Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az oka ezen az oldalon a...

Mi az oka ezen az oldalon a "túlzott" pozitívságnak; kirívóan más szemléletmódnak, mint bárhol máshol?

Figyelt kérdés

Ha valaki feltesz egy kérdést, ami arról szól, hogy visszasírja a fiatalkorát, legszebb éveit, én naiv "várnám", hogy kb. fele visszasírja, fele meg nem. Ehhez képest nagyjából én szoktam lenni az egyetlen válaszoló, aki visszasírja.


Ha szóba kerül a fizetés, mindenki olyan összegeket ír be, amiről egyszerűen az ember nem hall avaló életben sehol se, ha pályázik 150 helyre és elmegy 10 interjúra, akkor se.

Pl állítólag Budapesten mindenki nettó 200 felett keres. Én mondjuk 2-3 embert ismerek, akire ez igaz, de sebaj.


Még ami számomra kirívó eset, hogy az itteniek szerint Budapesten nem romlik a közbiztonság. Valahogy akármikor szóba kerül ez a téma élőben, mindenki negatív véleményen van.


Totál más téma.

Egy rovar elszaporodott nálam. Válaszolók: de cuki, ne öld meg, ártalmatlan. Visszakeretem ezen az oldalon, pár éve feltett kérdés alatt is: de cuki, ne öld meg, ártalmatlan, de édes. Utánakerestem máshol: panaszkodás a rovarról és valós diskurzus kiirtási praktikákról.


Ami feltűnik még, hogy pl ha egészségi állapotról van szó, egyrészt itt mindenkimegészséges (a való életben nem is látok kb egészséges embert) másrészt itt mindenki szerint az életmódon múlik.


2019. ápr. 21. 09:22
1 2 3 4 5 6
 11/57 A kérdező kommentje:

66 %.


Ne az én életemen lovagolj, elviszed a témát, nem erről van szó.


Az meg, hogy lelustázzák a kérdezőt, szerintem egy sablonfrázis.

Nem is ismersz.



Egyébként nagyon sokan küzdenek, mégsem jutnak előrébb.

2019. ápr. 21. 10:11
 12/57 anonim ***** válasza:
0%

Én meg olyat nem ismerek, aki küzd és nem jut előrébb. Csak olyat, aki a fotelban ül és úgy csinál, mint aki küzdene és csodálkozik, hogy nem jut előrébb.

De magyarázd már meg, hogy min múlik az egészség? Komolyan érdekelne az agytröszt levezetésed

2019. ápr. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 A kérdező kommentje:

Agytröszt. :D


Genetika, környezeti tényezők. Ezen múlik az egészség.



Én csak olyat ismerek, aki küzd és nem jut előrébb.

2019. ápr. 21. 10:19
 14/57 anonim ***** válasza:
0%
Te tényleg ennyire ostoba vagy? Igen, én tudom ezeket a tényezőket, de azt akarom, hogy te fejtsd ki, mert úgy látom neked még egy orvosnál is komolyan tudás van a birtokodban, szeretnénk tanulni tőled
2019. ápr. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
0%
De egyébként bírom, mikor ilyen fotelharcosok, akik semmit, de komolyan semmit sem értenek a biológiához, az orvostudományhoz, még csak azt sem tudják hogy működik a saját szervezetük, de képeseket úgy beállítani magukat, mintha ők sz.rtk volna spanyol viaszt :D Annyira szánalmas
2019. ápr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
0%

Egészség genetikán múlik? :O Na, az ilyen mentalitás miatt ilyen beteg az egész ország.

Ha egészségesen jössz a világra, megvan minden végtagod, onnantól kezdve semmi köze a genetikának az egészséghez!


Mit teszel azért, hogy egészséges maradj? Eszel sok gyümölcsöt, zöldséget, vitamint, mézet, fokhagymát, gyömbért, citromot, iszol sok gyógynövényteát, iszol napi minimum 2 liter vizet, nem dohányzol, nem iszol alkoholt, rendszeresen mozogsz és egészségesen étkezel? Kialszod magad? Megtanultad helyén kezelni a stresszt? (A stressz az egyik legnagyobb halálfaktor.)


Már ne is haragudj, de kérdésed magyarázó szövegének legutolsó mondatára reagáltam, szóval erről csak ennyit, hogy ne lovagoljak a te életeden! Te kérdeztél, én válaszoltam.

Pozitív szemlélethez tartozik az is, ahogyan saját magaddal bánsz, ahogyan tiszteled, vagy nem tiszteled saját magadat.

2019. ápr. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 A kérdező kommentje:

Ezt buktad, mert a biológia az egyik érdeklődési köröm és elég sokat tudok az emberi szervezetről.


Sokan az újhullámos marhaságokat követik meg céljuk csak a fogyás még vékonyként is, de azt se tudják, mi az a szívciklus.



Szóval a kérdés...

Mi az oka ezen az oldalon a "túlzott" pozitívságnak; kirívóan más szemléletmódnak, mint bárhol máshol?

Mi az oka, hogy itt annyit keresnek, mint máshol nem?

Mi az oka, hogy itt még egy rovar is kis cuki, amit mindenki más irtani akar?

2019. ápr. 21. 10:31
 18/57 anonim ***** válasza:
0%

ui.:


"Genetika, környezeti tényezők. Ezen múlik az egészség."

Te itt, mint személy, hol szerepelsz? Akkor ezek szerint neked semmit se kell tenned azért, hogy egészséges maradj? :O

És még te szereted a biológiát?! :D

2019. ápr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
0%
Attól, hogy az érdeklődési köröd, még nem jelenti azt, hogy értesz is hozzá. Gondolom olvasgatod a wikipédiát és a nőklapja cafét, talán még a webbetegre is fellátogatsz olykor, de már harmadszorra adsz id.ióta választ. Annyira átlátszó, hogy fi.ngod sincs a témához és buta vagy, mint egy faék. Mint olyan ember, aki ért is a biológiához, diplomám is van belőle, mondom neked, hogy töröltesd a kérdésed, ha nem akarod tovább égetni magad a bar.mságaiddal és az ostoba válaszaiddal.
2019. ápr. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 A kérdező kommentje:

"Eszel sok gyümölcsöt, zöldséget, vitamint, mézet, fokhagymát, gyömbért, citromot, iszol sok gyógynövényteát, iszol napi minimum 2 liter vizet"


Napi 2 liternyi víz megvan, főleg víz és ízesítetlen tea.

Majdnem minden nap iszok zöldteát, a citromfű tea is gyakran előkerül.


Csak a banánt, a málnát és a paradicsomot szeretem. Semmi más zöldség-gyümölcsöt nem szeretek. Köretnek rizs, néha krumpli vagy néha tészta.

Mégis magamba diktálom kb. az összes idénygyümölcsöt, igyekszem naponta és azon belül is minimum kétszer zöldséget vagy gyümölcsöt enni, a rizs mellé párolok zöldséget,igyekszem legalább reggel kenyeres kaját magamba diktálni és hozzá vagy kígyóuborka, vagy paradicsom, vagy paprika. Esténként snidling, saját termésű.



"nem dohányzol,"


nem


"nem iszol alkoholt,"


hetent egyszer kb


"rendszeresen mozogsz és egészségesen étkezel?"


Most nincs időm, tényleg nincs mozogni. Mégis megpróbálom megoldani, jobb híján nálunk futok, ahol lakom, már sokáig világos van, ezért merek. Otthon labda, súlyzók vannak. Jobb híján ezeket használom.

Még így is túrára szántam egy napot a hétvégéből, kb ennyi is volt a szabadidőm, amint tudok, elmegyek az uszodába, most fogok falmászást szervezni.


"Kialszod magad?"


Jó vicc.


Munka, utána tanulás orrvérzésig.


"Megtanultad helyén kezelni a stresszt? (A stressz az egyik legnagyobb halálfaktor.)"


Iszonyatosan sokat fejlődtem ebben, folyamatosan fejlődök.

Ugyanakkor egyre nehezebb megoldandó feladatok érnek, egyre több stresszfaktor.

Most például azért vagyok itt, mert egy álláspályázathoz brutálnehéz feladatot kellene megoldani, máe 3 délután és 1 délelőtt foglalkoztam vele, még él bennem a remény, hogy rájövök, egyáltalán MI az, MI a feladat tárgya... Egyelőre bevallom, itt sírok. Mondjuk nyelvet már tanulgattam és házimunkázgattam.

2019. ápr. 21. 10:39
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!