Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan érhetném el, hogy...

Hogyan érhetném el, hogy elengedjenek egyedül Budapestre?

Figyelt kérdés
Van egy fiú, akit már lassan egy éve ismerek, interneten beszélgettünk először, eddig 2-szer találkoztunk és 1 hónapja vagyunk hivatalosan is egy pár. Ő 17 éves én pedig 16 leszek 2 hónap múlva. Az a kialakult szituáció, hogy nagyon szeretnék felmenni hozzá a születésnapján, ami most december 26-án lesz. Vettem neki ajándékokat is már. A szüleim pedig nem az, hogy egyedül nem engednek fel (ezalatt pl értem a buszt, vonatot), hanem ők sem hajlandóak felvinni engem Pestre. Mi egy kisvárosban lakunk 186 km-re a fővárostól. Nagyon hiányzik nekem a barátom, mivel elmondhatatlanul szeretem, úgy érzem hogy ő a "lelki társam", igen tudom, ennyi idősen ezt kijelenteni butaság lenne, én még is megtettem! Tehát a szüleim már találkoztak vele. Folyton arra hivatkoznak, hogy a családját még nem is ismerem, Budapest nem olyan mint ez a kisváros, itt nincs annyi ember..elrabolhatnak stb... Hiába mondom, hogy végig mellettem lenne baràtom, meg hogy nem mennénk olyan helyekre. Ez nekik nem elég. Szerintük nem nekem való a nagyváros, nem ismerem, még sose voltam, veszélyes stb.. Azt állítják ők lennének a legfelelőtlenebb szülők, ha hagynák, hogy felutazzak egyedül. Pedig ott várna a barátom az állomáson, végig velem lenne. De utána jön, hogy miért, mit tudna tenni ő, ha megtámadnának engem stb... De ha megkérem vigyenek fel, akkor pedig jön az, hogy nekünk nincs erre pénzünk. Nem megyünk karácsonykor egy idegen családhoz. Még nem is ismered azt a fiút. Stb..csak a tipikus. Egyszerűen kalitkában érzem magam. Már 2-szer is a barátom jött le hozzám, de nem várhatom el, hogy a SZÜLETÉSNAPJÁN is ő utazzon. Meg amúgy se...már én unom, hogy mindig csak ő utazik, nem érzem fernek. De ezt se tudják megérteni, hogy oké, hogy napi szinten beszélünk messengeren, szinte minden percben, de hát az még sem olyan mintha itt lenne mellettem és ölelhetném... Meg, hogy ők nem fognak hetente Budapestre cipelgetni... Ahj.. Nem igazán tudom mit tehetnék. Úgy volt, hogy most szerdán felvisznek a szülinapjára a szüleim, de meggondolták magukat vagy én nem tudom, de most már ismét ellenzik. Egyszerűen nem hagyják, hogy megismerjem úgy igazán a barátom és neki a családját és ők se hajlandóak erre. Mit tegyek, hogy ez változzon? Minden ezzel kapcsolatos beszélgetésünknek veszekedés lesz a vége. Szerintem, túlzottan is féltenek!!
2018. dec. 23. 11:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%
azért 15 évesen én se engednélek el majdnem 200 km távolságra egy szinte idegen emberhez. de ha én lennék 15 éves, tuti felszöknék hozzá, még ha utána úgy jönnének utánam és jól megkapnám a magamét. talán annyit tehetsz, hogy barátod szüleinek szólj,hogy beszéljenek a te szüleiddel és így talán nagyobb biztonságban éreznének.
2018. dec. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Vagy utazz fel egy olyan ember kíséretében, akikben megbíznak a szüleid. Utána meg egyetemre menj Pestre tanulni, és a távolság meg van oldva.
2018. dec. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
54%

Sehogy.

Természetesen külön szobában aludnatok,ugye?

2018. dec. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%
Hozzá teszem: Semmiképpen ne szökj el. Ezzel csak azt mutatnad meg,mennyire nem vagy felelősségteljes és megbízható.
2018. dec. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Még ott alvásról szó sem volt (vagyis a szüleimnem fel sem hoztam a témát). Mennék és jönnék, lehet hogy picit sokat kéne utaznom, de megérné.
2018. dec. 23. 11:44
 6/19 anonim ***** válasza:
79%

Beszéljenek a te szüleid a barátod szüleivel, hátha az kicsit megnyugtatná őket. Azt értem, hogy nem fognak téged csak úgy 200 km-re furikázni, mert már önmagában nem kis pénz és még haza is kell jönni, időben sem kevés.

Az, hogy féltenek, érthető megint valahol, de szerintem ha szülő beszélne szülővel, az sokat segíthetne.

Egyébként úgy mennyire vagy önálló, szoktál ekkora távolra utazni alapból? Van az a tini, akit nyugodt szívvel engednék el, mert tudom, hogy feltalálja magát, de van az is, aki a szomszéd városkában is elveszik. Te melyik típus vagy?

2018. dec. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Kisebb koromban nem igazán mentem semerre egyedül. Nem akartam, nem igen mertem önállósodni. De most egy jó ideje pedig már nagyon szeretnék magamtól is csinálni dolgokat, menni erre-arra. De a múltra hivatkozva nem annyira szeretnének részt venni eme "folyamatban".
2018. dec. 23. 11:56
 8/19 anonim ***** válasza:
17%

Mintha kb a saját naplómat olvasnám, ugyanilyen voltam 15 évesen, és ugyanilyen egyszerűnek gondoltam a világot.

De azért ennyi idősen már megérthetnéd, hogy ha a szüleid azt mondják, nincs pénz valamire, akkor nincs rá és kész. Szintén 200 km-re nőttem fel Budapesttől, ma már ott élek, hidd el, baromi sokba kerül egy ilyen oda-vissza út.

Két találkozás után kijelenteni, hogy elmondhatatlanul szerelmes vagy, szintén borzasztó túlzás.

December 26 pedig nem csak a barátod születésnapja, hanem mellesleg karácsony is, tudják a fiú szülei egyáltalán, hogy náluk tervezed tölteni a napot? A szüleid helyében iszonyat kellemetlennek érezném beállítani egy vadidegen családhoz karácsonykor, nem csodálom, hogy nem akarnak elvinni.

És az is nagyon szuper, hogy ha bármi történik, akkor a barátod megvéd. Mi elég jó környéken lakunk a párommal (aki 35 éves és 185 magas), de néha még így is belefutunk olyan emberekbe, akikre ő is azt mondja, hogy nem szeretné, ha belénk kötnének. Tudom, milyen adoniszként tekintesz a fiúra, de szerinted mit tudna tenni, ha tényleg baj lenne?

Az összes közül a legnagyobb ellenérvem egyébként a karácsony, december 26-án szerintem semmi keresnivalód nincs egy idegen családnál.

2018. dec. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Tudom, mindezzel tisztában is vagyok. Szüleimet is meg tudom érteni, de bennem van ez a "kettősség", hogy így fogalmazzak..Csak mégis, ott van az, hogy annyira szeretnék vele lenni és nagyon félek, hogy egyszer a távolság miatt fogom elveszíteni.

(Amúgy a szülei tudják és nincs ellenükre.)

2018. dec. 23. 12:17
 10/19 anonim ***** válasza:
Óvszert kérj, vagy vigyél azért.
2018. dec. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!