Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy ha megválaszthattad...

Hogy ha megválaszthattad volna, hogy melyik országba születsz, akkor Magyarország hányadik helyen szerepelt volna a listán?

Figyelt kérdés

Nálam jó pár ország előrébb szerepel ezen a listán, persze nem mindegy adott ország melyik régiójába születik az ember, de most vegyük alapul a fejlettebb régiókat.


Európa: Németország, Ausztria, Csehország, Svájc, Liechtenstein, Monaco, Hollandia, Luxemburg, Egyesült Királyság, Írország, Izland, Svédország, Norvégia, Dánia, Finnország, Észtország, Lettország, Litvánia, Lengyelország


A spanyolokat, portugálokat, olaszokat, franciákat, belgákat, görögöket azért hagytam ki, mert nekem nagyon nem jön be a mediterrán térség, a latin embereket nem csípem és az éghajlat sem fekszik nekem. Talán egy-egy fejlettebb, északi fekvésű, germán többségű francia vagy belga régió szóba jöhetne.


Észak-Amerika: USA, Kanada

Azt hiszem ez egyértelmű válasz, persze az USA-ban sem valami gettóba vagy latinok által lakott környékre születtem volna.


Ázsia: Japán, Dél-Korea, Taiwan, Szingapúr, Kína (bizonyos részei pl. Hongkong vagy Makaó)


Ausztrália és Óceánia: Ausztrália, Új-Zéland


Szóval körülbelül a harmincadik helyen szerepelne Magyarország, persze rengeteg országról nem sokat tudok, de elsőre ezeket tudtam felsorolni.


2019. máj. 20. 08:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Korrupció valamilyen mértékben szinte minden országban van. Urambátyám rendszer is, sőt nyugatra a legtöbb helyen első körben az állampolgáraikat veszik fel munkára, közülük is a protektáltak előnyt élveznek, és utána néznek csak szét a külföldiek között. A magyar emberekkel alapvetően az a baj, hogy azt hiszik, mindenhol máshol kolbászból van a kerítés és itt meg minden szar. Hát nem, ha járnál külföldön, tudnád, hogy nem így van. De az is tény, hogy sokkal jobb helyek is vannak ennél, világviszonylatban kb középmezőny vagyunk.
2019. máj. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
A helyieknek nagyon is kolbászból van a kerítés, egyik finn ismerősömtől olyanokat hallottam, hogy arról egy magyar csak álmodhat legfeljebb. Külföldieknek nyilván nincs ott sem kolbászból a kerítés, ezért is kérdeztem hogy hova születnél...nem pedig hova vándorolnál ki.
2019. máj. 20. 11:47
 13/16 anonim ***** válasza:
Egy jóléti államban talán jobban figyelnek az egészségügyi állapotomra, talán előrébb tartanék, egy militáris allamban jobb lenne a fizikumom, keményebb ember lennék, háborúban meghallhatnek, egy melyszegeny államban már a felnőtt kort sem értem volna meg, ezek mind jobb választás lettek volna szamomora, amúgy rendben van Magyarország, szeretem sok szempontból.
2019. máj. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Valahol a lista legvégén.Nem lenne a legolsó, a legutolso helyet megtartom Ausztráliának a sok életveszélyes csúszomászóval.Meg az örökké háborúzós arab országok sem vonzanak, sem Afrika, sem a sarkvidékek nem jöhetnek szóba.

Ha megválszthattam volna, hová szülessek, biztosan a festöi szépségű Toszkánát választottam volna.Jólét, nyugalom.

2019. máj. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A 193. lenne.
2019. máj. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem szerepelne elol a listamon az biztos :)

Nem is a penz meg a "kolbaszbol a kerites" butasagok miatt....

Egeszsegugy, munkahelyek, iskolai rendszer.

Azt hiszem ausztriaban , sieleskor az egyik 16 eves fiu a csapatunkbol balesetet szenvedett (ennek mar kb 8 eve ezert nem is igazan remlik akkor epp hol voltunk) rogton jottek erte, bevittek a korhazba, mosolygosak, gyorsak es korrektek voltak. Ahogy beert mar el is lett latva es mindent elmagyaraztak neki mi tortent vele es hogy kell cselekedni a gyogyulas alatt. Gipszet is kapott.

Ellenben, bar nem szeretek korhazba menni inkabb magan orvoshoz jarok, megis egyszer -ketszer megesett hogy ha mar fizetem a tbt igenybe vettem azt ami JAR. Nem is az, hogy egy elet volt mire idopontoskent sorra kerultem, 1 re volt jelenesem az orvos meg 3kor tolta oda a kepet es meg akkor is voltak elottem joparan. Koszonok az apoloknak, orvosoknak csak neznek ram bamban, hat jolvan. Bemegyek elmondom a panaszom, ugy vizsgaltak meg, mintha nem is lettek volna erzeseim, meg engem ugattak le miert vagok pofakat nekem ez a vizsgalat miert faj. Elkuldtek 3-4 fele vizsgalatra kozoltek utana az eg vilagon nincs semmi bajom. Megkerdeztem akkor miert van ez es ez a panaszom? Valaszuk az volt majd elmulik:) Jo ennyi eleg volt beloluk, elmentem magan orvoshoz, aki megallapitott egy eleg huzos betegseget nalam, amire rogton nagy dozisu gyogyszert kellett szednem es havonta vissza jarnom hozza. Fel ev volt mire "kikezelt" ha nem megyek el hozza, akkor szerintem mar reg visszafordithatatlanna fajultak volna a dolgok. Arrol nem beszelve, mikor rokont vagy ismerost kisertem korhazba, es kb lekoptek annyira foglalkoztak vele.


Nemetorszagi iskola rendszer: a 15-16 evesek megismerkednek minden fele szakmaval, gyakorlatot vegeznek minden fele szakmaban igy eldonthetik mik akarnak lenni ha nagyok lesznek.

Nalunk: 14 evesen szopd ki a kisujjadbol mi akarsz lenni 10 ev mulva, minden ismeret es tapasztalat nelkul.


Ilyen szempontokbol draga orszagunk el van maradva. Orultem volna, ha olyan orszagba szuletek ahol ezek a problemak nem allnak fent. Nagy kedvencem egyebkent Franciaorszag, Olaszorszag. A mentalitas is teljesen mas ott.

2019. máj. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!