Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kezdjek majd az örökséggel?

Mit kezdjek majd az örökséggel?

Figyelt kérdés

Hosszú, de megköszönöm ha végigolvasod.


Egy hónapja nagymamám elhunyt, és mint kiderült, én is fel vagyok külön tüntetve az örökségben.

Összesítve körülbelül 15 millió forintnak megfelelő értékű földterület, rajta épület, és bankban félretett pénz volna az örökségem.


Az egészet apám intézi (ő lett meghatalmazva ezzel), akivel évek óta rossz volt a viszonyom. 2 hónapja kezdtünk csak el ismét beszélni egyáltalán, őtőle tudtam meg hogy nagymamám állapota hirtelen sokat romlott, még volt időm egyszer meglátogatni a kórházban.


Szóval körülbelül 14-15 millió lehet, telefonon keresztül legalábbis apám ezt mondta mikor beszéltünk.

Azt vele kapcsolatban elismerem, hogy ha valamihez ért akkor az az építőipar, ingatlanok, és ezek kereskedése.

Szóval valószínűleg tényleg ennyi lesz az eladáésukból származó összeg.


Hogy pontosan mikorra érne el a pénzek utalásáig a történet, azt nem tudom, tippre nyár végére.


A kérdésem az lenne, hogy mit kezdjek ezzel a pénzzel?


22 éves vagyok Már 5 éve magamat tartom el egyik albérleti szobából a másikba költözve, több kollégiumot megjárva. Tehát ami az életemből a legfájdalmasabban hiányzik, az a stabil, sajátnak mondható lakhely. Ahonnan nem tud főbérlő, meg tulaj kipaterolni ha nem tetszik neki valami rajtam, ahol nem kell másik 3 lakótársat elviselnem. Egy hely, ahova az év bármely napján nyogodtan hazamehetek, anélkül hogy a lakbéren, meg ilyesmiken kéne gondolkodnom.


Gyorsan meg is néztem a városban (egyetemen vagyok amúgy) az ingatlanárakat.

Körülbelül 18 millió az alsó határ, amitől kezdve normális lakásokat lehet venni. Minimum egy különálló szoba, konyha, fürdőszoba, és nem kell a felújításra költeni.

És akkor ott van egy másik szelete az életemnek, barátnőm.


Ő tőlem 180 km-re lakik, egy másik egyetemen másodéves, jövőre zárja a 3 éves képzését.

Borzalmasan hiányzik már a vele való együttlét, 3 éve heti 2X tudunk maximum találkozni, és mindkettőnk szeretné ha a másik többet lenne a közelében.


Én később fogom befejezni itt a szakomat, és az országban itt a legjobb a képzés.


És akkor itt jön az örökség felhasználásának kérdése, hogy ha 15 millióból nem tudok saját lakást venni, akkor mindezt hogyan csináljam?

Megfordult a fejemben hogy lecsípek 2 milliót az örökségből, a maradék 12-13 milliót a bankba beteszem kamatozni, vagy simán csak azért hogy ne az ágyam alatt legyen, a kivett 2 milliót pedig a következő körülbelül 3 év albérletezésére fordítanám barátnőmmel összeköltözve.

Nekem is fáj a gondolat, hogy 2 millió el fog úszni ezzel a tervvel valakinek a zsebébe, de egyelőre a lakhatásom biztosítása, és a barátnőmmel való kapcsolatom a két legfontosabb dolog.

Emellé nyáron mindketten dolgoznánk, a tanulmányi ösztiöndijainkat is az együttélésre fordítanánk, és így a (számológép szerint) körülbelül 27 hónapra, azaz kicsit több mint egy évre meg is tudnánk oldani az együttélést. Ami már majdnem mindkettőnk végzésének az ideje.


Mit gondoltok?


Még igy is marad 12 millió. Az számomra rengeteg pénz, a leendő szakmámmal Magyarországon körülbelül 15 év alatt tudnék ennyit egyedül, önerőből összeszedni, barátnő segítségével talán 8 év alatt...



2019. ápr. 13. 22:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenképpen a 18 millától kezdődő lakásokban gondolkozol, addig tedd bankba a pénz nagy részét, amint lesz állandó munkád, kedvező lakáshitelt fel tudsz venni, a pénz nagy részét önerőként be tudod fektetni a lakásvásárlásba, a maradékot pár év alatt törleszted.


Másik opció: a leendő munkahelyed agglomerációjában egy kis házat is tudsz esetleg már vásárolni, marad még pár milliód, abból veszel autót az ingázáshoz, költőpénz is marad.

2019. ápr. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
50%
Kerj kolcson 3 m huf-ot apadtol. Vegyel egy sAjat lakast.
2019. ápr. 14. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Az agglomerációban valóban lehetne már 11-12 milliótól találni komplett családi házat, társasházi lakást már 9-ért is láttam. Csak az a baj hogy én 5 évig még minimum egyetemen vagyok.

bejárni minden nap minimum 1 óra oda-1 óra vissza. Jó, tudom, valakinek ebből áll a fél élete, és én is laktam úgy Bp-n jó 5 évet, hogy 70 perc a belvárosba XVII. kerből, aztán 70 perc vissza a XVII. kerbe.


De pont ezért is jöttem Szegedre, mert elegem volt hogy a napom egynegyede utazással megy el.

Plusz nincsen jogsim, anélkül autót is értelmetlen venni. Nameg visszatérve arra hogy nincs állandó keresetem. Egy autó napi szintű használatához legalább havi 15-20 ezret rá kellene szánni.


De köszi a választ, legalább látom a lehetőségeket, és eldöntöm miért jó, miért nem jó.

2019. ápr. 14. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!