Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kezdjek majd az örökséggel?

Mit kezdjek majd az örökséggel?

Figyelt kérdés

Hosszú, de megköszönöm ha végigolvasod.


Egy hónapja nagymamám elhunyt, és mint kiderült, én is fel vagyok külön tüntetve az örökségben.

Összesítve körülbelül 15 millió forintnak megfelelő értékű földterület, rajta épület, és bankban félretett pénz volna az örökségem.


Az egészet apám intézi (ő lett meghatalmazva ezzel), akivel évek óta rossz volt a viszonyom. 2 hónapja kezdtünk csak el ismét beszélni egyáltalán, őtőle tudtam meg hogy nagymamám állapota hirtelen sokat romlott, még volt időm egyszer meglátogatni a kórházban.


Szóval körülbelül 14-15 millió lehet, telefonon keresztül legalábbis apám ezt mondta mikor beszéltünk.

Azt vele kapcsolatban elismerem, hogy ha valamihez ért akkor az az építőipar, ingatlanok, és ezek kereskedése.

Szóval valószínűleg tényleg ennyi lesz az eladáésukból származó összeg.


Hogy pontosan mikorra érne el a pénzek utalásáig a történet, azt nem tudom, tippre nyár végére.


A kérdésem az lenne, hogy mit kezdjek ezzel a pénzzel?


22 éves vagyok Már 5 éve magamat tartom el egyik albérleti szobából a másikba költözve, több kollégiumot megjárva. Tehát ami az életemből a legfájdalmasabban hiányzik, az a stabil, sajátnak mondható lakhely. Ahonnan nem tud főbérlő, meg tulaj kipaterolni ha nem tetszik neki valami rajtam, ahol nem kell másik 3 lakótársat elviselnem. Egy hely, ahova az év bármely napján nyogodtan hazamehetek, anélkül hogy a lakbéren, meg ilyesmiken kéne gondolkodnom.


Gyorsan meg is néztem a városban (egyetemen vagyok amúgy) az ingatlanárakat.

Körülbelül 18 millió az alsó határ, amitől kezdve normális lakásokat lehet venni. Minimum egy különálló szoba, konyha, fürdőszoba, és nem kell a felújításra költeni.

És akkor ott van egy másik szelete az életemnek, barátnőm.


Ő tőlem 180 km-re lakik, egy másik egyetemen másodéves, jövőre zárja a 3 éves képzését.

Borzalmasan hiányzik már a vele való együttlét, 3 éve heti 2X tudunk maximum találkozni, és mindkettőnk szeretné ha a másik többet lenne a közelében.


Én később fogom befejezni itt a szakomat, és az országban itt a legjobb a képzés.


És akkor itt jön az örökség felhasználásának kérdése, hogy ha 15 millióból nem tudok saját lakást venni, akkor mindezt hogyan csináljam?

Megfordult a fejemben hogy lecsípek 2 milliót az örökségből, a maradék 12-13 milliót a bankba beteszem kamatozni, vagy simán csak azért hogy ne az ágyam alatt legyen, a kivett 2 milliót pedig a következő körülbelül 3 év albérletezésére fordítanám barátnőmmel összeköltözve.

Nekem is fáj a gondolat, hogy 2 millió el fog úszni ezzel a tervvel valakinek a zsebébe, de egyelőre a lakhatásom biztosítása, és a barátnőmmel való kapcsolatom a két legfontosabb dolog.

Emellé nyáron mindketten dolgoznánk, a tanulmányi ösztiöndijainkat is az együttélésre fordítanánk, és így a (számológép szerint) körülbelül 27 hónapra, azaz kicsit több mint egy évre meg is tudnánk oldani az együttélést. Ami már majdnem mindkettőnk végzésének az ideje.


Mit gondoltok?


Még igy is marad 12 millió. Az számomra rengeteg pénz, a leendő szakmámmal Magyarországon körülbelül 15 év alatt tudnék ennyit egyedül, önerőből összeszedni, barátnő segítségével talán 8 év alatt...



2019. ápr. 13. 22:40
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Bocsánat, javitás: Havi kétszer tudunk találkozni. Az azért mindjárt kevesebb.


És még egy kiegészités: A BA képzése 3 éves barátnőmnek, ha át tudom csábitani ebbe a városba, akkor tud jönni egy további 2 éves MA képzésre.

De már a BA-val is tökjól elvan, tavaly nyáron még fizetett gyakorlatra is tudott menni.

2019. ápr. 13. 22:44
 2/13 anonim ***** válasza:
59%

Ne alapoz a barátnődre, mivel ez a te pénzed amiről te beszélsz az nem a tiéd lesz hanem közös.

Tedd el a pénzt, kösd le egy biztos bankban. Majd ha kell hozzányúlsz. Ha most keresel akkor abból fizesd a kiadásaidat.

2019. ápr. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Jelenleg nem keresek évközben semennyit.

Elmegyek havi 2X maximum plazmát adni, az alkalmanként 5000, plusz szoctám az egyetemtől, plusz félárvasági, és ennyi.

Ez így kb 52 ezer, ami arra elég hogy szobát béreljek, és ne haljak éhen.


És mi az hogy ne "alapozzak" a barátnőmre? Ezt nem értem, kifejtenéd?

Miért baj ha közös?

szeretném is hogy közös legyen, közös életre vágyok vele. Már unom ezt az inkább szingli mint párkapcsolati életet.


1 hónapból összesen 6 napot vagyok vele. Tulajdonképpen a másik 24 nap az pontosan úgy tellik mintha szingli lennék. És ez zavar.

Ezt neki is feldobtam már, ő nagyon szivesen velem tartana, csak neki a rengeteg ismeretlen paraméter okoz még gátlást.


És ne egy lehúzós libát képzeljetek el...

Ez a lány még a vonatra se engedi hogy jegyet vegyek neki oda-vissza, nem szeretné még csak önmaga se azt érezni hogy rajtam csüngne.


Csak abban nem vagyok biztos, hogy ezzel a fennmaradó 12 millióval mit érdemes csinálni, esetleg lesz e a közeljövőben nagyobb árzuhanás az ingatlanpiacon?

Mert nincs kedvem úgy venni mondjuk 13 millióért egy házat, hogy 3 év múlva a piaci ára 8 millió lenne...

Akkor inkább kivárom.

2019. ápr. 13. 22:55
 4/13 A kérdező kommentje:

Nyáron lesz egész pontosan 49 napom amikor tudok menni dolgozni diákmunkára, vagy valami idénymunkára. Aztán vissza a taposómalomba.


Ha mondjuk csak 40 nap munka összejönne (4 napot amúgy is eligértem régi ismerősöknek akikkel alig találkozok), az már olyan 230 ezer körül van.

Számomra az is már az eléggé sok kategória.

2019. ápr. 13. 22:58
 5/13 A kérdező kommentje:
(és banki tanácsadásos válaszok is érdekelnek, pl melyik bank számít biztonságosnak, hol érdemes ekkora összegeket lekötni 2-3-4 évekre?)
2019. ápr. 13. 23:02
 6/13 anonim ***** válasza:
Az az opció nem játszik, hogy nem adjátok el rögtön a mamád házát? Felújítva esetleg albérletbe kiadni legalább a felét? Jó, mondjuk ha pl valami olyan faluban lakik, hogy minden tök messze van, meg egyébként se lehet, hogy ki akarná valaki bérelni. De egyébként, ha te csak a többi örökösnek a részét vásárolnád meg; tehát megvan a saját részed a házból, és megveszed a többi részét a többi örököstől, akkor lesz máris egy házad. De mondjuk ilyen biztosításokat meg ilyeneket addigis kell fizetni, amíg még nem akarsz benne lakni. De azt mondjuk gondolom ott is fizeted, ahol most laksz. És pl nem tudom, hogy a mamád háza , hogy pl nem -e a barátnőd lakhelye, meg a te lakhelyed között van-e esetleg valahol? Hogy pl hétvégente oda leugrani..
2019. ápr. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
*pl ha van 3 szoba, akkor abból egyet kiadni gondoltam, de lehet, hogy a bérlőnek az úgy fura lenne, de lehet megegyezés szerint pl, és akkor aszerint fizet, hogy hány szobába mehet be; de lehet zavarná és kellemetlenül érezné magát tőle, ha az egyik szobába nem mehetne be, lehet, hogy ilyen "Nyugati-szárny", és egy szörny lakik benne. Vagy most nem pont erre gondolok, hanem , hogy pl pont ott halt meg a mamád esetleg benne, vagy nemtom.
2019. ápr. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem, egy abszolút félreeső településen van a ház, amennyit ér azt is inkább a hozzá tartozó 150X30 méteres telek miatt éri, ami félig meddig szőllős, és gyümölcsös kertként hasznosítható.

Szóval biztosan el lesz adva.


Barátnő egész konkrétan Solymáron lakik, és meg Szegeden vagyok. A nagymama háza Gödön.

Egész egyszerűen számomra haszontalan lenne megtartani, és ezzel mindenki igy van.

2019. ápr. 13. 23:33
 9/13 A kérdező kommentje:
(Az abszolút félreeső túlzás, Göd is félig meddig még Bp agglomerációja, de akkor se túl jelentős)
2019. ápr. 13. 23:35
 10/13 anonim ***** válasza:

Göd nagyon jó helyen van, közel van Vác, ott a gödi Samsung is Pest is közel és Dunakeszi a szomszéd, ami már egy nagyon fejlett város pl. Gödön is fent vannak az ingatlanárak az egekben, lehet találnátok rá vevőt, aki hajlandó lenne többet is belefektetni, főleg ahogy említetted a földek miatt, a mezőgazdaságban jó pénz van manapság. Tehát ha például már pár millióval többért el tudnátok adni, akkor tudnál Pesten venni egy lakást (rokonom 18 millióért adta el Újpesten a lakását tavaly), aztán azt kiadni albérletbe, az is termelné a pénzt, aztán ha esetleg barátnővel Pest fele mozdulna az életetek, ott lenne egy tehermentes ingatlan már, amibe simán beköltozhettek. Egyébként van azthiszem egy oldal, amin össze tudod hasonlítani hogy hol mennyit kamatozna a pénzed, ha mégis úgy döntessz, hogy lekötnéd, mindjárt megkeresem.


[link]

Igazából ez befektetési alapkezelő, közben rájöttem, de itt is meg tudod találni a számodra biztonságos lehetőséget.

2019. ápr. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!