Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki fiatal, de kifizeti a...

Aki fiatal, de kifizeti a teljes árú jegyet, nincs joga ülni a buszon?

Figyelt kérdés

Ha van rá lehetőség, idősebb (ötven fölötti) tagok válaszát várom.

Nagyon sok olyat hallottam és én magam is tapasztaltam, hogy egye idősek elvárják, hogy mindenki minden körölmény között kötelezően adja át a helyét a nyugdíjasnak. Mert ha nem, akkor bunkó, tiszteletlen, neveletlen fiatal.

Ma is volt egy ilyen esetem, ráadásul nem is volt tömve a busz, hogy az idősebb hölgy (öreg néni) mellém akart ülni, nem pedig az időseknek és rokkantaknak fentartott kettős első ülőhelyre. Én hátul ültem, mellettem a táskám, és megszólt, hogy udvariatlan vagyok, hogy nem adom át a helyem neki. Harmincas vagyok, de gyakran néznek sokkal fiatalabbnak, bár ennek itt most nincs jelentősége.



2018. dec. 28. 21:18
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Az öregedés címkét nem én adtam meg, automatikus átírta, amit akartam
2018. dec. 28. 21:22
 2/25 anonim ***** válasza:
7%
A jegy csak utazásra jogosít, másra nem. Én 65 vagyok, de akkor is állok ha van üres hely. El vagy kényelmesedve faszikám!!!
2018. dec. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
39%
'Én hátul ültem, mellettem a táskám' - marmint a melletted levo ulesen? Mert akkor orulj hogy nem velem talalkoztal, en ugyanis siman raultem volna...
2018. dec. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
48%
A táskádnak biztosan nem jár saját hely. Az időseknek nem azért illik átadni a helyet, mert ők olyan csodálatos nagy elmék, hanem mert sokuknak nem biztonságos állni a buszon. Esetleg előremenni se tud menet közben, azt meg nem feltétlen tudja fejből, hogy melyik típusú buszban hol van rokkantak helye. Kisgyerekeseknek is hasonló okból szokás átadni.
2018. dec. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
63%
Oszt a táskádnak is vettél (hely)jegyet?
2018. dec. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Az első kettő válaszolóban túlbuzog az udvariasság, vajon az életben is ilyenek idegenekkel? (Egyébként a női nemet képviselem, és a hátizsákom túl nagy volt, hogy az ölemben tartsam). Mint írtam, volt egy csomó hely, elöl, ahova lett volna lehetősége leülni, de nem tette, hanem hátrajött, és engem állított fel. Nem megkért, hogy adjam át a helyem, hanem parancsolt.
2018. dec. 28. 21:33
 7/25 anonim ***** válasza:
97%
A táskádat tényleg ne tedd az ülésre, mert prosztó dolog. De én is úgy vagyok vele, hogy 9500-at fizetek, hogy utazzak a koszos, összehányt, zsúfolt, büdös metrón, ami tele van csövikkel meg őrültekkel, akiknek tuti se jegyük, se bérletük. Ülésről álmodni sem merek, állni szeretnék, de a 3-as metrón az ajtó melletti kapaszkodók lejjebb vannak a csodás új szerelvényeken, így minden ott ülő könyöklőnek használja, nem tudok elhúzódni, hogy kiférjenek tőlem, a 2-es metrón az ülő embernek az ölébe kell állnom, ha kapaszkodni akarok, a villamosok meg buszok tele lettek fotel méretű ülésekkel, de egyes ülés nincs is, állni meg csak addig lehet, míg valaki fel nem száll egy böhöm nagy babakocsival.
2018. dec. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Akkor máshogy kérdezem. Ha van ülőhely, mondjuk olyan, ami dupla, tehát még senki sem ül rajta, akkor az öreg nénik miért mások mellé akarnak ülni? (Volt még hely, legalább hat, és ebből olyan is, elöl a kettes, ahol mindkét oldal szabad volt.)
2018. dec. 28. 21:43
 9/25 anonim ***** válasza:
17%
Aki fiatal és megveszi a teljes árú menetjegyet, annak joga van körbebástyázni magát bőröndökkel? Nem? Felháborítóóóó!
2018. dec. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
78%

Nézd, nyilván egyetlen jegyet/bérletet vettél, tehát nincs jogod két helyet elfoglalni. Hogy a táskád belefér-e az öledbe, vagy le kell raknod a padlóra, az más utast nem kell, hogy érdekeljen.

Viszont: Ha van üres ülőhely, nekem eszembe sem jutna más táskáját szóvá tenni. Tegye majd szóvá az, akinél már elfogynak az üres helyek.


Amúgy a nyitókérdésed nem erről szólt. AZ arról, hogy te magad ülni akartál. Kár volt máshova elvinned a kifejtést.

2018. dec. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!