Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy állhatnék fel a padlóról?...

Hogy állhatnék fel a padlóról? Eddig SEMMIT (! ) nem sikerült félretennem. Jan.5e óta. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jan. 5-én költöztem új albérletbe. Pályakezdő diplomás vagyok, és bár a szüleim még segítenek nekem a lakbérben, és bár nincs munkám, de megígértem anyáéknak - és el is várják tőlem - hogy szálljak be az albérleti díjba.


Megfogadtam hogy jan. 5-e után, minden nap 2000 ftot elteszek albérletre.

Hogy minden nap egy perselybe vagy egy borítékba berakok 2000 ft-ot, függetlenül attól hogy aznap dolgoztam-e stb.


Alkalmi, napi / heti kifizetésű munkáim vannak. Vagy tanítok, korrepetálok, vagy vendéglátásban dolgozom és az napi vagy heti kifizetésű. Vagy hostess munka. De ott megkapjuk a rendezvény után kézbe a fizut rögtön.


És sikerült is félretennem (pl múlt héten kb. 12.000 ft volt a "perselyem" állása, múlt hét hétfőn.

13 napja egy zálogba adott dolgot (műszaki zálog, fényképezőgép kellett elhoznom, az is 10.000 volt... akkor lement 13 napja - 10.000-el amit addig félretettem albira... akkor a hét közepén most elmentem bulizni - és bár nem szokásom - de baromisok pénzt elvertem, nem is emlékszem hogy... (többiek végeztek a vizsgaidőszakkal, alattam járók elhívtak bulizni, mindenki taccson volt.. )


mit tegyek??


igyekszem is minél előbb főállást találni, de nem egyszerű 1-2 hét visszajelzés kell...

decemberben államvizsgáztam, a diplomám még nem kaptam kézhez de az államvizsga ugye megvan.


és most kb. 1800 ft-om van összesen...


(persze, kaját vennem kell vhogy az alapszükséglet meg ilyesmi, hogy szappan, sampon de könyörgöm nem 1000 ftos samponra költök...

mindig elmegy vhogy a pénz.. nem értem.. nem sikerül félreraknom..


mit tegyek???

segítsetek..


még ha nem is akarom elkölteni valahogy mégis elköltöm (lássátok: múlt heti buli, piásan költöttem, akkor felelőtlen az ember... ) én ezt nagyon sajnálom, jöhetnek a leszúrások, hogy felnőttem már legyek felelősségteljesebb ne nyúljak buli esetén a tartalékpénzemhez...


de kb. a taccson vagyok..


nagyon nehéz félreraknom kb. 6-8 éve szívok ezzel a problémával nem bírok félrerakni..

pedig megfogadtam hogy na, megvolt dec. az államvizsga, minden OK lesz amíg nem lesz főállásom, addig korepetálásból (angolt és matekot tanítok) meg egyéb alkalmi melókból rakok félre minden nap 2000et és akkor 60.000 meg is van és még a szüleim segítenek megvan az albérleti díj...


de nagyon levitte most az önbizalmam hogy jan 5-e óta elkezdtem 24.000en kellene hogy álljon a persely, és kb. szar se..

mert vagy kaja kell, vagy valami alapcucc (sampon vagy mosószer az is baromidrága.. vagy ki kellett váltanom a fényképezőgépem a zálogból - szerencsére nincs más cuccom bent - vagy elszórom buli közbe a pénzt.. mit tegyek??

bármi tipp jöhet...


mondjam meg a szüleimnek hogy nem megy, vagy próbáljam meg még egyszer és nagyon szedjem össze magam és kapjam össze magam és igyekezzek félrerakni a lehető legtöbbet a munkáimból?


24/l



2019. jan. 21. 00:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Írjál egy füzetet a költésekről és utólag bíráld felül, hogy mit kellett volna máshogy dönteni akkor, mennyi volt a valós kereted ahhoz képest, amit költöttél.

Milyen diplomád van? Remélem, nem közgazdász...

2019. jan. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy nincs fix béred, nem jó ötlet albérletbe menni. Hogy a szüleid fizetik, így gyakorlatilag olyan, mintha el se mentél volna. Nincs felelősség, mert biztosítva van a lakhatásod, megélhetésed. Mindenképpen kell egy fix állás, de egyedül így is nehéz lesz. Tudom, én is úgy tolom.
2019. jan. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A zacit, kölcsönöket meg az ilyesmiket felejtsd el. Meg a nagy bulizásokat is. Normálisan, tisztességesen próbálj megélni. Ha nagyon nem megy, beszélj a szüleiddel, lehet halasztani kellene az albérletet. Igaz, az azzal szemben nem biztos, hogy fair lenne, akitől bérled, de ha nem megy másképp... És igyekezz rendes munkát találni!
2019. jan. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 nemaRendőrség ***** válasza:
30%
Most sugar daddy-t keresel vagy mi? Rísz itt össze vissza közben meg elmész bulizni meg veszel egy kamerát...
2019. jan. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha 1-2 hónapig, amíg találsz állást és tudod fizetni a dolgaid, addig támaszkodnál a szüleidre és nem pár 10ezer forint miatt szenvednél (ha emiatt taccson vagy, az csak az állás keresési esélyeidet rontja).
2019. jan. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha angolt és matekot tanítasz, annyira buta azért nem lehetsz. Vezess egy listát a bevételeidről, kiadásaidról. Kaja, albérlet, rezsi, bulik stb. Írj fontossági sorrendet. És vesd bele jobban magad a főállás keresésébe!
2019. jan. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
23%

Most azt szeretnéd, hogy sajnáljunk Miss tipikus plázamacska? Itt bulizgatsz aztán sírsz, hogy nincs pénzed...

Tipikus fiatal nő. Apuci-anyuci eddig fényesre nyalta a seggét aztán sír a szája amikor a saját lábára kellene állnia...

2019. jan. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!