Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jó ötlet lenne magánórát...

Jó ötlet lenne magánórát tartanom? 17/f

Figyelt kérdés

Kiskoromtól fogva szüleim nagyon nyomtál az idegennyelvet, mivel apu német, és ott is éltünk egy ideig, suliban is tanultam, azaz inkább szinten tartottam a németemet, így mondhatom, hogy anyanyelvi szinten beszélem. (Apuval mai napig németül beszélünk)

Továbbá angolra is harmadik óta járok különtanárhoz, voltam Amerikában egy évig cserediák, szóval az angolom is nagyon-nagyon jó. Mindkettőböl idén tél körül tervezek C1-ezni. (B2 mindkettőből 95% felett volt)

Megérné valahogy ebből magánórákat adni? Mivel nem nagyon értek a tanításhoz, inkább társalgásfejlesztésen gondolkoztam. Pl. Beszégletni valakivel 1-2 órán át heti egyszer mondjuk 1500Ft-os órabérért.


Vélemények?



2019. ápr. 4. 22:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Természetesen csak “diákmunkaként” suli mellett csinálnám. Ez alatt azt értem, hogy valaki átjön suli után hozzám, és akkor beszélgetek vele németül vagy angolul. Valaki tudna esetleg tanácsot adni?
2019. ápr. 4. 22:30
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem igen.

Ich hoffe, es klappt

2019. ápr. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Persze,hogy megérné.

Idővel úgyis kialakulnak a módszereid, mi az ami közelebb áll hozzád és mi az amivel könnyebben át tudnád adni a tudást.

2019. ápr. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Vree ***** válasza:
Ha megvan a fejedben a tananyag és a vizsgakérdések, meg a nyelvtani szabályok (gondolom igen, ha te is erre készülsz), remek, másnak is ezek az infók fognak kelleni. Csak frissítsd folyamatosan újraolvasással ezeket, és úgy képzed magad nyelvtanárrá. Ha jó a memóriád is (jó, ha fejben megvannak a szabályok, nem az órán kell neked is kikeresni), akkor minden meg is van. A saját tanáraidtól te is elleshetsz módszereket, hogy neked mi tetszett, mi segített gyorsabban tanulni, és abból megalkodhatod a saját módszeredet, óraterveidet. Megeshet, hogy epaz első diákod nem feljlődik úgy, ahogy vártad az óráidtól, akkor beszélj vele hogy mi okoz neki nehézséget, nézzétek át újra, és építsd be annak az ismétlését is. Szerintem mindenképpen jó ötlet, ha élvezed és hajlandó vagy rászánni az időt az órák előkészítésére.
2019. ápr. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
ha Budapesten laksz én vagyok az első jelentkező angolra
2019. ápr. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

És én a második

19/L

2019. ápr. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Soproni vagyok :(
2019. ápr. 4. 23:31
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek !

Vrecc : inkább társalgási szinten gondolkodtam, mivel semmi tanári végzettségem vagy tapasztalatom. Én jómagam is középiskolás vagyok (11.-es).

Az egész ötlet onnan jött, hogy szerintem angol -és németórán kevés energiát feketetünk a gyakorlati használatra. Azaz minden szabályt megtanulunk, de amikor az osztálytársaimnak meg kell szólalniuk, (akár élesben, egy külföldivel szemben) akkor szinte csak dadognak és akadoznak. Nekem innen jött az ötlet, hogy egyrészt ezt a területet segítenén gyakorolni, másrészt pedig segítenék kijavítani gyakori hibákat. Pl angolban rossz múlt idő használat, németbe rossz ragozás ilyesmik :)

2019. ápr. 4. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!