Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lelkileg, idegileg nem bírom...

Lelkileg, idegileg nem bírom az egyetemet és teljesen kimerít. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sok rémtörténetet hallottam már, de nem gondoltam volna, hogy engem már ilyen hamar utol fog érni ez az érzés, ugyanis ez még csak a második félévem. Persze, vannak húzósabb és könnyebb időszakok is, de alapvetően nem is járok egy kimondottan nehéz szakra, nincs is sok órám és azért a tanulásban sem kell megszakadni. Viszont én mégis egy élő hulla vagyok. Mindig elfáradok, soha nincsen kedvem semmihez és állandó stresszben vagyok. Így el tudok ezen hülyéskedni, kidumálgatjuk barátokkal stb., de igazából úgy érzem, hogy megbolondulok. Külön rá kell készülnöm ahhoz, hogy megírjak egy beadandót és így egy pár órás feladat is elhúzódik akár napokig, mert csak halogatom, halogatom, bőgök rajta, úgysem fog menni stb., holott sokkal gyorsabban is meg lehetne csinálni. Mindennek így állok neki, kb. mindent így élek meg, mintha valami lehetetlen feladat lenne és az életem múlna rajta. Ha valami esetleg nem sikerül vagy nem úgy sikerül, ahogyan szerettem volna, akkor az pedig a világ tragédiája és mindentől elmegy a kedvem, semmi motivációm, nem is szólok senkihez és csak bőgök az ágyban. Mindig fáradtnak érzem magam és kikapcsolódásra, pihenésre vágyom, de nem megy. Sokszor az alváson, fetrengésen kívül semmi egyébre nem vagyok képes és, ha esetleg meg is nézek egy filmet vagy elmegyek valahová, akkor is bűntudatom van miatta, mert tanulnom kellene. A múlt hét volt a tavaszi szünet, viszont még akkor sem tudtam normálisan kipihenni magamat, mert állandóan a feladatokon, beadandókon kattogott az agyam. Ilyenkor szépen be is paráztatom magam, hogy elrontottam, kész vége, nem fog menni és így tovább. Lassan jön a vizsgaidőszak is, ami még pluszban rátesz egy lapáttal.


A tanulmányaimon ez eddig nem látszik, mert teljesítem, amit kell és eddig jók is az eredményeim, viszont félő, hogy a jövőben már ez sem menne így. A hangulatom, a közérzetem és a szabadidőm ment teljesen tönkre. Szóval ez így nagyon nem oké, de nem tudom, hogy mégis mit kellene kezdenem ezzel a dologgal.


2019. ápr. 16. 14:57
1 2
 11/15 Clay Morrow ***** válasza:
73%
Én is így éreztem első félévemben, szerencsére belerázódtam valamennyire, így mostan már nem érzem ilyen szőrnyűnek, viszont mostanában megint kezdenek ezek előjönni, mivel nagyon megutáltam a szakomat és egyáltalán nem érdekel így nagy valószínűséggel átmegyek egy másikra ami jobban érdekel. Ha majd azzal is így fogok érezni, akkor marad a munka, abban is van tapasztalatom és azt nem éltem meg ilyen rosszul, se az elején, maximum a végén a picit kezdtem efelé hajlani, de ugyebár elkezdtem inkább tanulni...
2019. ápr. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
26%
Most akkor helyére kellene tenni a dolgokat, akkor most lelkileg, idegileg, szellemileg vagy fizikailag nem bírod, esetleg anyagilag nem bírod?
2019. ápr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
26%
Milyen szakra jársz?
2019. ápr. 17. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
28%
semmi közötök hozzá miylen szakra jár.
2019. ápr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Azóta megoldodott a probléma, mi lett veled?!
ápr. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!