Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek mit jelent a szegénység...

Nektek mit jelent a szegénység? Vannak itt akik szegénynek tartják magukat?

Figyelt kérdés
És a szegénységen túl, honnan kezdődik a mélyszegénység egy Magyarország szintű Európai városban?
2019. jan. 25. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szegénység a szememben ha a Tescoba menve nézned kell az árakat és mondjuk nem teheted meg, hogy a jobb minőségű dolgot vedd meg, mert az 10%al drágább.


A mélyszegénység meg az amikor már jóllakni sem tudsz, csak éppen életben maradni.

2019. jan. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kérdés első felére talán egyszerűbb válaszolni, nekem mindig azt kellett hallgatnom gyerekkoromban, hogy fogalmam sincs mi az a szegénység, pedig jártam külföldi rokonoktól kapott szögestalpú cipőben és ettem a vajaskenyeret napokig ameddig a szüleim nem kaptak fizetést, nem volt saját szobám sem, és 14 éves koromtól nyaranta dolgoztam, felnőtt koromtól egyetlen napig nem voltam munkanélküli, de voltak időszakok amikor meg mindenre futotta, és olyan is hogy az osztálytarsaim irigykedtek ránk... úgyhogy összetett kérdés ez a szegénység. Azt hiszem általában az éhezéshez kötik, szóval akinek nincs pénze kajára sem az szegény. Ugyanakkor van mikor előbb lesz valakinek telefonja, autója, műkörme, táskája mint elegendő étele, vagy inkább fizeti a hatalmas fűtésszámlát egy régi nagy házban minthogy kis lakásba költözzön, vagy ott vannak a költséges rossz szokások, amik mellett szintén lehet éhezni rendesen hiába van pénz.

Számomra a mostani "békeidőkben" azt jelenti a szegénység, hogy a teljes állású keresete sem elég egy embernek, jobb esetben is hónapról-hónapra él, amibe nem fér bele aktív kikapcsolódási lehetőség, nyaralás, tanfolyam, hobbi, minőségi otvosi ellátás, évszaknak megfelelő ruházkodás, egészséges étkezés és biztonsági tartalék. Ilyen értelemben Magyarországon sok szegény ember van, de ez még nem számít mélyszegénységnek. Mélyszegénység az, amikor valaki szándékozik megteremteni magának egy lakhatási minimumot ahol a tisztálkodás, a fűtés és a magánszféra biztosítható, és emellett önellátásra is törekszik, de ezt nem képes önerőből elérni, tehát vagy nincs ketesete vagy az nem elég mindezekre, és emiatt kaját, ruhát, fűtést kell nélkülöznie. A hajléktalanság nem tudom hova sorolandó, nyilván az is mélyszegénység kategória, vagy az már azon is túl van.

Én nem tartom magam szegénynek, annak ellenére hogy sok mindent nem engedhetek meg magamnak és hogy a csekkek vagy a váratlan kiadások miatt stresszben élem le az életem, dehát ugye gyerekkoromban megtanultam, hogy ameddig nem egy pincében hallgatom a bombák becsapódását, addig csak ne panaszkodjak semmin.

2019. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szegénység számomra az, ha az alapvető élelmiszerek, kiadásokon kívül másra nem nem telik, a hó vége szűkösen jön ki.

Mélyszegénység az, ha a lakhatás is nagyon problémás, munka nincs, vagy csak néha-néha.

2019. jan. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szegénység az, ha nem jövök ki a fizetésemből. Ha minden hónapban mondogatni kell, hogy "ez a lakbérre+rezsi, ez számlákra, ez kajára stb". Szegénység az, hogy spórolni kell, meg kell gondolni, hogy mit veszek.


Szegénység és mélyszegénység között:

Nézni kell, hogy melyik számlát fizessem be, hogy még ne kapcsolják ki. Fürdeni hetente, bojlert csak akkor bekapcsolni, ha kell, mosógép rövid programom, hetente egyszer.


Mélyszegénység: lakhatás is problémás, ezt-azt már ki is kapcsolták, pl villany, hetekig zsíros kenyér a menü, lyukas zokni, szakadt farmer stb.


Abszolút szegénység: hajléktalanság.


Én így sorolnám, osztályoznám a szegénységet

2019. jan. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!