mi a véleménye erről?


2018. dec. 18. 18:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem te találtad fel a spanyolviaszt, igen gyakori eset. Neki azért jó, mert költségként leírhatja.
2018. dec. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy működhet, mindenkinek jó lesz
2018. dec. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Jó neked, mert olcsón lesz hardvered

Jó a vállalkozóbak mert leírhatja költségként


És ami a legfontosabb: Jó nekem, mert most ettem tojásos kenyeret :D

2018. dec. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Emberek, valaki oktasson ki mert nem értem. van egy valami ami mondjuk 100 ezer forint áfa nélkül +27 ezer Ft áfa. A vállalkozó megveszi áfával szóval fizet 127 ezret amiből kap tőled 100 ezret és a maradék 27ezret vissza igényli.Ezzel a vállalkozó miért nyer?
2018. dec. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Működik, de a garancia ugrik.
2018. dec. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#4 A vállalkozónak mondjuk van 1 millió profitja, amiből jövedelemadót kellene fizetni, de azt mondja ő vett 100 ezerért gépet, tehát csak 900 ezer a profitja papíron, és csak az után fizet adót. Ja és ez amúgy adócsalás.
2018. dec. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ÁFA-t visszaigényelni csak a vállalkozással (annak működésével) kapcsolatos termék/szolgáltatás után lehet, erre figyelni kell. És mielőbb beszélj vele, lassan év vége!
2018. dec. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#6 Értem,köszönöm!
2018. dec. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Megfelelő kapcsolati szinten ez simán megtehető. Persze nem vadidegennek.
2018. dec. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#4


A vállalkozó a bevétel után leadózza az ÁFA-t, X ezer forintot. Ha megveszi a hardvert (kiadás), akkor annak az ÁFA-ját visszaigényelheti (Y ezer forint). Tehát leadózik X ezret, visszaigényel Y ezret, így a végén a mérleg: X - Y. Nyilvánvalóan minél nagyobb az Y, annál kevesebbet fog a vállalkozó leadózni.

Ilyenkor év végén (vagy negyedévente, vagy félévente, attól függően kinél hogy van az ÁFA bevallás ideje) szoktak a cégek költséget csinálni, azaz bevásárolnak olyan dolgokat, amikre nincs feltétlenül szükségük, de "majd úgyis kelleni fog", így növelik a költségeiket -> nagyobb lesz a visszaigényelhető ÁFA -> kevesebbet kell adózni.

És a másik, amit #6-os is írt, ezzel csökkenthető a vállalkozói SZJA adóalapja. Technikailag ez nem adócsalás, de ha esetleg a NAV vizsgálódna, nem feltétlenül tetszene neki a dolog.

2018. dec. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!