Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mitől lett ilyen borzalmasan...

Mitől lett ilyen borzalmasan lusta a mai fiatalság?

Figyelt kérdés
Az agyrohasztó számítógép és a telefon elől ki sem lehet robbantani őket, 10-ből 9-en allergiásak, érzékenyek mindenféle összetevőre, vagy kórosan elhízottak, vagy ha egy nagybevásárlásból kellene a cuccokat felcipelni az emeletre, már sérvet kapnának.
2019. márc. 31. 16:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%

A jólét.


Nincs katonaság, pláne háború. Nincs éhezés. És a szülők kinyalják a popsijukat.


TISZTELET A KIVÉTELNEK!

2019. márc. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
71%

Kedves Kérdező!

Nem tudom, hogy hány éves lehet, ezért inkább magázom Önt. Először is, miből gondolja, hogy a a mai fiatalság ilyen? Úgy gondolom, hogy minden generációban előfordul "borzalmasan lusta" ember. Miért kell általánosítani? Persze, az más ha a rokonság körében van ennyi elh1zott fiatal, de attól még nem kell a mai fiatalokat leszólni. Sokszor lehet hallani idősebb emberektől, hogy a mai fiatalok nem olvasnak, hanem vagy zenét hallgatnak vagy kockulnak (ezt altalában a tömegközlekedésen szokták látni). Azt nem értem, hogy miért baj ha valaki zenét hallgat. Ha egyedül utazik, miért ne hallgathatna. Az, hogy valaki telefonozik, nem feltétlenül jelent időpazarlást. A telefonon is lehet olvasni, esetleg tanulni.

Azt, hogy a mai fiatalok képtelenek felvinni egy bevésérlószatyrot az emeletre, nem tudom honnan szedte. Nem hinném, hogy nap mint nap fiatalokat kér meg arra, hogy cipeljenek fel valamit az emeletre és, hogy senki se lenne hajlandó segíteni.

Az, hogy valaki elhízott az megint ember függő. Nem feltétlenül a mai generáció tehet róla. Nagyon sok értelmes, jól nevelt, és sportos fiatal van.

Remélem nem sértettem meg Önt a válaszommal, nem ez a szándékom. Elnézést kérek, hogyha valamit udvariatlanul írtam le, nem olvastam át a válaszom.

16/L

2019. márc. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
59%
*bevásárlószatyor
2019. márc. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem meg nem vagyunk lusták.

Sőt, engem néha meglep, milyen motivált a korosztályom karrier terén, hányan sportolnak, törekednek az egészséges életmódra vagy van érdekes hobbijuk, élik színesen az életüket.



Az internet sok dologban megkönnyíti az életünket és jól is lehet használni.


Én nem olvasok regényeket, de kikérek magamnak minden ekézést emiatt!

Aki ekézik, hányféle ételt tud fejből megfőzni, hány sütit tud sütni, hány km-t járt már be az Országos Kéktúrából, hány hónapig tud szobanövényt életben tartani, hányféle sportot próbált már ki?

Csak a regényolvasás létezik a világon, ami valid magányos időtöltés???

Ez annyira fel tud húzni, hogy hihetetlen....

2019. márc. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
98%

"Az agyrohasztó számítógép és a telefon elől ki sem lehet robbantani őket"

Már aki ilyen. Ismerek olyat, akire igaz, de olyat is, akire abszolút nem.


"10-ből 9-en allergiásak, érzékenyek mindenféle összetevőre"

Nekem csak két barátom allergiás vagy érzékeny, pedig elég széles baráti köröm van. Amúgy régen is sok volt az allergiás és érzékeny, manapság csak könnyebben kimutatható.


"vagy kórosan elhízottak"

Egy elhízott barátom van, viszont a felnőttek közt sokkal több az elhízott.


"vagy ha egy nagybevásárlásból kellene a cuccokat felcipelni az emeletre, már sérvet kapnának."

Ugyan kérlek. A cserepeket is én cipeltem pár hete.


18/L

2019. márc. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
Én nem tudom de az biztos,hogy én k..a lusta vagyok.
2019. márc. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
mondja ezt maga, akinek az a hobbija, hogy ül az agyrohasztó számítógép előtt, és szidja azokat a megátalkodott mai fiatalokat egy anonim fórumon, akikre egyértelműen súlyosan allergiás...
2019. márc. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
42%

Baby boomers mond valamit? Ha nem, akkor nézz utána és ott a válasz.


Ezerszer nagyobb a nyomás a mai fiatalokon, egy 8 éves gyereknek gyakran olyan beosztása van mint egy felnőtt embernek és egy fiatal ezt mentálisan nem bírja. Ezért is van ennyi sok depressziós tini.

2019. márc. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
41%

"Az agyrohasztó számítógép és a telefon elől ki sem lehet robbantani őket"

Ez egyszerűen nem igaz.


"10-ből 9-en allergiásak, érzékenyek mindenféle összetevőre"

Szintén nem igaz.


"kórosan elhízottak"

Szintén nem igaz.


"ha egy nagybevásárlásból kellene a cuccokat felcipelni az emeletre, már sérvet kapnának"

Szintén nem igaz.


Tudsz valami bizonyított tényt is felhozni, vagy csak benned van az ideg?

2019. márc. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
Amíg a régebbi generációk egy valóságban éltek, addig a mostaniak kettőben élnek. Az internet és az okostelefonok elterjedésével több figyelem irányul oda ahova nem kéne és kevesebb oda ahova kéne. Nincs beszabályozva, hogy fifti fifti arányban koncentráljanak a valóságra is és az internetre is így szellemileg aktívabbá váltak, fizikailag pedig passzívabbá
2019. márc. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!