Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha 26 évesen úgy érzem, nem...

Ha 26 évesen úgy érzem, nem szeretnék gyereket, ez még változhat?

Figyelt kérdés

Alapvetően talán a családot tartom a legfontosabbnak az életben. Jó esetben persze ők tudnak segíteni egymáson, ők állnak egymás mellett, szenteste és születésnapon nem jó egyedül lenni. A gyerek adja a legtöbb örömet, amikor pedig idősödik az ember, esetleg megözvegyül, a gyerekek az utolsók, akikbe még lehet kapaszkodni, pl együtt örülni az ő örömeikkel.


Mégis...

- El nem tudom képzelni, hogy 9 hónapig valaki más miatt legyek rosszul, szenvedjek, ne sportolhassak

- Nem érdekelnek a gyerekek, ismerős gyerekei szimplán hidegen hagynak, a felnőttekkel beszélgetek, a villamoson ha meghallom az 1-4 éves gyerek hangját, már a szőr feláll a hátamon

- Rühellem az embereket

- Jelenleg marhára nem vagyok jó lelkiállapotban

- Amint az embernek gyereke van, valahogy mindig ő az első: időbeosztásban, pénzben, stb. Én egyelőre önzőnek érzem magam, el nem tudom képzelni, hogy egy gyerek miatt ne legyen időm valamire vagy ne én egyem meg az utolsó kocka csokit (a majdani párommal együtt, ez most mindegy, a lényeg talán érthető)


Minimális karriert szeretnék építeni és a hobbijaimmal foglalkozni.

Ha megpróbálom elképzelni magam 5-10 év múlva (de nem reálisan, hanem álmodozás szintjén), abban a képben bizony nincs gyerek.


Változhat majd ez?

Akár, ha párom lesz?


2019. ápr. 28. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Igen, változhat. Megtalálod az igazit és a nagy szerelmet, vagy egy idő után úgy döntötök: babát szeretnétek.
2019. ápr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nőknél ez könnyen változhat, ha rájuk tör a fészekrakó ösztön.

Egyébként így visszagondolva én is teljesen ugyanezt éreztem.

Irritálnak a gyerekek (a hangjuk, a viselkedésük, nem szeretek hozzájuk nyúlni, a pelenkákról, betegségekről és egyéb gusztustalan dolgokról nem is beszélve), de azt gondoltam számolni kell vele, a gyerek kell hogy az élet célja legyen. Aztán ahogy telt az idő egyre inkább elmúlt ez az érzés, és a többi álláspont (nagyjából amiket felsorolsz), teljesen elnyomta ezt az érzést. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy az életemet egy gyereknek rendeljem alá, szeretem a karrierem, szeretem a sportautóm, szeretem a frekventál helyen lévő férfias, nem gyerekbarát lakásom, szeretem azokat a programokat amelyekre járok, és nem gyerekbarátak, szeretem a nem gyerekbarát hobbijaimat, és szeretek ezekre költeni.

De készülj fel rá, hogy ez az álláspont elfogadhatatlan a többségnek. Itt is le leszel ugatva valószínűleg, de az életben is ezzel az állásponttal a kisebbség vagy. Nekem számtalan racionális érvem is van a gyermektelenség mellett a fentieken kívül, de inkább következetesen kerülöm a témát, mert hiába logikus álláspontot építek fel, egyszerűen az emberek nagyon nagy hányada képtelen feldolgozni, hogy ebben a témában van alternatív vélemény.

2019. ápr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet, persze az is, hogy később sem akarsz. Nekem 30 körül fordult át a dolog,pedig párom nincs, szóval nem amiatt, és bár biztos nagyon be lennék szrva, hogy alkalmas lennék-e rá, illetve más gyerekei engem se hoznak lázba, nem vagyok az az ősanya típus, azok közül is sok minden jellemző rám, amiket magadról írtál, ezektől függetlenül nagyon szeretnék.
2019. ápr. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Elmúltam 30 és szintén nem akarok gyereket. Mára már társat se, egyedül jobban érzem magam. Nem kell mindenkinek kényszeresen szaporodni, bőven túlnépesedett kicsiny fajunk. Csak a többi nőnek ne reklámozd, mert jönnek a nagy bölcsességeikkel, amitől világ életemben falnak rohantam nekifutásból.

Nekem már állítólag ketyeg az órám. Pont nem érdekel, nem érzek ellenállhatatlan kényszert és ez jól is van így. Sőt, most áll szándékomban a munkára és tanulásra koncentrálni, azt sokkal fontosabb értéknek tartom. A gyerek nevelését el is cseszhetem, megnyomorítok vele még egy embert (mert én is nyomorék vagyok) és a végén ugyanúgy eltávolodik tőlem, magamra hagy. A tudás, amit megszerzek a világról meg mindig az enyém lesz, a megértéssel és élményekkel együtt.

Inkább leszek számkivetett, mint vállalok úgy kölyköt, hogy amúgy tök alkalmatlan vagyok rá. (Nem ismétlem meg a szüleim hibáját se.)


Viszont a te esetedben tudat alatt igenis zavar szerintem a gondolat, különben nem úgy fogalmazol, ahogy. Úgyhogy ha úgy alakul, megfelelő körülményekkel és társsal az oldaladon, szerintem lesz ebből család. De ha mégse? Az se baj. Attól még nem leszel értéktelen. Viszont a sok anyuka utálni fog - már csak azért is, mert te nem kötötted le magad és áldozod fel életed legaktívabb éveit egy porontyra, akiből vagy sikerül valami jót kihoznod, vagy egy hálátlan kis sz-rdarab lesz, mert hát ilyenre is van példa bőven. :)

2019. ápr. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet tudni, változik-e?Nálam például nem változott, pedig kétszer is férjhez mentem. Az első férjemnek azóta már vannak gyerekei, nekünk a másodikkal fel sem merült soha, hasonló indokokból, mint amiket leírtál. Ha te így érzed, nincs abban semmi rossz, éld az életedet úgy, ahogy neked jó, és ne törődj senkivel.

71N

2019. ápr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy megváltozik. Lehet túl szentimentális vagyok, de Én mindig azt gondoltam, hogy csak akkor vállalok gyereket, ha megtaláltam azt az embert, akivel le akarom élni az életem. Megtaláltam, akartunk is, terveztük a jövőnket, de elveszítettem őt. Így már nem akarok gyereket. Arra viszont tényleg számíts, hogy ha ez nem változik, akkor kb. bármi lehetne az indokod erre, az emberek nem nagyon fogják megérteni és elfogadni, hiába nincs közük hozzá.
2019. ápr. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nincs ezzel semmi gond, én sem akarok gyereket,ahogy majd érzed,el tervezed a fejedben vagy is a tudat alattiban hogy ezt nem akarsz, vagy az nem fog sikerülni az álltalában úgy is szokott lenni, tapasztalt alapján mondom, meg ahogy látom,tapasztalom magamon és másokon is,ha azt képzeled el hogy biztos hogy lesz majd például házad, gyereked stb.. elég sokszor gondolsz rá előbb utóbb lesz, de ha azt mondod hogy ez meg az nem lesz, nem fog sikerülni akkor az álltalában úgy is lesz, na de ez más téma, igaza van a 4# válaszolónak, tényleg utálni fognak azok az anyukák aki majd később meg tudják hogy neked nincs gyereked,ilyet már hallottam és ez azért elég csúnya az anyukáktól de hát kit érdekel ki mit gondol rólam vagy akár rólad, élvezd az életet,csinálj azt amitől jól érzed magad, élvezd ki az életet amíg lehet, sportolj, utazz stb..

Egyszer élünk, az élet egy játék amit játszani kell :-)

21F

2019. ápr. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanennyi idős vagyok, hasonló érzéseim vannak. Mondjuk én a gyerekekkel jól kijövök, de szigorúan az ilyen 7+ éves korosztály, amelyikben már fel lehet fedezni az embert. De az nem jelenti, hogy szeretnék együttélni velük. Én is csak nyugisan, eldolgozgatva meg szórakozva akarom eltölteni az életet.
2019. ápr. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!