Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Belerokkanok a felnőtté válásba?

Belerokkanok a felnőtté válásba?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem bírom a terhet. Nagyon röviden leírom a történetem,kíváncsi vagyok ki mit szól hozzá.

Anyukám 42 évesen szült engem egy alkoholistának. Apukám ütötte verte anyut,még terhesen is sokszor. Egy nap miután kiverte anyu szemét egy hamutartóval,megfogott engem és elszöktünk tőle az éjszaka kellős közepén. Mivel anyu nem látott, esett kelt az út szélén. Elmentünk mamához és ott laktunk egy kis ideig. Anyunak sikerült talpra állnia és vett egy kis lakást. Összejött egy férfival akihez aztan hozzá is ment. Akkor még nagyon cuki muki embernek tűnt de ki mutatta a foga fehérjét egy idő után. Anyu ráiratta a lakás felét holott neki csak 1.000.000 Ft-ja volt benne,míg anyunak egy komplett 6 milliós lakás. Aztan egy idő után már lesz**rta anyut. Nem segített semmiben neki. Mai napig nem érdekli anyu őt egyáltalán. Anyunak kell felcipelni a harmadikra a szatyrokat bevásárlás után,holott neki izületi gyulladása van. 65 évesen mindent anya csinál a pali meg csak bámulja a tv-t egész nap. Anya mindenkinek segíteni akar és mindenki kihasználja őt... Közben én elkezdtem egyetemre járni,mellett egy bankban dolgozom de korulbelul a nagy nullara eleg a fizetes itt Magyarországon. Maga a munkahely jo,iszonyu kedves mindenki de nem ebbol leszek milliomos. Szóval az alapvető dolgokat tudom megvenni a pénzből,félretenni nem igazán tudok. Nyitottam egy takarék számlát ahova minden hónapban 20.000Ft-ot fizetek be dehát ebből sem lesz lakásom soha.( nem fundamenta) Anyán kívül nincs már senkim. Mamám pénteken halt meg,apukámmal nem beszélek,más közeli rokonom nincsen. Önnállósodnom kéne de annyira nehéz elszakadni anyutól. Úgy szeretem.. 150 km-re van tőlem és nagyon ritkán tudok hazamenni. Hiányzik a kutyám aki már 7 éves. Úgy érzem lemaradok anya életéről is és a kutyám életéről is. Félek az érzéstől mikor kapom majd a telefont,hogy anyu meghalt mert úgy fogom érezni,hogy nem töltöttem elég időt vele. Annyira nehéz 1000 felé szakadni,hogy belerokkanok ebbe.

Kevert szorongásos depressziót állapítottak meg nálam 2 éveami még tetézi a problémáimat. 60kilót híztam 6 év alatt ami szintén nem tesz jót a lelkemnek. Ti mit tennétek a helyemben? Tudom mindenkinek vannak problémái de már egyszerűen muszáj volt kiírnom magamból mert a sírás kerülget ha a jövőmre gondolok. Annyira kilátástalan az egész....

22/L


2019. márc. 24. 18:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
Sajnos már megtörtént.
2019. márc. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mi történt megv
2019. márc. 24. 18:17
 3/14 A kérdező kommentje:
*?
2019. márc. 24. 18:17
 4/14 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Fizikai egészség: Nem tudom mennyi kilogram voltál előtte és milyen magas vagy, de a +60 kg az sok. Esztétikailag sem előnyös, tönkrevágja az izületeket. Megterhelés a szívnek és a cukorbetegség előszobája. Ha értelmes életet akarsz élni, kiegyensúlyozott, vonzó nőként, érdemes lefogyni.

2. Lelki egészség: Nem tudom, hogy állsz párkapcsolatilag, de a +60 kg az nagyon rossz cégér. Magára nem igényes személy képét és csokiba fojtott lelki bánatot sugall. Érdemes emiatt is fogyni.

3. Családi viszony: Édesanyád sajnos, mint rengeteg nő ugyancsak lement kutyába egy férfi miatt. Ezen már nem tudsz változtatni. Ha segíteni akarsz neki, akkor legyél boldog, kiegyensúlyozott és sikeres. Ha felviszi az isten a dolgodat, akkor esetleg tudsz édesanyádnak segíteni elköltözni. De ez nem szabad, hogy felülírja a te saját független, párkapcsolatban folytatott, kiegyensúlyozott életed követelményeit. Ha édesanyád megmentését teszed előre, akkor kb. 2 élet megy a levesbe: az övé és a tied. Mert mire végzel az ő megmentésével, párkapcsolatilag jutsz valószínűleg zsákutcába.

Önzésnek gondolod esetleg ezt, de ha édesanyád egy kicsit is szeret, akkor - ha ezt nem is mondja ki - de a te boldogulásodat a saját békéjénél is fontosabbnak tartja.

A +60 kg miatt életmódváltás indokolt. És egy terapeutához is érdemes lenne elmenni, mert valahogy ez felrakódott, és azt a büntető vagy jutalmazó izét, ami a fejedben ezt eredményezte, fel kell tárni.

Sok sikert!

2019. márc. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
De tudtam hogy egyből a súlyán fogtok fennakadni :D így a többi amit írt már nem is számít igaz?
2019. márc. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Visszaköltözni nem tudsz az anyudhoz?Vagy közelebb, nem lenne munkalehetöség?Ez csak rajtad mulik,hogy ne ugy éld meg a felnõtt életet,hogy belerokkansz.Hidd el vannak nálad még nehezebb helyzetben levõk is.Nem kell ennyire a lelkedre venni az anyud sorsát.Szokott panaszkodni neked,ha igen az kár!
2019. márc. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom: közeledben van -e valamilyen kortárs-segítő alapítvány, vagy őket is megkeresheted:

[link]

Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy.

2019. márc. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De a lelkemre veszem mert szeretem es sajnalom ot nagyon. Tenyleg annyira kedves mindenkivel es mindenkinek jot akar, az a gyoker ferje meg egy igazi idiota tajparaszt ember. A mamahoz anyu napi 3x jart gondozni az idosek otthonaba,minden nap vitte a mamanak az ebedet majd utana meg elment gondozni egy masik idos bacsit es este ert haza. ( Apolono volt anyu). Soha nem engedte,hogy a mamat ugy kezeljek mint a tobbi idos embert. Mindig kiallt mellette, az utolso pillanatig ott volt vele. Az idiota ferje meg annyira ocsmanyul beszel anyuval mintha a kutyajaval beszelne,meg most is hogy meghalt az anyukaja. Nulla empatia van abban a gorenyben. Legszivesebben megutnem. Volt mar ra pelda,hogy egyszer nekiment anyunak ( soha nem utotte meg csak egyszer) es en begurultam es nekiugrottam,hogy ne erjen anyuhoz. Az az idiota meg ellokott ugy,hogy a foldre estem. Gyulolom azt az embert.
2019. márc. 24. 18:58
 9/14 A kérdező kommentje:
Most otthon voltam egesz hetvegen es hallottam hogy beszel anyuval. A bicska kinyilt a kezemben. Szivem szerint kiosztottam volna. Most is penteken mikor meghalt a mama szegeny anyu azt sem tudta hol van. Hajnali 1kor hivtak fel, utana nem aludt semmit mert nem tudott. Reggel ment es intezte a temetest. Hazajott es elfelejtett boltba menni,hogy az annak a gorenynek legyen mit elvinni masnap reggel munkaba. Megkerte anyu hogy menjen le es vegyen edesseget mert azt elfelejtett. Az a f***sz meg annyit mondott,hogy “nem megyek”. Mindent anyunak kell intezni otthon. Ennyire semmibe veszi. Es annyira sz**r,hogy nem tudok segiteni. Ha kiallok anyu mellett akkor osszeveszek a ferjevel es anyun csattanna -idézőjelesen - a dolog.
2019. márc. 24. 19:03
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
1. vagyok. Azt kérdezted, hogy "belerokkanok a felnőtté válásba?" Én meg azt válaszoltam, hogy már megtörtént. Ezen mit nem lehet érteni? Én nagyon sajnálom a helyzetedet, de nyilván nem tudom megoldani.
2019. márc. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!