Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket nem zavar ha sok...

Titeket nem zavar ha sok gyerek rohangál, nektek szalad ordibál körülötettek? Voltam ma egy marketbe és alig tudtam nyugodtan vásárolgatni, nézelődni. Ilyenkor a szülők miért nem szólnak a gyereknek? Van aki a munkából jön, fáradtan.

Figyelt kérdés
2019. ápr. 8. 18:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Szokott zavarni.

De általában nem tulajdonítok nekik nagyobb figyelmet.

2019. ápr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
80%

Amikor én voltam gyerek, akkor a férfiak úriemberek voltak és átadták mindenhol a helyüket a hölgyeknek. Ha felszállt a villamosra egy szemtelen, hangos suhanc, a villamoson ülők egy emberként rendre intették, nem terrorizálták az embereket.

A játszótéren is nyaklevest kapott Pistike, ha hülye volt, senki nem rohant a gyámügyre.

2019. ápr. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Metionin ***** válasza:
100%
De igen, zavar, ezért olyankor megyek vásárolni, amikor a gyerekes közönség nem szokott (ovi-iskola-alvásidő). Mást nem tudok tenni, néha (kulturáltan) szóltam már gyereknek mert fizikailag akadályozott, pl. nekem tolta többször a bevásárlókocsit vagy rácsimpaszkodott az enyémre de a szülő majdnem kivette a szemem. Szóval inkább kerülöm őket, nincs sem affinitásom, energiám, sem időm, és ami azt illeti amúgy jogom sem más gyerekét nevelni, bár utóbbit tekintve mennyivel egyszerűbb lenne ha a mindenki megnevelné a sajátját.
2019. ápr. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

A többséget zavarja. Látok én is nemtől és kortól függetlenül pofavágásokat és hallok beszólogatásokat is sokszor ilyen esetben.


Azért egy normálisan nevelt, normális környezetben élő gyereknek tudnia kell viselkednie (nekem is sikerült és az én gyerekeim is tudnak) és nem szabad másokat zavarnia. Senki nem örül annak, ha rohangálnak körülötte vagy ha visítozást kell hallgatni bevásárlás/pihenés közben. A bolt nem játszótér, rohangálni lehet a parkban vagy a játszótéren vagy otthon a kertben (de akkor sem kell állatok módjára üvöltve, másokat zavarva), a közterületeken meg illik kultúráltan viselkedni.


Elhiszem, hogy sokaknak kényelmes egy legyintéssel elintézni, hogy "gyerek, ez a dolga!" és ráhagyni mindent, hallgassák csak mások hány decibellel tud üvölteni, de nem ez a normális.

2019. ápr. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
85%

10-es az összes hülye védekezést felsorolja, amit szoktak ilyenkor.

"Ma már jó tágas terek vannak a boltokban, miért ne szaladgálhatnának a gyerekek?"

Mert ha lever valakit vagy fellök valakit, a hozzád hasonlóan gondolkodó szülő nem elnézést kér vagy kifizeti a kárt, hanem jön a "csakgyerekezadolga", "jogaimvannak", "őfizetianyugdíjadat" rizsával.

"Sokkal zavaróbb mondjuk egy utcán dohányozó vagy egy szemetelő ember, akik a környezetüket is szennyezik"

Igen, ez a másik klasszikus érv, a "mások idegesítőbbek". Nem másokról volt szó, hanem a rohangáló gyerekekről. Gondolom, ha éjjel üvöltetném a metált, mikor a gyerMeked aludna, téged sem vigasztalna, hogy a környezetszennyezés meg a szíriai háború nagyobb problémák ennél.

"mint egy gyerek, aki egyszerűen csak gyerekként viselkedik."

A gyerekként visítozás pont annyira nem "gyerekként viselkedés", mint amennyire a felnőttek utcán óbégatása nem "felnőttként viselkedés". Vannak helyek, ahol egyszerűen viselkedni kell és kész.

2019. ápr. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

"Mert ha lever valakit vagy fellök valakit, a hozzád hasonlóan gondolkodó szülő nem elnézést kér vagy kifizeti a kárt, hanem jön a "csakgyerekezadolga", "jogaimvannak", "őfizetianyugdíjadat" rizsával."


Te honnan veszed így ismeretlenül, hogy én hogyan fogok viselkedni, amikor a gyerekem valami kárt okoz? Képzeld, törtem már be ablakot focilabdával gyerekkoromban. Tudod, mi lett? A szüleim kifizették a tulajdonosnak a kárt, és levonták a zsebpénzemből. Onnantól kezdve jól oda is figyeltem, hogy hova rúgom a labdát. És ez nem boltban történt, hanem játszótéren, ahol elvileg a gyerekek nyugodtan szaladgálhatnak és üvölthetnek anélkül, hogy megszólnák őket. Sőt, volt olyan osztálytársam, aki tesiórán, ahol direkt elvárás, hogy szaladgáljon a gyerek, véletlenül tönkretett valami berendezést játék közben. Egy gyerek bárhol okozhat kárt, nem csak boltban. Tehát a te gondolkodásod szerint akkor a gyereknek soha sehol nem szabadna szaladgálnia, mert mi van, ha kárt okoz?

2019. ápr. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
16-os, jól kiforgattad 15-ös szavait. Nem arról volt szó, hogy te konkrétan nem fizeted ki, ha a gyerek kárt okoz vagy nem kérsz elnézést, hanem arról, hogy általában, sok olyan szülő, amelyik a gyereket rohangálni hagyja a boltban, az figyelmetlen, erre sem fog figyelni. A fő kérdés pedig az volt, hogy zavaró-e, ha a gyerek rohangál és ordibál a boltban. Igen, baromira zavaró, egyfelől a vásárlókat is zavarja, akik gondolkoznak, mérlegelnek, számolgatnak, másrészt az eladókat is. Hiába az a dolga a gyereknek, hogy rohangáljon, kiabáljon, tanulja meg pici korától, hogy azt a játszótéren tegye. Egyébként a gyerek biztonsága miatt sem célszerű, ha a boltban rohangál, mert ha lever valamit, pl., ő is megsérülhet, vagy elkeveredhet, stb. Harmadrészt meg kell tanítani a gyerekeket az illemre, hogy hogyan viselkedünk bizonyos helyeken, mit hol lehet, mert nem fog jönni egy jótündér, aki majd leszáll és a megfelelő életkorban megsúgja neki. Egyébként nekem van gyerekem, igyekszem úgy nevelni, hogy tekintettel legyen másokra.
2019. ápr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
El se olvasom ezt a hablatyolast. A bolt nem jatszoter 16os. Szarni se jarunk muzeumba, jatszani meg boltba nem. Nem is ertem...
2019. ápr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

"A fő kérdés pedig az volt, hogy zavaró-e, ha a gyerek rohangál és ordibál a boltban."


Igen, valóban az volt a kérdés, hogy zavar-e, ezért leírtam, hogy engem nem zavar, és hogy miért nem. Ha mást zavar, akkor más így járt.

2019. ápr. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
engem is zavar, meg nem is kell vigyázzba állva lenni végig a szülő mellett, de azért van bizonyos határ, ami már túlzás. Kicsit fogja vissza a gyereket a szülő az ilyen helyeken, aztán 20-30 perc múlva üvöltve rohangálhat a parkolóban vagy a játszótéren.
2019. ápr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!