Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogosan érzem ezt egy kicsit...

Jogosan érzem ezt egy kicsit sértőnek?

Figyelt kérdés

A lényeg annyi, hogy nem állunk túl jól anyagilag, viszont idén végre sikerült összehozni egy nyaralás szerűséget Lisszabonba. Van egy barátnőm aki azonban eléggé el van eresztve, így rengeteget utazik.

Múltkor kérdezte, hogy na vannak e terveim, és meséltem neki Portugáliáról, hogy na most végre megyünk nyaralni ennyi év után, életembe kB először megyek külföldre és mennyire várom. Ő meg volt lepve persze, aztán mondta, hogy ott még sose járt. (Pedig kB egész Európában volt már, és más kontinenseken is.)

Rá pár napra meg jön és meséli, hogy vett magának repjegyet, és megy ő is 1 hétre egyedül Lisszabonba csakúgy, jövő héten indul.


Én nem tudom, lehet túl érzékeny vagyok, de ez kB olyan volt, mintha azt dörgölte volna az orrom alá, hogy hát ő mennyivel többet megtehet, mint én, mert csak gondol egyet, és utazik, és ő mindig mindenhol előbb lesz, mint én. Vagy nem is tudom. Mert egyébként az illető teljesen tisztában van az én helyzetemmel, és kicsit sértőnek éreztem ezt. Olyan kicsinek és bénának éreztem magam tőle. Ti mit gondoltok? Túlreagalom?


2019. máj. 14. 22:02
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, de szerintem itt nem én vagyok az egyetlen rosszindulatú ember...

Teljesen egészséges vagyok, nem ekörül forog az életem, egyszerűen túlreagáltam, amire volt okom, mert ha hiszitek, ha nem hosszas baratságunk alatt volt rá példa, amikor direkt megbántott, nem csoda, hogy idővel paranoid lettem ilyen szempontból ezzel a lánnyal kapcsolatban. Én sem vagyok szent, semmi kétség, én voltam most egy irigy pcsa, ezt elismerem, viszont nem hiszem, hogy mindennek le kell hordani emiatt. Próbáltam korrekt lenni, és atgondolni a reakcióm, az legyen a legnagyobb hibám, hogy egy ilyenen megsértődtem, és feltettem erről egy kérdést gyakorin. Gyerekes? Igen. Az is meglehet, hogy kicsinyes és undorító viselkedés, viszont ettől még nem leszek patológiás eset, vagy teljesen megvetendő irigy szuka.

Ilyen alapon nem vagytok nálam különbek. Ugyanúgy a legrosszabbat látjátok bennem, mint én akkor, őbenne. Hiába próbálom megérteni a helyzetet, és jövök rá a saját viselkedésem helytelenségére, ti úgy beszéltek rólam, mint akit már elvetettetek, mint barátot, mint embert.

Amúgy nem akarok vitatkozni, meg őszintén nem igazán érdekel az egész, csak szeretném felhívni a figyelmet arra, hogy az emberek hibáznak és néha csinálnak/gondolnak/éreznek rossz dolgokat, ez azonban nem feltétlen jelenti azt, hogy az illető egy utolsó senkiházi, vagy éppen pszichológiai kezelésre szorul. Néha a körülmények úgy adják, hogy hasonló esetek megesnek, nagyobb feneket kerekítünk ilyen apróbb dolgoknak, de ez még nem a világ vége. Szerintem olykor-olykor ez megérthető.

Persze most nem azt akarom, hogy én szentként jöjjek ki a szituációból, mert egyébként bűntudatom is volt miatta, hisz alapvetően nem vagyok ilyen, legalábbis nem jellemző, csak egy picit több megértést szeretnék. Mármint most nem feltétlen irányomban, hanem úgy általanossagban. Nem vagyunk tökéletesek, de amíg próbálunk jobbak lenni, és hajlandóak vagyunk elismerni a hibáinkat, addig szerintem nincs akkora baj, hogy így elássuk egymást.


Amúgy lehet most is félreértettem valamit, és idegbetegnek tartotok ígyis - úgyis, de én ezzel az üggyel többet már nem vagyok hajlandó foglalkozni. Amit szerettem volna azt még elmondtam, ismerem magam, és úgy a szándékaimat nagy általanossagban, és kétlem, hogy ilyen extrém gondok lennének velem, de mindenki szíve joga, hogy mit gondol. Nekem viszont ez a véleményem erről és az ehhez hasonló esetekről.

2019. máj. 15. 18:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!