Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki fiatal, de kifizeti a...

Aki fiatal, de kifizeti a teljes árú jegyet, nincs joga ülni a buszon?

Figyelt kérdés

Ha van rá lehetőség, idősebb (ötven fölötti) tagok válaszát várom.

Nagyon sok olyat hallottam és én magam is tapasztaltam, hogy egye idősek elvárják, hogy mindenki minden körölmény között kötelezően adja át a helyét a nyugdíjasnak. Mert ha nem, akkor bunkó, tiszteletlen, neveletlen fiatal.

Ma is volt egy ilyen esetem, ráadásul nem is volt tömve a busz, hogy az idősebb hölgy (öreg néni) mellém akart ülni, nem pedig az időseknek és rokkantaknak fentartott kettős első ülőhelyre. Én hátul ültem, mellettem a táskám, és megszólt, hogy udvariatlan vagyok, hogy nem adom át a helyem neki. Harmincas vagyok, de gyakran néznek sokkal fiatalabbnak, bár ennek itt most nincs jelentősége.



2018. dec. 28. 21:18
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
74%

Gerinc problémás, kórosan szorongó huszonévesként sokkal megerőltetőbb mint fizikailag mint mentálisan állni a tömegközlekedési eszközökön, mint a +50esek nagy részének.


Mégis külsőre erős fiatalnak nézek ki.

2019. jan. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 moozygoo ***** válasza:

"Aki fiatal, de kifizeti a teljes árú jegyet, nincs joga ülni a buszon?" De van joga.

Igen sokan elvárják, és valamennyire igazuk is van, de nem kötelező.

Az eset amit leírtál pedig rendkívül fura. Ha leakarnak melléd ülni, miért nem veszed le a székről a táskád ? Ha leakar ülni a mami, miért nem azt kéri hogy vedd le a táskád, miért azt hogy állj fel ? Egyikötük se tűnik normálisnak.

Én 24 éves vagyok, rendszeresen utazok tömegközlekedéssel. Általában hátul szoktam leülni, részben azért hogy belássam a buszt. Ha nincs hely a busz de közeledik egy idős, felállok hogy ne kelljen kérnie, vagy megvárom és én kérdem meg nem-e ülne le. Ezt amolyan illemnek tartom, amit mindenki követhetne és nem felháborodna. Persze vannak kretének, az nem kor függvénye, de harmincas létedre miért fáj ennyire átadni a helyed, nem értem...

2019. jan. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

"Egyikötük se tűnik normálisnak." Hát, kösz.


Én is hátul ültem, hátülközépen. Nem elöl. Volt még egy cosmó üres hely, olyan is, ahol mindkét hely üres volt, és a mamó mégis az én táskám helyére pályázott. Vagy az én helyemre.


Bevallom, maga a kérdés kiírásom kicsit félreérthető. Nem azon van a hangsúly, hogy én nem akarom átadni a helyem, hanem, hogy miért akar valaki mellém (vagy a helyemre) ülni, ha van még dupla üres ülés (főleg, hogy az kifejezetten az idős, bottal járóknak fenntartott hely volt). Mármint az üres, nem ahol én ültem, a hátső ajtó mellett.

2019. jan. 9. 13:26
 24/25 A kérdező kommentje:
Egyébként ez nem Magyarországon történt, mivel nem ott élek, az illető üreg néni meg valami közel-keleti volt, de ennek sincs jelentősége.
2019. jan. 9. 13:27
 25/25 anonim ***** válasza:
Rég volt már hogy buszoztam amikor még gimibe jártam de rémálom az egész. Sőt, ha nem tudok leülni mert nincs szabad hely akkor még csak ez a legkisebb gondom. Az a bűz, levegőtlenség, kosz, ricsaj, elmebajos emberkék... szóval ja, amint elkezdtem melózni a kocsi volt az első dolog amit megvettem mert nem voltam képes még egyszer buszra ülni. Az iskolás mellé azért nem tudsz leülni mert az iskolatáskája van mellette, a nő mellett a kis ridikül, az idősek mellett pedig egy nagy szatyor pékáru vagy koszorú. Egyedül a melós ember normális mert az legalább az ölében tartja a táskáját de rajtuk kívül más senki. Egyébként meg többször is láttam hogy valaki ráhányt vagy ráfosott az ülésre. Vagy részegek össze pisálják magukat rajta. Én inkább oda szoktam állni a hátsó ajtóhoz, ott max annyit kellett tennem hogy ugye amikor volt leszálló akkor nekem is le kellett szállnom mert útban voltam de azon kívül legalább viszonylag tisztán érkeztem ki a buszból. Rémálom az egész...
2019. jan. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!