Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » "A nők manapság férfiak...

"A nők manapság férfiak akarnak lenni. " Mit jelent ez?

Figyelt kérdés

Azok, akik ezzel dobálóznak, meg is fogalmazták magukban, mit szeretnének ezzel mondani, vagy csak felkapott mondás lett?

Illetve ha valaki nem is ért egyet vele, esetleg kiderítette már, mire gondolnak vele mások?



2019. ápr. 14. 17:16
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Na pont ez az álfeminizmus. Sikersztorinak éled meg azt hogy elnyomásról hablatyol, amikor minden erejével azon van hogy ő nyomjon el. Arról beszéltek hogy el vagytok nyomva miközben már ti nyomtok el. Pont az a jó, amit az előtted szóló írt. Nem jó az, ha mindig 1-nek van igaza. Itt arról van szó hogy ahelyett hogy helyre állt volna az egyensúly átbillent. Már nem a fiúnak volt mindig igaza, hanem a lánynak volt mindig igaza. Te pedig ezt sikersztoriként fogod fel. És miután ez megtörtént még mindig a férfi elnyomásról beszélünk. Na 2019-ben ez a feminizmus. Már régen mi nyomunk el, de még mindig arról beszélünk hogy minket bántanak.
2019. ápr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Gyakorold még egy kicsit azt a szövegértést! Szó sem volt arról, hogy onnantól fogva mindenben a csajnak lett igaza. A válaszoló azt írta, szétmentek, és később beszéltek újra, amikoris már mindenben ellent mondott neki DE

- egyrészről csak az egyik oldal álláspontját ismerjük, nem tudhatjuk, a lány valóban direkt mindennek ellenment, vagy csak ennyire eltér a véleményük (amit eddig nem tudhattak, hiszen le van írva, a lány papucs volt, talán nem merte megfogalmazni)

- másrészről, most, hogy már elhagyta a megalázkodó szeméyiségtípust, talán van benne düh és fájdalom az előző kapcsolata iránt, amiben ennyire hagyta magát, és a frusztráció így jött ki.


Nem billent semmilyen egyensúly sehova. A férfiak megbélyegzése ellen pont annyira felszólalok, amennyire a nőké ellen, ebben a sztoriban szimplán inkább a nő igaza felé hajlok.

2019. ápr. 19. 21:57
 23/26 anonim ***** válasza:

Én gyakoroljam a szövegértés, miközben azok az érvek amiket ellenem próbálsz felhozni ellened szólnak.


"- egyrészről csak az egyik oldal álláspontját ismerjük, nem tudhatjuk" Ergo mivel nem tudhatjuk csúnya gonosz férfi hazudik és a nőnek van igaza.


"- másrészről, most, hogy már elhagyta a megalázkodó szeméyiségtípust, talán van benne düh és fájdalom az előző kapcsolata iránt, amiben ennyire hagyta magát, és a frusztráció így jött ki." Ergo neki van joga ezt csinálni hisz dühös.


"Nem billent semmilyen egyensúly sehova. A férfiak megbélyegzése ellen pont annyira felszólalok, amennyire a nőké ellen, ebben a sztoriban szimplán inkább a nő igaza felé hajlok."

Aha szóval nekem kell megtanulnom szöveget értelmezni.


Ha ennyire azon az állásponton vagy hogy nem ismerjük a másik oldalt akkor nem alkotok véleményt? Nem, te úgy hogy a másik oldalt nem ismered csak azt hogy a csávó el lett nyomva az sikersztori.


Na ennyire kell komolyan venni az objektivitásod és azt a korábbi kijelentésed hogy nem minden nő ilyen...

2019. ápr. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

csak megjegyezném hogy nem én mondtam hogy legyen papucs, magától volt ilyen, és hogy őszinte legyek pont ebből lett elegem :D De amikor meg már direkt teljesen az ellentetje lett, hát az sem tetszett, azért tiltottam. Nem tudom ebben hol van az, hogy én azt mondom hogy nekem kell hogy igazam legyen :D Pont azt mondom hogy az a jó, ha mindketten egy szinten vagytok.

Szerintem is butaság ezt sikersztorinak elkönyvelni, én inkább "csöbörből vödörbe"-nek mondanám.

2019. ápr. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy a nőnek igaza van, azt mondtam, a sztori egyoldalúságát figyelembe véve a nő igaza felé hajlok. Hogy miért, azt épp az imént magyaráztam meg: az előző kapcsolatában alá volt rendelve (#24, ha te valóban nem éltél vissza ezzel, nem a te hibád! Néha egyszerűen csak felnyílik az ember szeme), valószínűleg sérült belőle, és most összeszedte magát annyira, hogy elhagyja ezt a személyiségtípust. Ami jó. Most van esélye megtalálni önmagát.

Ha valóban teljesen átesett a ló túloldalára, és nem csak a #24-essel szemben lett ilyen, hanem teszem azt minden férfivel/emberrel szemben, nyilván nem jó, de ezt nem tudhatjuk.


Persze, hogy joga van hozzá. Neked is jogod van sok mindenhez, ha dühös vagy, EGY emberrel szemben, akire az érzéseid irányulnak. (a "jog" és a "helyes lépés" nem ugyanaz.)


A szöveget a tisztánlátás végett írtam oda, nem vagyok elvakult és/vagy férfigyűlölő, nyitott vagyok a társalgásra.

2019. ápr. 20. 11:23
 26/26 anonim ***** válasza:
Szerintem a filmeken keresztül lehet megérteni ez miről szól. Az Alien franchise-ból Ripley nőies volt annak ellenére, hogy tudott "badass" lenni, Marvel Kapitány meg olyan, mintha egy férfi lenne női testben.
2019. ápr. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!