Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell bántani a cigányoka...

Miért kell bántani a cigányokat, hiszen van köztük rendes ember is, magyarok között is van rossz ember. Talán egy rossz élmény után ítéljük meg azt az embert akit megcsak nem is ismerünk?

Figyelt kérdés
Fehér / magyar/ ember is csinált olyan dolgot amire nem büszke, ahogyan a cigányok. Akkor miért kell fikázni őket, főleg a nőket, ok is olyanok mint én , normális emberek.
2019. jan. 30. 14:40
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
43%

Engem mondjuk egyszer raboltak ki a Nyugatiban késekkel és sokkolóval, azok pont hófehérek voltak mindhárman.

Romáktól eddig még "csak" fenyegetést kaptam, azt viszont már 4 alkalommal. Agresszív népség, de talán kicsit többet ugat, mint harap. Társasházakban, miután megszoktak, hajlamosak "sajátjukként" védelmezni a fehéreket is az idegenektől.

Én részemről egyénenként, rassztól függetlenül mindenkinek megadom a tiszteletet addig, amíg rá nem szolgál az ellenkezőjére. Persze azért nincs szemellenzőm, ismerem az arányokat, ami valóban fontos, mert veszélyesek az illúziók, de a tisztességes romák tényleg nem érdemlik meg a diszkriminációt.

2019. jan. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
74%

Én ismerek diplomás, rettentően intelligens és kedves cigányokat is, illetve nem diplomás, de szakmát szerzett, értelmes, segítőkész romákat szép számmal. A legjobb barátnőm is cigány és az egész családja rendes, művelt, szorgalmas és barátságos.

Ennek ellenére sajnos tény, hogy ők az elenyésző kisebbség. Ők az igazi áldozatai a hangoskodó, agresszív, lusta, műveletlen, igénytelen, tisztességtelen, gyorsan szaporodó cigányoknak. A rendes romák teljesen elkülönülnek az ilyenektől és elítélik őket, sokuk egyenesen szégyelli a származását. Ismerek értelmiségi cigányokat, akik oktatni próbálják az ifjúságot, célokat adni nekik, de ez borzalmasan nehéz, mert az aljanép cigányságba tartozó felnőttek és gyerekek csúfolják és kitagadják azokat a gyerekeket, akik jól tanulnak. Annak idején általános iskolában a barátnőmmel azért nem haverkodott egyetlen cigány származású gyerek sem, mert velem, egy "paraszttal" barátkozott és keményen kezdett tanulni, hogy közösen mehessünk gimnáziumba. Sétált hazafelé és a többi cigány kikiabált neki, hogy "Mi van, parasztnak hiszed magad? Mire vagy olyan nagyra magaddal, hogy te tanulsz? Azt hiszed, jobb vagy nálunk? Belőled sosem lesz semmi!". Pedig sosem dicsekedett senkinek, hogy jó jegyei vannak. Sokat sírt és folyamatos önbizalomhiánya volt a bántások miatt. A saját "népe" táplálta belé, hogy ő nem ér semmit. Na és láss csodát, idén diplomázik! :) Szóval én úgy gondolom, a legnagyobb hiba magában a cigányság komplexusaiban vannak. Ha támogatnák egymást, ahelyett, hogy lehúzzák a fiatalokat magukkal a sz**ba, akkor egy idő után az egész világnak be tudnák bizonyítani, hogy ők is ugyanolyan hasznos részei a társadalomnak és bármi lehet belőlük is.

2019. jan. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Mások az arányok.

Egyetlen cigánnyal találkoztam, aki normálisan öltözködött (nem Gucci meg kamu holmik) és emberi módon viselkedett. A többivel csak a baj volt. Hangosak a bunkó módon, verekednek, minden állatias vonás, amit el lehet képzelni.

2019. jan. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Tudod kedves kérdező az embereknek nem azért van egy kialakult -negatív- véleményük a cigányokról mert rasszisták,

hanem azért mert TAPASZTALTAK !

2019. jan. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Igen kedves utolsó jól látod a kérdésemre a választ.

Talán egy rossz élmény után ítéljük meg azt az embert akit megcsak nem is ismerünk?....tapasztalat , ahogyan említetted az imént.

Ez elég nagy baj mert ha megismerek egy x embert a rossz élményem

miatt elutasító leszek vele, de nem kene :(

Azért köszönöm mindenkinek. :)

2019. jan. 30. 20:21
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
A probléma az, hogy nem egy rossz élményről van szó. Hanem több tucatról.
2019. jan. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

A helyi (legközelebbi) általános iskolába jártam addig, amíg egy nap meg nem ragadták a fejem a lánymosdóban és szét nem törték vele a tükröt, mert nem súgtam nekik dolgozat közben. Ne aggódj, összehangolt munka volt: egyik követett, bejött velem, másik elrohant jelenteni a többieknek, 3 srác bejött és a lányok közben a háttérben vihogtak. Közben kiszedték minden cuccomat a táskámból és vagy ellopták vagy tönkretették.

8 öltés volt, és a tanárok be voltak tojva, hogy RÁJUK USZÍTJÁK A SZÜLEIKET. Szóval négyszemközt mindenki sajnált (tanárok), de annyira maguk alá csináltak, hogy csak egy osztályfőnöki intőt kaptak, ejnye. Ez minimum 9 ember.

Továbbá 1x kiraboltak, 1x sikertelenül próbálkoztak vele, késsel hadonászva, mindkettő cigány volt.

Volt gimiben egy cigány évfolyamtársam, akivel volt néhány közös óránk. Okos volt, szép volt, de olyan ordenáré módon viselkedett a tanárokkal is, a francia tanárnak a torkát is megragadta és a képébe kiabált, hogy őt nem érdekli ez a sz....r.

Továbbá rendszeresen utazok a MÁV-al, ahol a takarítók nagy része cigány. Akik simán beszólnak és utánad mennek gúnyolódva, ha nem reagálsz, akkor agresszívan fellépnek, miközben a háttérben a többiek biztatják.

Egyetlen egy normális cigánnyal találkoztam életemben, ő kedves és aranyos volt, az egyetlen cigány, akivel 6 éves diákmunkás pályafutásom alatt találkoztam. Én is rendes voltam, mert tényleg nem tehet az előítéletekről.

2019. jan. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó :( sajnálom , te sokat szenvedtel.

Úgy olvastam hogy neked sok rossz élményreid voltak, sok ilyen és hasonlo dolgok vannak , meg a híradó is tele van ezekkel. ::((

Egy családot ismerek akik magyon jók az én szemoszogombol, még a lányukat is szigorúan fogjak és esküvő után lehet kettesben a párjával.

Tiszták és szorgosan dolgoznak , de vannak persze olyan rosszak mint amilyeneket említettel.

Ezért IS hagytam el az országot mert feltettem a családom életet.

2019. jan. 31. 06:40
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen semmi keresnivalójuk itt, minél hamarabb takarodjanak innen. Ők nem magyarok, nem is lesznek azok soha. Ezt a területet pedig magyarok szerezték meg és tartották meg 1100 évig, ez a magyarok hazája, nem pedig koszos cigányoké.
2019. febr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
A cigányok mindig is el voltak szállva maguktól. Jómagamnak is csak rossz illetve kellemetlen tapasztalatai vannak..az odáig rendben, hogy vannak rendesek közülük ugyanis az volna a követendő példa a többinek. De mint már írták, arányaiban ők sokkal rosszabbak.
2019. márc. 30. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!