Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket nem zavar ez a pénzköz...

Titeket nem zavar ez a pénzközpontúság?

Figyelt kérdés

Engem eléggé zavar. Nem a márkás és drága cuccokt körüli vallásos áhítatról akarok írni, hanem arról, ami mögötte van.


Mennyire szét van manipulálva és mennyi hazugsággal van tele a világ. Egy átlagos élelmiszerboltban már nem találni rendes zöldséget, hanem kemikáliákkal érlelt valammiket.


A szolgáltatást, amit árulunk nem nyújtjuk megfelelő minőségben, mert nincs rá szükség, anélkül is igénybe veszik. És különben is, pénzügyileg így hatékony.


Felépítünk egy marketinget arra, hogy azt kommunikálom az embereknek, ha nincs ilyen cuccod, akkor egy senki vagy, és a vásárlóim is annak nézzék a másik embert.


Emberek szét tépik egymást egy 5%-kal olcsóbb tévéért, mert mennyire kell az nekik, nem mintha lehetne mit nézni rajta, még az 500 csatornát kínáló csomagban sem.


Nem baj, ha bedől a vállalkozás, én megszedtem magam, a többi kit érdekel. Igaz hogy pár ezer ember megszívja, de kit érdekel?


Ma már nincs hosszú táv, az emberi kapcsolatokban sem, semmiben sem.


A lopást, a csalást szinte már elismerik (Lsd. viszkis attila), "ügyes" üzletembernek nevezik.


2019. máj. 12. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:

De. De ettől még te élhetsz normális értékrend szerint. :)

Egyébként a "viszkis"-nél jóval nagyobb tolvajok is vannak, nézz csak szét a közéletben... de ez már aktuálpolitika lenne. :)

2019. máj. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem, nem zavar.

Attila pedig egy nagyon érdekes ember. Tett rosz dolgokat (egy határt nem lépett át), mára viszont egy teljesen átlagos és jó ember. Nekem szimpatikus. Nem azért, mert lopott (bár a róla szóló film nagyon tetszett), hanem mert felül tudott kerekedni a múltján.

2019. máj. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"Egy átlagos élelmiszerboltban már nem találni rendes zöldséget, hanem kemikáliákkal érlelt valammiket." Jó hírem van, kapitalizmusban élünk, semmit nem kell megvenned amit nem szeretnél. De ha van egy zöldség ami nagyobb, szebb és olcsóbb, egészségügyi kockázatok nélkül akkor te is azt veszed meg.

"A szolgáltatást, amit árulunk nem nyújtjuk megfelelő minőségben, mert nincs rá szükség, anélkül is igénybe veszik. És különben is, pénzügyileg így hatékony." Teljes mértékben attól függ miről beszélünk. Van, aki megteheti és van aki nem. Nem mellesleg mint EU tag, egy multicigétől ugyanazt a szolgáltatást KELL, hogy kapjad itthon, mint nyugaton. Pénzügyileg meg az hatékony ha úgy csinálod ahogy a potenciális vásárlóidnak tetsszen. A nem megfelelő minőség nem ide tartozik.

"Emberek szét tépik egymást egy 5%-kal olcsóbb tévéért, mert mennyire kell az nekik, nem mintha lehetne mit nézni rajta, még az 500 csatornát kínáló csomagban sem."

5%-ért nem tépik szét egymást de tényleg szánalmas ami ilyenkor megy.

"Nem baj, ha bedől a vállalkozás, én megszedtem magam, a többi kit érdekel. Igaz hogy pár ezer ember megszívja, de kit érdekel?"

Aki több ezer emberre tud hatni egy vállalkozásban az pont nem ezzel a mentalitással csinálja mert egyből ki is rúgják. Ha mégsem akkor valaminek a tulajdonosa nem kényszeríthető, hogy munkát adjon az embereknek. Annak örülj amit kaptál.

"A lopást, a csalást szinte már elismerik (Lsd. viszkis attila), "ügyes" üzletembernek nevezik." Azért tisztelik mert nem öldökölt, a pénzt amit ellopott nem fizettette volna ki a bank a kisemberrel, egy banknak ekkora kár meg kb semmi.

"Felépítünk egy marketinget arra, hogy azt kommunikálom az embereknek, ha nincs ilyen cuccod, akkor egy senki vagy, és a vásárlóim is annak nézzék a másik embert."

Ezt az emberek inkább egymás felé építik fel, de kevesekre van hatással. Legalábbis azok közül akiket ismerek.

2019. máj. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!