Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki fiatal, de kifizeti a...

Aki fiatal, de kifizeti a teljes árú jegyet, nincs joga ülni a buszon?

Figyelt kérdés

Ha van rá lehetőség, idősebb (ötven fölötti) tagok válaszát várom.

Nagyon sok olyat hallottam és én magam is tapasztaltam, hogy egye idősek elvárják, hogy mindenki minden körölmény között kötelezően adja át a helyét a nyugdíjasnak. Mert ha nem, akkor bunkó, tiszteletlen, neveletlen fiatal.

Ma is volt egy ilyen esetem, ráadásul nem is volt tömve a busz, hogy az idősebb hölgy (öreg néni) mellém akart ülni, nem pedig az időseknek és rokkantaknak fentartott kettős első ülőhelyre. Én hátul ültem, mellettem a táskám, és megszólt, hogy udvariatlan vagyok, hogy nem adom át a helyem neki. Harmincas vagyok, de gyakran néznek sokkal fiatalabbnak, bár ennek itt most nincs jelentősége.



2018. dec. 28. 21:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Olyankor ne ülj le. Rám már szólt egy faszi, mikor kiürült a metró és elültem mellőle 2 nagy táskával, hogy miért ültem el onnan. Rengeteg idióta phasz van, akik teljesen üres buszon is az öledbe akarnak ülni.
2018. dec. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
100%
#9-10, de a kérdés lényege nem ez volt... Az öreg néni gondolom valahol elől szállt fel, de neki muszáj volt hátra mennie, mikor elől is meg középen is volt még bőven hely, ahová letudott volna ülni... Tényleg nem érted?
2018. dec. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
11%

Szinte már semennyit nem tömegközlekedek, de anno mikor sulis voltam, már akkor is úgy basztam le.táskát az ülésről, hogy öröm volt nézni....

Nem azért van...

2018. dec. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
89%

Sosem értettem ezt a táskagyűlöletet. Én az ölemben, állva utazás esetén a kezemben tartom a motyót, de, ha valaki mellett ott van az ülésen, azt is megértem, hadd utazzon kényelmesen, amíg lehet. Ha le akarok ülni oda, akkor megkérem az illetőt, hogy vegye el a táskát - eddig 10/10 esetben működött!

Maga a kérdés meg egy örök vitát érint. Én, ha csak nem hót üres a jármű, már le se ülök, mert rendszerint megszólnak az idősebb korosztály agresszív tagjai. De jó hír, hogy ők vannak kevesebben (mármint az agresszív banyatank-kommandó), az általam ismert idősek többsége aranyos, nagylelkű ember, aki szépen megkér valakit, ha le akar ülni (és nekik is 10/9 esetben működik a dolog... a maradék egy eset meg rendszerint ramatyabb állapotban van, mint ők, csak épp egy láz, vagy bokaficam nem mindig látszik kívülről).

Tudom, miről beszél a kérdező, én is harminchoz közelítek, de a mai napig elkérik a személyim, ha alkoholt veszek, és az idősek agresszív rétege is rendszeresen köpköd, ha meglát ülni. Az én megoldásom az, hogy bedugom a fülest - csak, hogy erősítsem a sztereotípiákat -, ha egy tényleg menni alig tudó ember száll fel, általában minimum hárman pattanunk fel egyszerre, hogy ide üljön, akin meg nem látszik, hogy szüksége lenne helyre, de kell neki, az pedig általában megkocogtatja valamelyikünk vállát, és elkéri - mi pedig sűrű elnézések kérése közben átadjuk. De az Usain Bolt-ot a buszmegállóban leköröző, majd hattyú halálát ÜVÖLTVE eljátszó banyatankos nyugger k*vának egyáltalán nem JÁR a hely. Akár fizetett érte, akár nem. Teccettek volna emberként viselkedni.

2018. dec. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
9%
Nem táskagyűlölet, én csak feltételezem azt, hogy ha valaki olyan paraszt, hogy ülőhelyre felteszi a táskáját, az be is fog szólni, ha megkérem, hogy vegye el.
2018. dec. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
89%

Akik a táskát kritizálják a széken, elmondanák mi is a baj vele?

Egy félig üres buszon én is felrakom, mert egyszerűbb mint a földre rakni. Nyilván, ha kezdenek elfogyni a helyek, akkor lerakom a földre és hagyom, hogy más leüljön. De amíg a fél busz üres, addíg a kedves másik utas ne akarjon már mellém ülni.

Én 100%-osan meg tudom érteni a kérdezőt.

2018. dec. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
89%

Utálom ezt mondani, de tipikus magyar hozzáállás.

NEKEM EZ JÁR! Idős, középkorú és sajnos már a fiatal is ezen lovagol.

Nem érdekli őket a körülmény csak az, hogy NEKI EZ JÁR! JOGOM VAN HOZZÁ!

2018. dec. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
54%

Lehet le leszek pontozva,de teljesen egyetértek a kérdezővel.

Én is nagyon utálom,h üres a fél busz,az öreg nénike vagy bácsika mellém akar ülni.

Az öreg nénikék általában beszélgetni akarnak,a bácsikák rosszabb esetben hozzám is akarnak "érni". Nem mellesleg akkora terpeszben utaznak,h alig férek el mellettük.

Én ilyenkor átülök egy szabad ülésre amint tehetem.

2018. dec. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Én is átültem, és a néni ezért is fel volt háborodva, hogy leültem máshova.
2018. dec. 30. 17:47
 20/25 anonim ***** válasza:

Ezzel a részével viszont már ne foglalkozz.

Oda ülsz te is,ahová akarsz.

2018. dec. 31. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!