Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az oka ezen az oldalon a...

Mi az oka ezen az oldalon a "túlzott" pozitívságnak; kirívóan más szemléletmódnak, mint bárhol máshol?

Figyelt kérdés

Ha valaki feltesz egy kérdést, ami arról szól, hogy visszasírja a fiatalkorát, legszebb éveit, én naiv "várnám", hogy kb. fele visszasírja, fele meg nem. Ehhez képest nagyjából én szoktam lenni az egyetlen válaszoló, aki visszasírja.


Ha szóba kerül a fizetés, mindenki olyan összegeket ír be, amiről egyszerűen az ember nem hall avaló életben sehol se, ha pályázik 150 helyre és elmegy 10 interjúra, akkor se.

Pl állítólag Budapesten mindenki nettó 200 felett keres. Én mondjuk 2-3 embert ismerek, akire ez igaz, de sebaj.


Még ami számomra kirívó eset, hogy az itteniek szerint Budapesten nem romlik a közbiztonság. Valahogy akármikor szóba kerül ez a téma élőben, mindenki negatív véleményen van.


Totál más téma.

Egy rovar elszaporodott nálam. Válaszolók: de cuki, ne öld meg, ártalmatlan. Visszakeretem ezen az oldalon, pár éve feltett kérdés alatt is: de cuki, ne öld meg, ártalmatlan, de édes. Utánakerestem máshol: panaszkodás a rovarról és valós diskurzus kiirtási praktikákról.


Ami feltűnik még, hogy pl ha egészségi állapotról van szó, egyrészt itt mindenkimegészséges (a való életben nem is látok kb egészséges embert) másrészt itt mindenki szerint az életmódon múlik.


2019. ápr. 21. 09:22
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:

#50


Az van, hogy akkor beteg vagy, kész és pont. A gyógyszerrel meg csak szinten tartod magad, hogy ne érezd magad még rosszabbul.

Attól, mert a gyógyszer letompítja a fájdalomérzetedet, vagy segít abban, hogy jobban legyél, attól még nem vagy egészséges.


Aki gyógyszert szed, kivétel a fogamzásgátló, az beteg.

Egy egészséges ember nem szed semmilyen gyógyszert!

2019. ápr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, de miért kellene egészségesnek lenni?
2019. ápr. 21. 13:35
 53/57 anonim ***** válasza:

ui.: Egy beteg embernek ráadásul sokkal gyengébb az immunrendszere is.

Sokkal egyszerűbb egészségesen élni, mint betegen gyógyszereket szedve.


Ja, és a gyógyszer egy valag pénz. Ezt az összeget pl. bármi másra is elkölthetnéd, amire szeretnéd. :)

2019. ápr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
0%

"Én is így gondolom, de miért kellene egészségesnek lenni?"


Na jó, ez az a pont, ahol én befejeztem. Amikor egy embernek azt kell magyarázni, hogy miért jó, ha egészséges, akkor ott már az adott személynél oltári nagy problémák vannak, amire nekem nincs energiám.


Elég szomorú, ha neked magyarázni kell, hogy miért kell egészségesen élni.

Szüleid szégyene vagy. Gondolom ők is ugyanilyen ostobák lehetnek, mint te.


Élj úgy, ahogy akarsz. Nem kötelező a hosszú, tartalmas élet.

2019. ápr. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 A kérdező kommentje:

Nekem úgy néz ki, hamarosan gyógyszert kell szednem koleszterinre és refluxra.



Na és akkor mi van?



És én vagyok negatív, amiért szerethető munkahelyet szeretnék. Ez fontosabb

2019. ápr. 21. 13:54
 56/57 anonim ***** válasza:
28%

Már a kérdés olvasásakor is tudtam, de most már 100%-ig biztos vagyok benne, hogy ezt is te írtad ki.

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__9841..


De ennek mi értelme van?

Attól, hogy neked sz.r az életed és képtelen vagy változtatni, normálisan étkezni, munkahelyet váltani, miért más a hibás?

2019. ápr. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 A kérdező kommentje:
Váltottam munkahelyet, de ami szívem vágya, az szerintem nem fog összejönni, embertelenül nehéz.
2019. ápr. 21. 14:03
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!