Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az oka ezen az oldalon a...

Mi az oka ezen az oldalon a "túlzott" pozitívságnak; kirívóan más szemléletmódnak, mint bárhol máshol?

Figyelt kérdés

Ha valaki feltesz egy kérdést, ami arról szól, hogy visszasírja a fiatalkorát, legszebb éveit, én naiv "várnám", hogy kb. fele visszasírja, fele meg nem. Ehhez képest nagyjából én szoktam lenni az egyetlen válaszoló, aki visszasírja.


Ha szóba kerül a fizetés, mindenki olyan összegeket ír be, amiről egyszerűen az ember nem hall avaló életben sehol se, ha pályázik 150 helyre és elmegy 10 interjúra, akkor se.

Pl állítólag Budapesten mindenki nettó 200 felett keres. Én mondjuk 2-3 embert ismerek, akire ez igaz, de sebaj.


Még ami számomra kirívó eset, hogy az itteniek szerint Budapesten nem romlik a közbiztonság. Valahogy akármikor szóba kerül ez a téma élőben, mindenki negatív véleményen van.


Totál más téma.

Egy rovar elszaporodott nálam. Válaszolók: de cuki, ne öld meg, ártalmatlan. Visszakeretem ezen az oldalon, pár éve feltett kérdés alatt is: de cuki, ne öld meg, ártalmatlan, de édes. Utánakerestem máshol: panaszkodás a rovarról és valós diskurzus kiirtási praktikákról.


Ami feltűnik még, hogy pl ha egészségi állapotról van szó, egyrészt itt mindenkimegészséges (a való életben nem is látok kb egészséges embert) másrészt itt mindenki szerint az életmódon múlik.


2019. ápr. 21. 09:22
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
100%

Azt csak halkan teszem hozzá, hogy nem vagyok a kérdezővel, el se olvastam rendesen a válaszait.


A genetika számít, DE számít az életvitel és környezeti hatások IS, ahogy a mentális állapot.

Ez az egész egy kib-szott komplex rendszer, nem lehet kiragadni egyik elemét se, mert úgy már sánta lesz. Ezt kellene megérteni. Egyensúly, mint mindenben ebben a nyavalyás életben (nem csak a mi emberi életünkben, hanem úgy fizika-biológia-kémia szinten).

Aki azt szajkózza, hogy csak az egyik vagy csak a másik számít, az egyszerűen szűk látókörű és ennyi.

2019. ápr. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
50%

Ez a válasz szekció szerintem épp az ellenkezőjét bizonyítja az állításodnak kérdező.


66 és 68%-os hősi netharcosok betaláltak és nem eresztenek. :D Kedvenc részem az, hogy 68%-os nap közben szerezte meg a diplomáját, mert az első válaszban még csak hallgató volt. És olyat ír, hogy az energiaital nem káros... add csak vissza a diplomádat annak akitől vetted. Minden egyes orvos akivel találkoztam le akart beszélni az ivásáról, arról nem is beszélve, hogy mikor aktívan ittam fájt a vesém és a szívem is, a húgyúti következményekről meg ne is beszéljünk, de gondolom te mindent mindenkinél jobban tudsz. És ezek után próbálod magad úgy beállítani, hogy te vagy az oldal esze, gratulálok.

Kérdező, akik ilyen vészesen próbálnak támadni idegenként, azok nem élnek boldog életet, mindketten valószínűleg megkeseredett, magányos emberkék és ez az egyetlen örömük.

Azért pozitív (vagy épp negatív) itt mindenki, mert a névtelenségben nem félnek hazudni. :)


Viszont a nettó 200-as kereset Budapesten nincs messze a valóságtól, persze egy takarító nem keres annyit, de egy átlag gyári munkás helytől függően 170-200-at megkeres, de egy targoncás pl. már vidéken is 250 körül keres jobb helyeken.

2019. ápr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 A kérdező kommentje:

Akkor lehet, hogy az a baj, hogy irodában szeretnék ülni.


De az talán kevésbé monoton, hé-pé, nappali, egyműszakos dolog.


Cserébe esélytelen a nettó 200.

2019. ápr. 21. 11:16
 34/57 anonim ***** válasza:

#32


6 éve boldog párkapcsolatban élek párommal. 159 centihez 49 kg vagyok.

Sokat olvasunk pszichológiai és önismereti témájú könyveket.

Pl.: Csernus Imre, Almási Kitti,Kurt Tepperwein, Osho, Brian Tracy, Rhonda Byrne, David J. Lieberman..stb. könyveket


Egészséges, mozgásban gazdag életmódot folytatunk. Párom jógázik és szeret futni. Régebben kondizott.

Én tornavideókra tornázom, futok, hullahoppkarikázom.


A cukrot szinte száműztük az életünkből. Nem dohányzunk, nem iszunk alkoholt, odafigyelünk magunkra.


De ennyi elég is nektek. Sokkal egészségesebbek vagyunk, mint esetleg ti, akik itt azt se tudjátok, hogy mi az egészség.

2019. ápr. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
65%

És ismét virít az oldal színvonala.

32-es adta eddig a legjobb választ. Már húzzák is le, mint a sapkát. :D

2019. ápr. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 A kérdező kommentje:

Nekem még felismert komolyabb betegségem nincs, de kisebb rendellenességek, napi szinten előforduló tünetek vannak és kis gyengécske is vagyok. De nekem amúgy mondásom, hogy egészséges ember nincs.


Számomra az egészség nem is fontos, csak olyan súlyos betegségem ne legyen (autoimmun, asztma, ilyesmi), ami rendszeres gyógyszerszedés mellett is erősen kihat a mindennapokra.


Most az, hogy valaki koleszterinre gyógyszert szed, enyhébb asztmája van (NEM hetente életveszélyes rohamok) és arra asztmapipát használ vagy refluxra gyógyszert szed (PÉLDÁK)... kit érdekel.


Egyébként az életmód 10-20 % lehet.



Azért ha valaki extrémtudatosan már-már kínozza magát, nem eszik, amit kíván, eszi, amit nem kíván.... Mire jó ez?

Aztán neki is gyógyszert kell szednie, ha az "van megírva", ő is ugyanúgy rákos lesz.

Ő is meghalhat autóbalesetben, stb.



Egyébként tényleg virít az oldal színvonala.


Választ alig kaptam, viszont a válaszolók zöme igazolta a kérdésemet.... Miszerint EZ megy ezen az oldalon.

2019. ápr. 21. 11:32
 37/57 anonim ***** válasza:
0%

11:12 Mert az embernek nem lehet 2 diplomája :D Biológia bsc után mentem orvosi képzésre, te nethuszár :D És magyarázd már meg, hogy az energiaitalba mi a káros?

Leírom az összetevőket:


Víz, Cukor, Étkezési sav (citromsav), Szén-dioxid, Savanyúságot szabályozó anyag (nátrium-citrátok), Aroma: koffein (32 mg/100 ml), Aroma, Színezék (ammóniás karamell), Vitaminok [niacin (B3), pantoténsav (B5), piridoxin (B6), riboflavin (B2), kobalamin (B12)], Glükuronolakton, Inozitol


Na mégis melyik? A citromsav, amit szinte minden termékben használnak, amiben nem tartsítószer van, mivel kémiai tartósítással tartósítanak (azaz a pH-val)?, vagy a nátrium-citrát, ami citromsav nátriumsója? vagy mégis melyik?

Egy csésze kűvé több koffeint tartalmaz....


Szóval, attól, hogy te kuruzsló orvosokhoz jársz, vagy a válaszaidból ítélve természetgyógyászokhoz, és azok mormolják a sablon szövegeket, attól azok még nem lesznek igazak. Senki sem mondja, hogy egészséges, de semmivel sem egészségtelenebb, mint a kóla, fanta, ízesített vizek. Sőt, napi rendszerességgel fogyasztott teljes kiörlésű kaja sokkal károsabb, révén, hogy van egy határ, hogy mennyi mikotoxin lehet benne, de mivel naponta eszi az egyén felhalmozódik, aztán csodálkozik, hogy felborul a hormonháztartása.


Szóval, még mindig ott tartunk, hogy semmit sem tudtok megmagyarázni tényekkel, csak mondjátok a baromságaitokat ;)

2019. ápr. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
Mert az orvosisok nem tartáj a húsvétot, és mikor zárva az egyetem, akkor is ott vannak? Ezt nem tudtam, utazom is vissza
2019. ápr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
Fáj az igazság mi? :D Hogy vannak, akik nem veszik be a baromságaitokat és nem hagyják rátok? Nem ehhez szoktatok kisfiúk mi? ;)
2019. ápr. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
0%

"Ja mert te akkora profi vagy, hogy nem kell otthon belenézni se a jegyzeteidbe? "


Most tanuljak egész nap? Vagy mégis mit vársz? :D Nagyon álomvilágba élsz.


Még vmi téma, amit nem tudsz tényekkel alátámasztani, de bele akarsz kötni, hogy eltereld a témát arról, mennyire is nem értesz alap dolgokhoz, de azért pof.záol róla? :D Még ráérek egy ideig, amíg el nem utzom, akarom mondani visszamegyek tanulni, hisz az orvosisok éjjel-nappal tanulnak még ünnepnapokon is

2019. ápr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!