Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért látszanak gazdagnak, ha...

Miért látszanak gazdagnak, ha ugyanannyi a bevételünk?

Figyelt kérdés

A férjem ill egy gyerekkori barátja ilyesmiket is megbeszélnek egymással, és eljutott hozzám is.

Kiderült, annyi bevételük van nekik is, mint nekünk, a kiadásaik (lakhatás, élelmiszer) picit magasabbak.

Mégis konkrétan szegénynek látszunk mellettük.

Én turiból veszem a ruháim, ők márkás dolgokat outletből.

Én drogériából veszem a kozmetikumaim (olcsó ill középkategória) a másik férfi felesége drága parfümériákból.

Én otthon főzök minden (más)nap, ők rendelnek vagy étterembe járnak.

Mi hétvégente sétálni járunk, ill hazafelé sokszor beülünk egy kávéra a cukrászdában.

A másik pár koncertekre, utazni, szórakozni jár hétvégente.

Én otthon tornázok, a másik lány drága edzőterembe jár.

Nekem a hajam sincs festve, és a helyi fodrászatban vágatom olcsón.

Neki fodrász festi elég drágán (ő mesélte, milyen drágán dolgozik a fodrásza).

Nálunk a férjem minden pénzt félretesz, mert szükség lehet a jövőben rá, élni szerényen is lehet.

Lehet, egyszer akarunk majd saját lakást (mi is ill a másik pár is albérletben lakunk, bár itt ez a gyakoribb), vagy jöhet bármi váratlan kiadás, munkanélküliség, lehet, de lehet, csak el akarunk költözni egy másik országba, és jól jön a kezdőtőke.



Alapból nekem ezzel semmi bajom, így is sokkal több van, mint gyerekkoromban volt, vagy mint valaha el tudtam volna képzelni.

Viszont amikor találkozunk a barátaival, mindig úgy érzem magam, mint gyerekkoromban az iskolatársaim mellett.

Kisebbségi komplexus.


2019. ápr. 3. 12:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem is megválaszoltad a kérdésedet. Ti spóroltok, ők felélik a pénzüket. A kettő közül nincs jó, vagy rossz, mindenki úgy él, ahogy akar.

Nekem a sztoriban csak ott akadt fenn a szemem, hogy minden pénzt félretesztek, amit tudtok, de ennek tulajdonképpen nincsen kiforrott célja. Miért szorítsam a nadrágszíjat állandóan, ha nincs rá különösebb okom? A lakás egy jó cél, a külföldre menetel is és természetesen az anyagi biztonság is. De a "majd valamire jó lesz" hozzáállás szerintem hosszútávon felőrli az embert. Azért keresünk pénzt, hogy éljünk. Ne legyél rest költeni magadra, főleg ha nincs közeljövőbeli cél, amire kelleni fog és amiért most átmenetileg megéri lemondani dolgokról. Érdemes mérlegelni, hogy normális-e az a spórolási mérték, amit ti tartotok.

2019. ápr. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nem tudhatod melyikőjüknek van háttérmunkából pénze. Vagy a szülők támogatják őket. Nálunk a férjem szülei raknak félre neki, kis családi cég, de jól megy, így a takarékoskodással nem foglalkozunk. Szülőknek így jó ők örülnek, hogy magunkra költjük a keresetünket, nem pedig számolgatunk, hogy hova menjünk, mit vegyünk. Megtehetnénk, hogy nem is járnánk be dolgozni, de nincs ehhez gerincünk. Tehát ha új fogsor kell, a mama fizeti. Természetesen nem élünk vissza ezzel, magyarul nem szórjuk a pénzt, de a gyerekek mehetnek sítáborba, lovagolni stb nem kell azt mondani semmire, hogy nem lehet. A gyerekek boldogok, mindenünk megvan, így mi is, ezáltal a nagyszülők is boldogok. Sokat járunk kirándulni, rengeteg magyarországi várban, vadasparkban stb helyen jártunk.
2019. ápr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!