Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért látszanak gazdagnak, ha...

Miért látszanak gazdagnak, ha ugyanannyi a bevételünk?

Figyelt kérdés

A férjem ill egy gyerekkori barátja ilyesmiket is megbeszélnek egymással, és eljutott hozzám is.

Kiderült, annyi bevételük van nekik is, mint nekünk, a kiadásaik (lakhatás, élelmiszer) picit magasabbak.

Mégis konkrétan szegénynek látszunk mellettük.

Én turiból veszem a ruháim, ők márkás dolgokat outletből.

Én drogériából veszem a kozmetikumaim (olcsó ill középkategória) a másik férfi felesége drága parfümériákból.

Én otthon főzök minden (más)nap, ők rendelnek vagy étterembe járnak.

Mi hétvégente sétálni járunk, ill hazafelé sokszor beülünk egy kávéra a cukrászdában.

A másik pár koncertekre, utazni, szórakozni jár hétvégente.

Én otthon tornázok, a másik lány drága edzőterembe jár.

Nekem a hajam sincs festve, és a helyi fodrászatban vágatom olcsón.

Neki fodrász festi elég drágán (ő mesélte, milyen drágán dolgozik a fodrásza).

Nálunk a férjem minden pénzt félretesz, mert szükség lehet a jövőben rá, élni szerényen is lehet.

Lehet, egyszer akarunk majd saját lakást (mi is ill a másik pár is albérletben lakunk, bár itt ez a gyakoribb), vagy jöhet bármi váratlan kiadás, munkanélküliség, lehet, de lehet, csak el akarunk költözni egy másik országba, és jól jön a kezdőtőke.



Alapból nekem ezzel semmi bajom, így is sokkal több van, mint gyerekkoromban volt, vagy mint valaha el tudtam volna képzelni.

Viszont amikor találkozunk a barátaival, mindig úgy érzem magam, mint gyerekkoromban az iskolatársaim mellett.

Kisebbségi komplexus.


2019. ápr. 3. 12:46
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ameddig nem tudtam, hogy ugyanannyi, azt hittem, 2-3szorosa is lehet.
2019. ápr. 3. 12:47
 2/12 A kérdező kommentje:

Semmi közöm más pénzéhez, csak a másik feleség mindig tesz valami megjegyzést arra, hol van ő meg hol vagyok én.

Persze csak kettesben, mások előtt nem, így a férje ill a férjem nem tudják, azt hiszik, jóban vagyunk.

2019. ápr. 3. 12:50
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

"Nálunk a férjem minden pénzt félretesz, mert szükség lehet a jövőben rá, élni szerényen is lehet."


Akkor mi a kérdés? nyilván ők meg úgy vannak vele, hogy a pénz elkölteni van.


Apukám egymaga kb 3-szor annyit keres, mint mi a párommal együtt, mi mégis "gazdagabbank tűnünk", mert ő extrém spórolós, a fizuja nagy részét elrakja, a maradékból meg megy egy csomó hiteltörlesztő, biztosítás, stb, mi meg inkább spóroltunk x évig, hitelmentesen élünk, satöbbi, jobban költjük a pénzt (amellett, hogy nyilván mi is teszünk félre).

Nincs ebben semmi varázslat.

2019. ápr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Egyrészt lehet, hogy ők elköltik az utolsó forintig, ti pedig tartalékoltok is.


Másik, hogy van valami "ügyeskedős" bevételük amiről nyilvánvaló okokból nem mesélnek.

2019. ápr. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Nekik valószínüleg nincs, vagy nem annyi a megtakarításuk
2019. ápr. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

"mindig tesz valami megjegyzést arra, hol van ő meg hol vagyok én." megmondod neki, hogy igen, te ott vagy, én meg anyagi biztonságban vagyok.

Jövök akkor az iskolával én is, bizonyára neked is volt az a típusú osztálytársad, aki talpig filában meg fuxban tarhálta körbe a kiflicsücsköt, meg a szenyát. :D Ne legyen emiatt komplexusod, ti máshogy használjátok a pénzetek ennyi.

32/f

2019. ápr. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudhatod honnan van még plusz bevételük amit nem mondana el, vagy pedig az utolsó fillérig felélik a bevételeiket, esetleg plusz hitelek.Ki tudja mi az igazság.
2019. ápr. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A férj barátja vagy nem gondolkodik a jövōn, nem tesz félre, csak a szórakozásnak él, vagy alapból van örökölt lakás van már a szülōktōl/nagyszülōktōl, ezért nincs problémája azzal, hogy lakásra tegyen félre.


Mindenki másképp ossza be a pénzét, van ismerōsöm, akin csodálkozom, hogy mindig bulizik, szórakozik, sok pénzt költ drága italozásokra rendszeresen, míg én ezt pénz pazarlásnak látom, nem tudom mire telik neki, aztán megtudtam, hogy a számlákra tartogatott pénzt veri el erre:D


Az is lehet hogy a férjed barátja és felesége szeretnek dicsekedni.. ettōl még nem föltétlenül minden drágaságot vesznek meg mindig rendszeresen. Márkás ruhákat be lehet szerezni viszonylag olcsóbban is, ugyanez vonatkozik a többire is, amiket felsoroltál.

2019. ápr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Pl örökség.

De az is lehet hogy nem kellene minden fillért eltenni, hanem élni is kell kicsit. Szép dolog a spórolás, de ha el se jártok sehova és magadnak sem vehetsz meg valamit, amit régóta szeretnél, az már nem olyan buli. Vannak betegesen spórolós emberek.

2019. ápr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonymousreview60 ***** válasza:
96%

Nem értelek. Megválaszoltad a saját kérdésedet. A fogyasztásuk jelentős része kifelé látszik, te meg talán megtakarítotok helyette. Ahogyan valaki mondta: Tudod, csak a ruhámat látják, azt nem, amit megeszek.

"Kisebbségi komplexus." Megválaszoltad miért tettd fel a kérdést. Kicsit önbizalomhiányos vagy, ezért érzed ezt a nyomsát. Mint én, amikor egyedül vagyok a színházban, és érzem a falakból, hogy "Te egyedül jöttél? Nincs párod?" Nem vagy teljesen rendben önmagaddal. Ennyi.

2019. ápr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!