Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy megint megemelik a cigaretta árát?

Figyelt kérdés

2020-tól megint emelkedni fog a cigaretta ára, egy márkásabb doboz cigi így már nagyjából 1500.- Ft körül lesz. Mit szóltok ehhez? Dohányosok, továbbra is megfogjátok venni vagy az emelés miatt inkább leszoktok a dohányzásról? Nem dohányosok, egyetértetek a tervezettel?


[link]



2019. jún. 11. 06:23
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
73%
Betiltanám. Telejsen egyetértek a többi hozzászólóval. Büdös, drága, nem jó semmire, frusztrál, ha nem lehet rágyújtani, kukába vele.
2019. jún. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
47%

Dohányos még nem is szólt hozzá. XD

Mindig ugyanez van bagós kérdések alatt (tíccsák be, rossz, énasztánnemszíom azt a szart, stb).

Majd termesztik otthon.

2019. jún. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
88%
Nem dohányzom, itt Veszprémben is mindenki ukrán meg szerb cigit szív, a nagyon burzsujok meg töltős cigit használnak, épeszű ember nem vesz doboz cigit 1500 forintért.
2019. jún. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
66%
Engem nem zavar nem cigizek
2019. jún. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
67%
Nem érint az áremelés. Nem cigizek.
2019. jún. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
71%
Nem dohányzok, de jól teszik. Sajnos láttam mit csinál az emberrel. Most halt meg egy ismerősöm 64 évesen érszűkület miatt levágott lábbal, a bagó miatt.
2019. jún. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
60%

Nem dohányzok, szóval engem nem érint. Viszont örülök neki, hátha lenne már valami visszatartóerő. Szörnyű látni,ahogy tizenévesek elbújva szívják és nem is gondolnak a következményekre.

Nemrég volt itt egy olyan kérdés, amiben a 24 éves férfi leírta, hogy a dohányzás miatt lett tüdőrákos, és most haldoklik. Megéri szívni? Megéri emiatt fiatalon meghalni?

Tényleg nagyon menő dolog...

24N

2019. jún. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
66%
3000 Ft kellene legyen egy dobozzal. Rühellem ezt a szart. 31F
2019. jún. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
34%
Én nem dohányzom, szóval engem ez személyesen nem érint, de én ettől függetlenül értelmetlen hülyeségnek tartom. Az én környezetemben is volt egy-két ember, aki azért szokott le a dohányzásról, mert drágább lett vagy kitiltották csomó helyről, de szerintem azért nem ez a többség és nekem ezzel kapcsolatban is vannak kérdéseim. Alapvetően szükség van arra, hogy az emberben legyen egy elhatározás arra, hogy leszokjon róla és akkor az ilyenek jó alkalmat szolgáltatnak hozzá (kb. mint az új év). Talán ad egy kis motivációt, jól hangzik, hogy akkor szembemegy vele és "velem nem csesztek ki" stb., de alapvetően nem ez a lényeg. Valaki vagy akar valami miatt vagy sem és szerintem itt a változtatás nem igazán a pénzen múlik. Aki függő, aki rendszeresen dohányos és fontos neki, annak szerintem még drágábban sem lesz nagy érvágás és nem gondolnám, hogy emiatt úgy kel fel reggel, hogy "jó én most abbahagytam". Szerintem akár drágábban is megvennék, ami meg igazából érdemben nem jelent semmi pozitív eredményt. Másrészt pedig többen is írták, hogy vannak "kiskapuk", lehet tölteni és vannak csempészett áruk is olcsóbban, szóval aki akar az talál magának olcsóbbat is. Mint írtam, én nem dohányzom, de kapásból tudnék mondani vagy 5 embert, akitől tudnék venni ukrán cigit pedig én még az ország másik felében is lakom. Sokkal inkább az egészségügyben, a prevencióban és az ellátásokban kellene változást elérni, én ezt gondolom. Annak, hogy drágítják meg úgy kezelik a dohányosokat, mint valami állatokat, szerintem nincsen semmi értelme.
2019. jún. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
79%
Folyamatosan emelkedik, mindig váltok olcsóbbra, így hagytam el a silveradót, harmóniát, sodró. Nekem fontos, hogy a dohány sajtreszelék szerű legyen és ne összerágott papírcafat -szerűnek, mint a legtöbb dohány ilyen golden gate, benson,ld multifilter. Szóval a drágulás miatt nevesincs márkákat próbálok ki, hátha reszelt sajtszerű a feldolgozása. A legutóbbi váltásom pár éve piros ausztin 40g 1350 forint volt, és jó mert sajtreszelt szerű a feldolgozása, jelenleg 1420 forint. néhány hete emelték, a legnagyobb emelés egyszer 50 forint volt. Váltani olcsóbbra nem tudok, mert a biliárd, Primus, 5 forintot nem ér!!!
2019. jún. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!