Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az oka ezen az oldalon a...

Mi az oka ezen az oldalon a "túlzott" pozitívságnak; kirívóan más szemléletmódnak, mint bárhol máshol?

Figyelt kérdés

Ha valaki feltesz egy kérdést, ami arról szól, hogy visszasírja a fiatalkorát, legszebb éveit, én naiv "várnám", hogy kb. fele visszasírja, fele meg nem. Ehhez képest nagyjából én szoktam lenni az egyetlen válaszoló, aki visszasírja.


Ha szóba kerül a fizetés, mindenki olyan összegeket ír be, amiről egyszerűen az ember nem hall avaló életben sehol se, ha pályázik 150 helyre és elmegy 10 interjúra, akkor se.

Pl állítólag Budapesten mindenki nettó 200 felett keres. Én mondjuk 2-3 embert ismerek, akire ez igaz, de sebaj.


Még ami számomra kirívó eset, hogy az itteniek szerint Budapesten nem romlik a közbiztonság. Valahogy akármikor szóba kerül ez a téma élőben, mindenki negatív véleményen van.


Totál más téma.

Egy rovar elszaporodott nálam. Válaszolók: de cuki, ne öld meg, ártalmatlan. Visszakeretem ezen az oldalon, pár éve feltett kérdés alatt is: de cuki, ne öld meg, ártalmatlan, de édes. Utánakerestem máshol: panaszkodás a rovarról és valós diskurzus kiirtási praktikákról.


Ami feltűnik még, hogy pl ha egészségi állapotról van szó, egyrészt itt mindenkimegészséges (a való életben nem is látok kb egészséges embert) másrészt itt mindenki szerint az életmódon múlik.


2019. ápr. 21. 09:22
1 2 3 4 5 6
 21/57 A kérdező kommentje:

Csak HáziPatika.com és Webbeteg.

Idétlen oldalakat nem olvasok ebben a témában.



Akkor az nem is számít, hogy valaki zajos, szmogos helyen lakik? (Megsúgom, ilyen helyen nem is lehet eladni a lakást, pláne, ha a közbiztonság is csapnivaló.)

Az nem is számít, ha dohányoztak vele, amíg pocaklakó volt?

Az, hogy gyengébb izmokat ad neki a genetika (5-ször annyi sporttal éri el azt, mint más), gyengébb agyat, enyhe autizmust, az nem is számít?

2019. ápr. 21. 10:42
 22/57 anonim ***** válasza:
30%

Akkor orvosok és barátaik. Fejtsétek meg ezt:


Iszom. Nem sokat, de napi egy sör gyakori. Energiaital heti 2 legalább, kávé minden nap, akár többször is. Folyadék bevitel mindig kevés. Zöldség minimális, gyümölcs szó szerint nulla. Utálom az összeset. Nem sportolok, rendszertelenül eszem.


A legutóbbi éves szűrő vizsgálaton is mondták, hogy minden oké.

A közérzetemmel vannak kisebb gondok, de azt tapasztalatból tudom, hogy a kevés folyadék okozza. (amikor ittam eleget, úgy bő két évig, semmi bajom nem volt).

Elmúltam 30.

Ha csak az életvitelen múlna, nekem nem meg kellett volna már rég pusztulnom?

2019. ápr. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
28%
10:47 Nem azonnal fogod érezni a hatását, hanem évek múlva (mellesleg energiaital mióta egészségtelen? Csak mert az ehhez hasonló internetes fórumok azt mondják, még nem az, pláne nem heti 2, esetleg napi 2). De akkor sem egyértelműen, hanem csak szépen lassan előjönnek a betegségek, a kellemetlen tünetek, amiket az ostoba emberek ráfognak a korra, arra nem gondolva, hogy mennyit tettek érte, hogy most annyi bajuk legyen. De minek okoskodtok bele olyanba, amihez gőzötök sincs?
2019. ápr. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 A kérdező kommentje:

#22



Közel se annyira az életvitelen múlik, mint a gyakorin és csak itt szajkózzák.

2019. ápr. 21. 10:53
 25/57 anonim ***** válasza:

Nem tegnap kezdtem így élni, a szervezetem már egy ideje csak kopik.

Energiaital pár évvel ezelőtt volt napi 1 liter is, mert éjszakáztam.

A kortársaim szarabbul vannak, pedig ők vigyáznak az egészségükre. Neked se ártana szerintem újrajárni a sulit, vagy valami, mert a genetika akár tetszik, akár nem _befolyásol_. Nem határoz meg 100%-ig. Az életvitel és genetika kéz a kézben járnak. Én jobban bírom a kiképzést, más nem annyira. Vagy az örökletes cuccok is baromság szerinted? Te se vagy okosabb nálunk, csak neked papírod van róla, hogy nem kéne olyan hülyének lenni, mint mi. :)

2019. ápr. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
Persze, most már nem is heti 2, hanem napi 1 liter ;) Az ostobák miért szeretnek minél nagyobbat mondani, csak hogy igazuk legyen? Itt nem nekem kellene iskolába járnom szerintem, nem én ásom magam egyre lejjebb a válaszaimmal, hanem ti, a kérdező és jómagad. Úgy sem tudjátok megmagyarázni az elméleteteket, mert semmi alapja sincs ;)
2019. ápr. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 A kérdező kommentje:

Most heti 2-szer iszik, de régen volt ez napi 1 liter is.



Melyik része nem érthető?

2019. ápr. 21. 11:03
 28/57 anonim ***** válasza:

#24

"Közel se annyira az életvitelen múlik, mint a gyakorin és csak itt szajkózzák."


És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy a lelki egészséged mennyire befolyással van a testi egészségedre.

Ha nem alszod ki magad, gyengül az immunrendszered ellenálló képessége.

Ha állandóan boldogtalan vagy, stresszes életet élsz, az is gyengíti az immunrendszert.


Menjetek be egy kórházba, vagy orvosi rendelőbe. Szinte az összes nyugdíjas az életét ott tölti, mert beteg.

Párom apukája 65 éves, nem szed semmi gyógyszert, nincs egészségügyi problémája, mert tesz azért életvitel szerűen, hogy egészséges és fitt maradjon.


Kérdező, most köpted magad szembe. Leírod, hogy mennyire egészségesen élsz, de azt hangoztatod, hogy neked nem is kell tenni azért, hogy egészséges maradj, mert az genetika és környezeti hatáson múlik csak.

Leírásod alapján teszel azért, hogy egészséges maradj!

2019. ápr. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:

MOSTanában iszom heti 2 körül.

RÉGebben (3 éve) ittam 2,5 hónapon át naponta 1 litert, mert éjszakában dolgoztam - de felmondtam.

Így már érthető?

Ilyen szövegértéssel te hogy tudtad elvégezni az orvosit...?

2019. ápr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 A kérdező kommentje:
Hogy az a 10-20 % se rajtam múljon...
2019. ápr. 21. 11:05
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!