Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hajlektalannak vegyek-e...

Hajlektalannak vegyek-e gyrost, ha sajat magamnak nem engedhetem meg?

Figyelt kérdés

Nekem megtetszett ez a tortenet. De mi van,ha 110 ezres fizetesbol

magamnak se engedhetem meg,esetleg evente egyszer ,hogy gyrossal jollakjak,pedig a kedvenc etelem?


Ma délután kissé elgyötörten és éhesen mentem hazafelé, a buszra felszállva (196A)már az első pillanatban egy szokatlanul fiatal, tetovált, napszemüveges vezetővel találkozott a tekintetem. Már felkészültem, hogy gyorsan leülök és erősen megkapaszkodom, mert azok a nyugdíjas korú buszvezetők akikkel össze hoz a sors sajnos elég érdekes vezetési stílussal rendelkeznek.Időnként olyan érzés mintha egy kalandparkba vagy vidámparkba váltottam volna jegyet. A vezetőfülkében jó hangulatú zene szólt és a busz simán haladt előre, nem rángatot és nem pattogtam rajta. Az első megállóhoz érve ami pont egy gyros-os mellett volt(kb 2m-re), az eladó gyors mozdulatokkal pakolta egyik salátát a másik után majd a húst és az önteteket. Talán észre sem vette, hogy nagyon lassan egy hajléktalan halad el az üzlet előtt és láthatóan éhes volt. Talán minden kincsét magánál tartotta ami két mankóból és a hátára vetett ütott-kopott gitárból állt. Mivel az eladó oda sem figyelt rá Ő nem kért nem állt meg csak szomorúan tovább sántikált. Ekkor a vezetőfülkéből kiszólt a vezető, hogy ennél egy Gyrost? A férfi nem állt meg továbbra sem csak egy érdekes mosoly húzódott meg a bajusza alatt és nem tudhatta, hogy most a gúnyolódás tárgyává fog válni vagy mi az ami következő pillanatban történni fog. Egy félő bolintással jelezte, hogy igen enne! Erre nyílt a vezetőfülke ajtaja, pillanatok alatt előkerült a pénztárca és leszállt a vezető és beadta az eladónak a pénzt és kérte, hogy adjon az Úrnak egy Gyrost. Gyorsan visszaszállt , zárta az ajtókat és már mentünk is tovább.Ahajléktalan bizonytalan léptekkel visszament az üzlet ablakához és amikor látta, hogy valóban Ő most fog kapni egy gyönyörű adag, friss ételt! Ekkor félig megfordult, bólintott és boldogan mondott köszönetet, amit inkább csak sejteni lehetett mert a busz akkor már haladt a következő megálló felé! De abban a bólintásban és arckifejezésben minden benne volt! Én meg már nem is voltam olyan elgyötört és fáradt!



2019. márc. 29. 14:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ezek mind kamu sztorik.


Az a nagy büdös helyzet, hogy annyi, de annyi negatív tapasztalatom van kéregetőkkel és hajléktalanoknak, hogy eszembe sem jutna egyiknek is adni bármit.

2019. márc. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szegeny jarokelok!

Bantjak őket a fagytól és éhhaláltól megvaduló emberek.

2019. márc. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Hajlektalannak vegyek-e gyrost, ha sajat magamnak nem engedhetem meg?"


Nem.


De ahogy ellöttem is leírták (ment a zöld kéz) ez egy kitalált mese. Itthon egy buszsofőr soha nem adna egy hajléktalan nak gyrost.

Általában örülni

2019. márc. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
78%
Aranyszabáj, hogy csövinek és cigónak sdmmit sem szabad adni
2019. márc. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

*örülni kell,hogy nem ordít le azért,mert te voltál az egyetlen a megállóban.


Bocsi,véletlenül küldtem el a választ,be akartam normálisan fejezni.

2019. márc. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Tim Ravel ***** válasza:
29%
Sziasztok! Én elég sokszor segítek a hajléktalanok nak, nem nézem hogy alkoholista e vagy drogos, általában 20 vagy 50 de néha 100 eurót, és egyszer 300 at egyszer pedig 2200 eurót adtam egy hajléktalan nak! (Az utóbbi összeget csak azért,mert azt mondtam az exemnek ,hogy inkább* ennek* adom mintsem egy ijen beképzelt majom nak mint te) lényeg a lényeg- italt is vettem már elég sokszor ennek a 8-10 embernek , kaja soha nem kell nekik,van aki megmondja, hogy drogra gyűjt, annak dupláját szoktam adni,mint amit eredetileg gondoltam,mert ő még jobban rászoruló, szerintem! Én szinte mindig segitek nekik,mert tudom jól,hogy milyen érzés az amikor nincsen semmid! Szoktam velük beszélgetni is, és ha rájövök, hogy hazudozik, akkor is segítek, úgy teszek mintha nem vettem volna észre a hazugságot! Budapest en a Bimbó utcából kifelé jövet,a lámpánál pirosnal hajléktalan újságot árult anno valaki,neki mindig 20 ezret adtam! Képzeld magadat a helyükbe,és annyit vagy olyat adj, aminek te is orülnél fordított helyzetben! Inkább nekik,mint a lehuzos nők nek, én igy vagyok ezzel, többet pénzt tőlem nő nem lát! Minden jót, sziasztok! 😃
2019. ápr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!