Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a célja az ilyen csoportokn...

Mi a célja az ilyen csoportoknak, mint a "gyerekmentes övezet" és hasonlók?

Figyelt kérdés
Neha rápillantottam a kérdésben említett facebookos példára. Vicces vagy komoly acsarkodás megy a kisgyerekekkel kapcsolatban. De ennek mi értelme? A csoport tagjai valoszínűleg nem fognak gyereket vállalni akkor sem ha van ez a csoport és akkor sem ha nincs. Kiknek segít ez és miben?
2019. jan. 27. 14:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Az egy ugyanolyan közösség, mint mondjuk az állatszeretők csoportja. Van egy téma, amiben egyetértenek és ez hozza őket össze.
2019. jan. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
17%
Sok frusztált prűd feminista p..csa oda jár kiélni magát, mert élőben a háromlábú kóborkutya se áll vele szóba.
2019. jan. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Sokan túlzásba viszik a gyerekes témákat, csak a saját gyerekükről tudnak beszélni, ennél semmi nem lehet fontosabb, stb. Ez egyeseket zavar és mivel az emberek szeretnek olyanokhoz tartozni, akikkel hasonlónak gondolják magukat, ezért csinálnak pl. ilyen csoportokat.
2019. jan. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Te honnan tudsz erről, ha nem vagy a csoport tagja? Miért ragadta meg a figyelmedet ez a közösség?
2019. jan. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ismerősök megosztásai alapján ismertem meg. Belekattintottam és elolvastam több bejegyzést iy, mert korábban még nem láttam ilyet.
2019. jan. 27. 15:47
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nem valami hatalmas elmegyakorlat ezt kitalálni, de tessék: minden egyes ember életében vannak olyan dolgok, amiket nem szeret. Mindenkiében.

Vannak emberek, akik szerencsések, ha az utálatuk tárgyáról van szó.

Például azok, akik nem szereti mondjuk a havat marha nagy mázlisták, hiszen jó, ha évente a 365 napból jó, ha 10ben esik a hó, így nem nagyon okoz kellemetlenséget ez az életükben, szóval az év nagy részében nem is kell arra gondolniuk, hogy mennyire utálják, ha havazik.

De nem mindenki ilyen szerencsés.

Vannak emberek, akiknek szinte naponta valamilyen formában találkozniuk kell azzal, amit nem szeretnek. Pl be kell menned minden nap a munkahelyedre és találkoznod kell a hülye kollégáiddal, még akkor is, ha utálod azt, amit dolgozol, és mindenkit aki körülvesz. Ez ellen nem tudsz mit tenni, igaz? Csak nem léphetsz ki a munkahelyedről, hiszen akkor nem is kapsz fizetést.

Ugyan ez van a gyerekekkel. A gyerekek mindenhol ott vannak: nem tudod úgy megnyitni a facebookot, hogy valamelyik rokonod/ismerősöd ne posztolna negyvenezer képet a kis pulyájáról, nem tudsz úgy elmenni egy étterembe, hogy ne lenne ott valami nagy család, végtelenül rossz kölykökkel, üvöltve visító gyerekek pedig gyakorlatilag mindenhol vannak, ennek tetejében még ott vannak az idegesítő rokonaid, meg idősebb ismerőseid is, akik mindig, amikor látod őket rákérdeznek egy szarrágó vigyorral a szájukon, hogy "na, és mikor lesz már úton a baba? höehöehöe". A hab a tortán meg az, amikor a gyerekimádók püfölik az asztalt az ilyen új, "gyerekmentes éttermek" hallatán.

Ha nem szereted a gyerekeket, akkor ettől besokallsz.

Szerintem egyik gyereket nem akaró felnőtt se szarná le a gyerekeket, ha azok nem lennének ott az ég világon mindenütt, viszont józan, racionális ésszel fel lehet fogni, hogy a kismamának joga van büszkén posztolgatni a facebookra a képeit, a gyerekeknek ugyanúgy joga van egy étteremben enni, vagy akár kimenni az utcára, mint neked, a rokonaid meg lehetnek kíváncsiak az életedre, és nem lehet ez ellen mit tenni.

Ebben az esetben nem tudsz elmenekülni az utálatod tárgya elől, hanem folyton el kell viselned.

Szóval mit csinálsz, ha mondjuk elmentél az unokahúgod gimis ballagására, és egy gyerek egy az egyben végigvisította az egész műsort, mert az ostoba kretén kispapa képtelen volt kimenni vele az udvarra? (igen, saját tapasztalat) Felmész a netre, és röhögsz pár gyerekes mémen.

Mert ez a legártalmatlanabb dolog, amit csak tehetsz - egy olyan helyen mondod el, hogy mi zavar, ahol hozzád hasonlóak vannak, és együtt nevethettek ezen.

2019. jan. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Így jobban értem, viszont azzal, hogy otthon is az utálat tárgyával foglalkozik, csak haza vitte a problémát. Én a bigott vallasosojat utálom, de soha nem kerestem ilyen csoportot. Nem akarom a szobámban is őket látni meg viccek keretében sem. Persze nem vagyunk egyformák. Lehet hogy ez sokaknak tényleg segít. Nekem nehéz elképzelni.
2019. jan. 27. 16:02
 8/17 anonim ***** válasza:
70%

#7 A problémát ígyis-úgyis hazaviszik, mert sajnos az ember agya nem úgy működik, hogy csak úgy kikapcsolja azt, ami nem tetszik neki. Szerintem vagy úgy köszön vissza az ilyen negatív élmény, hogy este az ágyban elalvás előtt visszagondolsz, hogy "hú, de idegesítő volt a mai nap" vagy úgy, hogy röhögsz egyet azon, ami történt, így már előtte kiengeded magadból ezt a feszültséget.


És lehet, hogy te is másképp állnál a vallásosfóbiádhoz, ha rá lennél kényszerítve hogy hetente járj misére, és naponta egyszer le kéne térdelned imádkozni. :D

2019. jan. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
98%

Én se rajongok a gyerekekért.

Facere is kevesebbet járok,mert tényleg csak gyerek képekből áll az oldal.


Ettől függetlenül én nem léptem ilyen csoportokban :D


Viszont ez miatt legjobb barátnőmmel megszakadt a kapcsolat,mert nem tudta elfogadni,hogy én nem vagyok annyira gyerek fan, némelyik cuki meg minden.

De pl én a gyerek sírástól falra tudnék mászni.Ő meg szült. Csak ez volt egész terhessége alatt a téma,én meg hallgattam voltak dolgok amik még érdekeltek is,de mikor heti 2-3 taliból amik durván 2 órásak voltak mindegyik a gyerekről,anyatej,pelenka,babaruha és miegyébbről szólt akkor azt mondtam megállj,nekem ez már sok.

MI lettem én?

Önző csak magával foglalkozó nem igazi barát.


Akkor mondtam akkor vége a barátságnak. Én örültem,hogy egészséges kisbabája született. De néha lehetett volna másról is beszélni.

Tudom,hogy neki fontos. Pont ezért 8 hónapon keresztül hallgattam....

Én ettől sokalltam be.


Lehet ezek az oldalak segítenek egy kis feszkót leadni,nem tudom.


Vannak ugyan úgy női barátnőim akik szintén nem rajonganak a gyerekekért mi egymással beszéljük ki a témát. Egyébként jó érzés kiadni egy kis feszkót ami felgyűlt benned olyannak aki átérzi,meghallgat.

De sok más dologgal is így vagyok egyébként.

2019. jan. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

Mit nem értesz ezen?

Vannak akik nem szeretik a gyerekeket, nem akarnak sajátot sem, de állandóan velük kapcsolatosan faggatják őket rokonok, ismerősök , a tipikus -és nektek mikor jön a baba- kérdéskör, és mikor közlöd, hogy úgy egyébként ez marhára magánügy, de ha ennyire érdekli, te nem akarsz, akkor a többség önző dögnek, nem normálisnak, betegnek nevez, vagy jön a persze majd megbánod duma , meg ki nyitja majd rád az ajtót öregkorodban (persze erre kell ám a gyerek és ez nem önzés ááhh) vagy az, hogy biztos nem boldog a párjával meg ilyen hülyeségek.

Aztán ott vannak azok a dolgok, hogy nem vagy oda a kölykökért, de ha csak felmész a facebookra, azok az ismerősök az arcodba tolják a napi 30 gyerekfotót akinek semmi élete a gyerekén túl és nincs más témája sem, csak a szaros pelenka, meg a baba. Arról már nem is beszélve, hogy utazás közben el kell viselni őket a közlekedési eszközökön, utcán, étteremben, strandon, bárhol bármikor a hölgyek képesek kicsapni a tejcsárdát közszemlére, és mutogatni szoptatás címszóval, mintha valami halálos bűn lenne ezt diszkréten emberi módon intézni eltakarva magukat. Van aki képet is tesz fel erről.(Ezekre pl jó a követés leállítása), de a bunkó ismerősök faggatására pl nincs, recept, és arra sem, hogy a hasonló dolgokat élőben elkerüljük. Beleég a retinádba a látvány. Kultúra sajnos kevés anyukába szorult manapság.

Hát erre van ilyen csoport, ahol az ezzel kapcsolatos élményeket kibeszélhetik a tagok, ami hidd el, jó levezetése az ilyen jellegű felgyülemlett feszültségnek, hogy pl ne a bolt közepén üvöltsem le az anyukát a kölkével aki azt képzeli, hogy bármiféle előjoga van elém furakodni, csak azért mert magával cipelte a gyerekét és vele vásárol. Pofátlanság egyik remek példája.

2019. jan. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!