Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen anyagi helyzetben...

Milyen anyagi helyzetben nőttél fel? Milyenben élsz most?

Figyelt kérdés

Jobb, vagy rosszabb jelenleg a gyerekkorodhoz képest? Mikor voltál boldogabb?


Amikor gyerek voltam, szegények voltunk, de ezt inkább csak általános második felében kezdtem tudatosítani, amikor csúfolni kezdtek érte. Egyszer pl ki akarták égetni a kabátomat öngyújtóval, mert szerintük csúnya volt. De ha egyszer csak ilyenre telt...

Ettől eltekintve nem volt annyira rossz. Többnyire rokonok örökölt ruháit, sőt, cipőit hordtam, de ez utóbbi nem zavart, mert az unokatesómék kicsit idősebbek voltak nálam (6 ill 11 évvel), nekem meg már 12-13 évesen 37-es lábam volt, szóval egész szép cipőket kaptam, egy fekete telitalpú szandált pl imádtam, 4 éven át biztos hordtam, sajnáltam, amikor végül elszakadt.

Illetve anyukám lánykori ruháit is hordtam, nyáriruhákat, szoknyákat, ezeket is szerettem.

Nyaralni sose jártunk. Ez csak azután kezdett zavarni, amikor 14 éves koromban meghalt a nagymamám, és nem volt már kihez menni vidékre. Addig minden nyáron egy hónapot ott voltam.

Gimiben meg a ruháim ellenére népszerű voltam, magam sem tudom, hogyan, mivel nem tettem érte semmit, mindigis csendes, visszahúzódó, hétköznapi lány voltam.

Az egyetemen konkrétan már nagyon rosszul ment anyagilag (be se tudtam fejezni, el kellett mennem dolgozni), akkor már az is problémás volt, tudok-e venni pár zsömlét, és sokszor mentem éhesen aludni.


Most már átlagosan élünk. Közben újrakezdtem a tanulmányaim is.

Ha szükségem van valamire, azt meg tudom venni, de a ruhák, cipők, sminkek valahogy mégsem érdekelnek annyira, mint amikor tiniként elképzeltem, hogy milyen lesz, amikor már lesz pénzem.


25n


2019. máj. 1. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:

A 70-es években voltam gyerek. A szüleim jól kerestek a TSZ-ben és otthon is volt egy jól menő háztáji gazdaságunk. Az akkori módosabb gyerekek közé tartoztam, persze a munkából már korán kivettem a részem. A többiek csodálkoztak ha új karórát hordok, vagy ha osztálykiránduláson mondjuk lábszelepet veszek az otthoni öntözőszivattyúhoz és meg sem nézem az árát, ahogy az ajándéktárgyaknak sem.

A 90-es években a fősulin már városon laktam és kissé szegényebbnek éreztem magam. Szokatlan volt hogy a panellakást nem tudom családi házra váltani, pedig ugyanannyit dolgoztam mint régen, sőt valójában többet és komolyabb munkakörökben. Ma is városi vagyok, elégedett, bár van aki szegénynek tart. Ja és napjainkban azért már nézem a termékek árait is, nem úgy mint régen. Régen boltban vettem ruhát az árak nézése nélkül. Ma bevallom hogy be szoktam térni a turkálóba, hogy a nehezen megkeresett pénz ne follyon ki könnyen. Vagy régen az árak nézése nélkül bármi könyvet megvettem. Ma kikölcsönzöm és (halkan mondom nehogy meghallják :)) de otthon képes vagyok beszkennelni mert így lesz a gépemen egy ingyen példány.

2019. máj. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyjából Veled egykorú vagyok, Kérdező.


Kb. átlagos középosztálybeliként nőttem fel, bár nagyon spórolós családban.


Amióta egyedül élek és dolgozom, rosszabb. A relatív alacsony (nem minimálbér, de 200 alatti) fizetésem és egy-két nem várt dolog miatt jóformán félre se tudtam tenni, amióta dolgozom.


Gyerekkoromban azért amire szükség volt, arra futotta.

Ma már nem futná.

2019. máj. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

A '90-es években nőttem fel. Alig volt pénzünk, de komolyan ilyen zsíros kenyér volt a tipikus étrend. Ezen felül a szüleimet mindenki úgy verte át, ahogy tudta.

Én már tizenévesen elhatároztam, hogy nekem más életem lesz. Más is lett. Még nem vagyok harminc, de már hét számjegyű a fizetésem.

2019. máj. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Közepes volt, közepes maradt (még)...
2019. máj. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!