Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy nagyon gazdag közegben...

Egy nagyon gazdag közegben felnőtt emberben mindenképp van egy kis lenézés mások irányába?

Figyelt kérdés
Van egy fiú, aki teljesen más társadalmi osztályhoz tartozik mint én. Az én szüleim őstermelők, gyümölcsöseink vannak. Az ő szülei meg PHD-s többdiplomás burzsoá emberek. Ő mindig hangoztatja, h szerinte a diploma az nem ér semmit, ő csak a szülei kedvéért csinálta meg. Általában nagyon rendes és megértő az emberekkel, de néha azért vannak ilyen kijelentései, hogy az' emberek többsége birka'. Amikor mentem majálisozni, akkor mondta, hogy ez egy hülye kádárista ünnep, amit már rég nem kéne tartani. Néha elég nagyképűnek tűnik és kicsit el van szállva magától, de ezt önkritikusan be is látja magáról. Nagyon nehéz őt hova tenni. Félek, hogy az én családom meg az övé nem passzol össze. Bár ő amikor meséltem a családomról csak pozitívan reagált, neki nagyon tetszett az, hogy a szüleim nem függnek senkitől.
2019. máj. 6. 14:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
#9 ezt abból szűrted le, hogy nem szereti a komcsikat?
2019. máj. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A normális gazdag nem azért néz le mást, mert szegényebb, hanem pl egy olyan ember, aki tudatosan él, tudja, hogy minek milyen következménye lesz/lehet és szándékosan egy utat jár és nem csak él bele a világba, hogy "majd csak lesz valahogy" az nyilván másképp tekint a valóban birka "ahogy esik úgy puffanik" mentalitású emberekre.


Pl. aki éjjel-nappal tanul, letesz egy végzettséget, iszonyat energiája áll benne abba, amit elért és beszól neki egy másik ember irigyen, frusztráltan, miközben neki is lehetett volna tanulni, de ő inkább csak piált meg döglött, akkor persze, hogy elcsattan a cérna.

2019. máj. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!