Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nincs érettségim, de nem...

Nincs érettségim, de nem bírom a fizikai munkát. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

40 éves nő vagyok. Nincs már időm évekig szenvedni az érettségivel, aminek talán nem is lenne önmagában értelme. Szakmunkás végzettségem van, nem is egy, viszont nem bírom a keményebb fizikai munkát, szellemi munkára pedig nem vesznek fel, így eléggé behatároltak a lehetőségeim. Széles érdeklődési körrel rendelkezem, kreatív, dekorítív nő vagyok, elsősorban irodalmi, képzőművészeti érdeklődésű, sajnos csak hobbi szinten.

Arra gondoltam, tanulnék valamit, amivel lenne esélyem valamilyen nem fizikai munkára. Csak egy példa: könyvelés. Azt csinálhatnám itthonról is, maszekon és akkor senkit nem érdekelne, van-e érettségim. Csak az a baj, hogy a számok világa nem nagyon érdekel. Mint mondtam, ez inkább csak példa volt. Hasonló ötleteket várnék! Köszönöm!


2019. márc. 7. 18:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%

Ha te könyvelő leszel érettségi nélkül a lábaid előtt fogok heverni.


A mai világban minden szellemi munka alapja az érettségi. Ha változtatni akarsz tanulni kell ha nem tanulsz esélyed sincs

2019. márc. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk műkörmös? Bár nem tudom, az pontosan mennyire fárasztó, de laikusként azt gondolom, hogy az nem túl megterhelő.
2019. márc. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Persze, engem sem érdekelne, ha nincs érettségid könyvelőként, de aki indítja a tanfolyamot, azt már annál inkább fogja, ugyanis anélkül be sem iratkozhatsz.
2019. márc. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Pont azt írtam, hogy tanulni akarok, csak nem érettségire. Valami rövidebb távú lehetőség kellene.Jó, ha szerencsém van, találok olyan intézményt, ahol egy vagy két év alatt megszerezhető az érettséi estin, de akkor még kéne hozzá valami érettségire épülő szakma is, mert síma érettségivel megint csak sehol sem tartanék.És ez már így hosszú idő és költséges is. Ezért szeretném valahogy megkerülni az érettségit.
2019. márc. 7. 18:20
 5/23 A kérdező kommentje:
Például vannak levelezős tanfolyamok , mondjuk az ELO-nál.Azt hiszem, ott van könyvelői is (még mindíg csak példa), vajon azt sem végezhetném el érettségi nélkül? Vagy az olyan tanfolyamok értéktelenek? Nem adnak megfelelő képzést?
2019. márc. 7. 18:23
 6/23 anonim ***** válasza:
49%

Cégek szoktak telephelyeik közt saját futárt alkalmazni, nem tudom, hogy hívják ezt a munkakört, azt se tudom, a mai digitális világban ez még mennyire gyakori, de ez jutott eszembe, van ahol nem nehéz csomagok viteléről van szó.

Esetleg még ami eszembe jutott, kisebb áruházban polcszervizes, ahol nem kell nagy árukat pakolni stb.

2019. márc. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
52%

Ne haragudj meg, de az írásod alapján kisujjadban van az érettségi.

Ne ijedj meg tőle, ma már könnyű megszerezni, az oktatók is tudják, hogy nem csak ennyi dolgod van.

2019. márc. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Penztaros munka nem jatszik?


Esetleg tanulhatnal kozmetikusnak.

2019. márc. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Könnyű fizikai munkát vállalj.
2019. márc. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
96%
Könyvelő érettségi nélkül?????? Ööö.. Nem fog menni. Akkor sem, ha értesz a számokhoz.
2019. márc. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!