Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyen hátránnyal mihez kezdjek...

Ilyen hátránnyal mihez kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés
Kezdem ott hogy már gyerekkoromba diszlexiát diazkalkuliát, diszgráfiát részképesség zavart állapítottak meg nállam, mindig is nehezen ment a tanulás, nem szerettem tanulni a kudarcok miatt. A faipari szakközép iskolát otthagytam 11 osztály után, egy okjs szak miatt ami semmit sem ér. Bánom ezt a gyermekkori döntésemet, így nincs érettségim. Pedig ha maradtam volna a suliban akkor most lehet lenne egy jó szakmám + érettségim. Itt azthiszem elszúrtam. Felnőtebb fejjel beiratkoztam esti suliba 11 osztályba, ahol felkészítenek az érettségire. De ott is jöttek a gondok, nem ment a tanulás, hiába minden erőfeszítés, szinte mindenből egyest kaptam, így otthagytam. Egy ideig biztonságiőrként tudtam dolgozni, de lett egy pszichés betegségem tőle, ezért ott kellett hagynom pedig szerettem, ez volt 2 éve, azóta nem igazán találtam munkát, tavaly letettem a targoncavezetői okj tanfolyamot nagy reményekkel, be adtam pár helyre a jelentkezésem de nem kaptam visszajelzést sehonnan. Így most itt vagyok munkanélkül 28 évesen szüleimmel élek, már régóta szeretnék egy barátnőt de még a környezetem sincs meg rá, 0 emberi kapcsolattal, még ezt megfejelve introvertált is vagyok. Meg a úgyis olvastam itt 1-2 kérdésben hogy akinek nincs érettségije annak felejtős a pár találás, hiszen a lányoknak vannak elvárásai ilyen téren. Ez igaz? Pedig állítólag nincs előnytelen külsőm, volt is már barátnőm, annak örülök hogy nem vagyok szűz. Visszatérve ha mindenigaz szeptemberben indul egy asztalos tanfolyam a volt sulimban,amire jelentkezem 2 éves képzés, utánna, megint megpróbálom az érettségit amit a suli biztosít. De nem tudom ilyen tanulási hátránnyal amit fentebb említettem, hogy fog ez menni.tanácstalan vagyok. Vélemények? Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben?
2019. máj. 10. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi az, amit szeretsz/tudsz csinálni? Azt kellene kamatoztatnod, tanulási nehézségek ellenére.

Írásod alapján leszűrhető, hogy meg van az alapvető intelligenciád az "élethez". A tanulási nehézségekkel általában megértőek szoktak lenni a tanárok, viszont azt előre jelezni kell nekik.

Elvárások valóban lehetnek, csajoktól és munkáltatóktól is. A csajozás témában nem tudok segíteni, de munka téren, mielőtt beadod az önéletrajzod valahova, mindenképpen nézesd meg azt egy hozzáértő emberrel és a hibákat korrigálljátok rajta.

2019. máj. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia.hasonlo vagyok. (33 éves) disz hegyek... Van érettségim,két szakma, plusz ECDL. Nem írtad hol laksz,de ha gondolod javaslok egy sulit, ahol kimondottan diszlexiasokkal foglalkoznak,ott jobban le tudnád az érettségit is tenni. Tanárok is felkészültek. Én 2004ben tettem le az érettségit. 10 osztály volt akkor, abból 7 disz. (Különböző szakirányú) és két gimnázium. Ja,igen és van egy nagyon komoly munkám,hatósági vizsga kellett hozzá. (Úgy tudom a nehéz gépkezelo is hatósági vizsgát követel.).
2019. máj. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1. Megnézettem egy hozzáértővel, aztmondta rendbe van. Szerintem az a baj hogy nincs érettségi, és szerintem jobban felvesznek egy olyan jelentkezőt akinek ott szerepel az érettségi
2019. máj. 10. 18:13
 4/7 A kérdező kommentje:
2. Küldtem privátot
2019. máj. 10. 18:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Diszeseknek nincs könnyités?

Nem semmi a történeted, akiben ennyi kitartás van sikerülnie kell!

Amúgy az én páromnak sincs érettségije, ettől nem rosszabb ember és jó esetben az emberrel vagy kapcsolatban, nem a bizonyítványaival.

Kitartás!

2019. máj. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2019. máj. 10. 21:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt nem hiszem el, hogy targoncavezetőként nem találsz munkát. Ez egy hiányszakma!! Nettó 300 ezret fizet... ember.. lehet, hogy ezen a pár helyen találtak nálad jobbat, de akkor addig ne hagyj alább, amíg nem adtad be mindenhova! Mégha az ország túlfelére is kell menned miatta. Megéri!
2019. máj. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!