Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tud más annyi nevet...

Hogy tud más annyi nevet megjegyezni?

Figyelt kérdés
Én már az egyetemi társaim nevével is gondban vagyok néha (jó, csak azokéval, akikkel kevesebbet beszélek), de pl. regényszereplőkből szinte senkire nem emlékszem. Nyáron olvastam a Bűn és bűnhődést, a cselekménye még megvan, el tudnám mondani, de csak úgy, hogy "a rendőr", meg "Raszkolnyikov barátja" (Razuhimin vagy Razumihin talán? :D), mert a főszereplő nevén kívül nem sok névre emlékszem. Egyes tanárok meg, akik több regényt olvastak, mint én, szinte minden nevet tudnak. Hogy???
2019. márc. 31. 17:44
 1/3 A kérdező kommentje:
Pedig amúgy könnyen tanulok, lusta dög vagyok, nem sok időt fordítok rá, mégse voltak soha tanulási gondjaim. De a nevekkel ki lehet kergetni engem a világból.
2019. márc. 31. 17:51
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is nehezen megy, a munkahelyemen 1 év után se tudom mindenki nevét.
2019. márc. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez egy adottság, ami egyébként fejleszthető. Én ügyfélszolgálaton dolgozom, emiatt előnyös, hogy alapból jó a név- és arcmemóriám. Néha magam is meglepődöm, amikor bejön hozzánk valaki, akit évek óta nem láttam és azonnal beugrik a neve. Ez a munkámban előny, amúgy meg olyan nagy haszna nincs :)

Olyan, mint a kézügyesség. Van, akinek van, másoknak meg nincs.

2019. márc. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!