Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért jönnek egy csomóan...

Miért jönnek egy csomóan azzal, hogy aki trágár szavakat használ, az unintelligens?

Figyelt kérdés
2019. febr. 4. 02:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert az intelligenciát tévesen a viselkedéskultúrával keverik össze.
2019. febr. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
57%
Voltunk Zacher Gábor előadásán, ő is káromkodott jópárszor közben. Akkor most ő is alpári és unintelligens... :(
2019. febr. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Ugy latom itt keverik sokan a szezont a fazonnal es nem latjak az arnyalatbeli kulonbsegeket. Igy aztan baromi jol elbeszelunk egymas mellett.

Valamint igen. Amikor karomkodtam egyben alpari is voltam es kis hulye! Vallalom! Mi ebben a gaz? Az ember vegye eszre a hibakat es javitson.

Elso voltam.

2019. febr. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
De azert ez a tema nem ennyire fekete es feher. Remelem ertjuk is egymast valahol es nem csak a direkt felreertes megy... ;D mert ha igen, akkor minek beszelgetunk egymassal? Mart a magamet fujni magamban is tudom.
2019. febr. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Mert egy intelligens ember jellemzően konkrét érvekkel nyomatékosítja a mondandóját. Egy kevésbé intelligensnek marad az a lehetőség hogy felemeli a hangját, vagy teletűzdeli káromkodásokkal.
2019. febr. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam káromkodni iq-m:91.
2019. febr. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom ti hogy vagytok vele, én tanulás közben káromkodok a legtöbbet. Főleg jó kis matematikai tételbizonyításoknál.
2019. febr. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

"NEKEM ezek a megfigyeléseim."

NEKEM meg nem. Akkor most kinek van igaza? Azt aláírom, hogy a szegényes szókincsnek, pontosabban a szókincs bővítésére való törekvés hiányának lehet némi köze az (un)intelligenciához, de a sok "csúnya" szó ismerete és használata nem zárja ki más, szofisztikáltabb szavak ismeretét és használatát (ez #8-nak is szól). És nem, nemcsak a cigányok káromkodnak az utcán, hanem Magyarországon szinte mindenki, mondhatnám úgy is, hogy a kultúránk része. De amikor ebben a témában kell véleményt megfogalmazni, rendszerint úgy teszünk, mintha kivételek lennénk.


Amúgy én is olvastam, hogy az intelligensebbek többet káromkodnak, illetve azt, hogy a kettő között valójában nincs összefüggés, de olyat még érdekes módon soha, hogy minél trágárabb valaki, annál hülyébb.


#12

Nekem is a több diplomát/doktorátust szerzett tanáraim beszéltek a legdurvábban. :D


"Mert egy intelligens ember jellemzően konkrét érvekkel nyomatékosítja a mondandóját. Egy kevésbé intelligensnek marad az a lehetőség hogy felemeli a hangját, vagy teletűzdeli káromkodásokkal."

Egy intelligens ember jellemzően felismeri, hogy a jó érv nem attól lesz jó, hogy nem trágár, hanem attól, hogy tényekre támaszkodik, de minimum megállja a helyét logikailag. A "nincs igazad, mert üvöltesz/káromkodsz" például egy roppant gyenge érv.

2019. febr. 4. 12:25
 19/19 anonim ***** válasza:
Rasszista vagyok.
2019. febr. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!