Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy nőnek milyen piacképes,...

Egy nőnek milyen piacképes, jól fizető, jó szakmát kellene kitanulnia?

Figyelt kérdés

Csomóan szokták nekem ezt mondogatni, hogy miért nem tanulok ki egy "jó szakmát", mert úgyis ingyen van, jól jöhet stb., de még mindig nem tudom, hogy mire gondolnak. A mai világban már valóban nincsen egy éles határ, ami elválasztja a férfi és női munkákat, viszont azért számomra ez még mindig létezik. Én ebben az értelembe véve nőiesebb nő vagyok, sem az érdeklődésem és sem a fizikum nem felel meg a "férfias" szakmáknak, mint pl. autószerelő, hegesztő, kőműves, informatikus, villanyszerelő, asztalos stb. Viszont mi marad?


Körmösökkel, fodrászokkal és egyéb szépészeti szakemberekkel kb. Dunát lehetne rekeszteni a környékünkön, de sok más városban is azt látom, hogy minden utcasarkon van egy szépségszalon, rengeteg ismerősöm otthon is végez ilyen jellegű munkákat feketén. Szerintem emellé még nem hiányzik egy sokadik, főleg, hogy ebből szerintem csak az tud igazán jól megélni, aki tényleg nagyon ügyesen és szépen dolgozik (ami nem én leszek, mert egy szimpla tanfolyam ehhez a szinthez nem elég), illetve én azt gondolom, hogy rengeteg pénzt kell rászánni, ami nem is feltétlenül térül meg. Szakács, pék, cukrász stb., szerintem szintén max. akkor számít jó szakmának, ha az embernek sikerül úgy elhelyezkednie, hogy valóban jó munkahelyre kerül vagy esetleg vállalkozó, amihez rengeteg pénz kell. Viszont az ismerőseim nagy része szimplán robotol egy pékségben, cukrászüzemben és nem keresnek valami jól. Ez igaz a varrónőkre is. Az ápolók helyzete szerintem szintén nem túl fényes.... Nekem tényleg nem jut eszembe egy sem, ami valóban megérné.


2019. febr. 23. 16:51
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Igen, egy félév után abbahagytam. Egyszerűen nem érdekelt, nem szerettem. Tényleg nem tudtam volna mondani egyetlen egy tárgyat vagy akár csak egy témát is, ami kicsit is érdekelt volna. Alapozó tárgyaink voltak, persze, de azért ebből már le lehet szűrni, hogy egyáltalán van-e bármi, amiért érdemes folytatni és én úgy éreztem, hogy nem, nincsen. Egyáltalán nem bántam meg, szerintem ez volt a helyes döntés. Soha nem szeretnék semmi ilyesmivel sem foglalkozni, tök mindegy, hogy mennyit fizetnének érte.
2019. febr. 23. 20:19
 12/19 anonim válasza:
39%
A könyvelős válaszoló vagyok. És esetleg pedagógus szakmában nem gondolkodtál? Pedagógiai asszisztens, vagy akár óvónő? Mennyire szereted a gyerekeket? Ezek is elég keresettek, viszonylag jól is fizetnek jelenleg, viszont kell hozzá rengeteg türelem és szeretet a szakma iránt, cserébe rengeteg élményt és szeretet kaphatsz a gyerekektől. Ha ezek megvannak benned, akkor könnyen kitanulható "szakmák".
2019. febr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Jól fizetett szakma a tanár meg az óvónő? Ne röhögtess :D
2019. febr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
29%

Ja, hogy (energia)befektetés nélkül dőljön a pénz?

Akkor tanulni kellett volna és magasabb szinten keresgélni

2019. febr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Szakmáról van szó, a pedagógusi pálya pedig nem ilyen.


Tanultam én már, van egy diplomám, most csinálok egy mestert és lehetséges, hogy még egy másik szakot is elvégzek. Nyelvvizsgáim is vannak. A kérdés lényege, hogy milyen OKJ-t érdemes elvégezni, ha mindig azt mondogatják nekem, hogy szerezzek egy jó szakmát, ha úgyis van rá lehetőség.

2019. febr. 23. 22:14
 16/19 anonim válasza:
100%
Milyen diplomád van? Azon a területen dolgozol, amiről diplomát szereztél?
2019. febr. 24. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
56%

Lepontozgatod itt nem tetsző válaszokat, de piacképes a diplomád? Nyelvvizsgád van csak, vagy meg is tudsz szólalni idegen nyelveken?

Mert egy több nyelven beszélő értelmes diplomával rendelkező ember nagyságrendekkel többet tud keresni, mint egy okj szakmával rendlekező

2019. febr. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Igen, beszélem is a nyelveket és jelenleg nappalin tanulok, szóval nem főállásban, de dolgozom. Valószínűleg később sem lesz ebből probléma. Nekem ez így jó, de nem is erről szól.... Vegyétek úgy, hogy ez egy elméleti kérdés, ami arra irányul, hogy egy nőnek milyen szakmákat (!) érdemes elvégeznie, ugyanis mindig ezt hallgatom, hogy szakmát tanulni most nagyon jó.
2019. febr. 24. 09:23
 19/19 anonim ***** válasza:
59%

De minek írjuk le, ha te már amúgy is tudod? Attól, hogy nem tekinted nőként végezhető szakmának a villanyszerelést, hegesztést, festést és hasonlókat, még ezek a jól fizető, keresett szakmák. Bármi olyan amit tudsz pár emberrel együtt saját vállalkozásként csinálni. Akikre annyit mondanak általában, hogy "szaki".


De ha nagyon ragaszkodsz ahhoz, hogy tipikus női szakmát akarsz, mert nem akarod magadat semmilyen téren megerőltetni, akkor: fodrász. Ha kialakul egy stabil ügyfélkör, akkor KATA-val adózva vállalkozóként szerintem egy aranybánya. Legalábbis akiket én ismerek fodrászokat, mint dugig vannak munkával.

2019. febr. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!