Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen téren tanuljak tovább?

Milyen téren tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

11-es vagyok és gimnáziumba járok. Jövőre már érettségizek és eléggé aggaszt a gondolat, hogy nincs elképzelésem az az utáni életemről. Szeretnék tovább tanulni, csak nem tudom, merre induljak el. Az egyetlen tantárgy, amely érdekel az az angol. Szinte folyékonyan tudom beszélni a nyelvet, viszont ezzel nem megyek sokra... Ajánlották már a turizmust vagy a tolmácsolást, de sajnos elég antiszoc vagyok, így emiatt nem szeretném. Ha bölcsészetre mennék, jóllehet, csak tanár lehetnék...

Vannak más dolgok, amelyek érdekelnek, pl. kép- és videószerkesztés, zene, írok dalokat és verseket is, valamint szeretek fotózgatni is. Nem találtam még olyan ágazatot, ahol ezeket a hobbijaimat hasznosítani tudnám... Tudna valaki segíteni?



2019. máj. 5. 17:21
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

A szoftverfejlesztés nekem egyáltalán nem tetszik, nem vagyok olyan jó infóból. De köszönöm a tippet.

Nem szeretnék még dolgozni érettségi után; és szerintem tapasztalat nélkül is el tudom dönteni, hogy tetszik-e egy adott állás. Felsőoktatás mellett tudom elképzelni, hogy dolgozom.

Nekem azt mondják, fotózásból nem nagyon lehet megélni, max ha nagyon profi vagy belőle... Az a gáz, hogy az érdeklődési köreimhez nem garantált, hogy jól fizető munkát is párosítok...

2019. máj. 6. 10:37
 12/12 anonim ***** válasza:

legyél kurátor

menj el szabadbölcsésznek és onnan csinálj meg egy mestert

milyen jó is lehet most a hűvös múzeumban

2019. jún. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!