Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy megint megemelik a cigaretta árát?

Figyelt kérdés

2020-tól megint emelkedni fog a cigaretta ára, egy márkásabb doboz cigi így már nagyjából 1500.- Ft körül lesz. Mit szóltok ehhez? Dohányosok, továbbra is megfogjátok venni vagy az emelés miatt inkább leszoktok a dohányzásról? Nem dohányosok, egyetértetek a tervezettel?


[link]



2019. jún. 11. 06:23
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
56%
#30: Bizony van sok dolog ami károsítja az egészséget. A kocsik meg a fűtés ellen hogy tudsz tenni? Viszont a dohányzással saját magad mérgezed. Hiába hozol fel ilyen érveket. Mindegy. Mindenkinek a magánügye. Én úgy vagyok vele, hogy így is rengeteg betegség van, ami kialakulhat akkor is ha nem akarjuk. Nem teszek rá direkt egy lapáttal,hogy x évvel megrövidítsem az életem.
2019. jún. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
81%

Na végig olvastam itt a kommenteket, mi dohányzunk.(nem én pontoztam le a válaszolókat, mert nem az óvodában vagyok) És fogunk is, amíg anyagilag megengedhetjük magunknak. Nem dobozosat szívunk, hanem töltjük.

Valaki írta, hogy az orvos első kérdése, hogy iszik, dohányzik? Ez így van, nekem erre régebben -mielőtt nem lett szklerózisom-, annyi volt a válaszom, hogy dolgozom, és dohányzom. Megjegyzem, a körzeti orvostól kértem segítséget a leszokáshoz, annyi volt a válasza, hogy vegyek Nic..ettet. Ennyit magamtól is tudok.

Sokan írjátok, hogy ilyen-olyan káros hatással van, ezzel természetesen tisztában is vagyok, de amíg egy dohányos a legtöbbet saját magának árt, mi a vélemény az alkoholról? Nem egy haláleset történik az alkohol miatt mert apuka megint részegen ment haza... Vagy mit szóltok az utcán garázdálkodó részegekhez? Most írjam, hogy miért nem csinálnak ugyanúgy Nemzeti Italboltokat is? Gyanítom, sokkal nagyobb lenne a felháborodás.

Na, de hogy a kérdésre is válaszoljak, igen, mérges vagyok az újabb emelés miatt, de aki iszik vagy dohányzik, az úgyis meg fogja venni.

2019. jún. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
81%
Azt meg persze lefelejtettem, hogy ha mindenki, aki dohányzik, kibírná, hogy fél évig nem vesz dohányterméket, mekkora lenne a költségvetési hiány. Tudniillik elég sok adót fizetünk ki ezért a függőségért.
2019. jún. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
39%
Plusz rátennék minden doboz cigaretta árára +100 vagy +200 Ft-ot, afféle kockázati adó és biztosítási díj címén, mivel az egészségügyet értelmetlenül terhelik meg a dohányzás eü következményei.
2019. jún. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim válasza:
82%
Nekem rossz. Mert én már 4 éve dohányzom. És azóta is kizárolag mindig világoskék szofit szívok ami még hál “legjobb cigi”istennek nem olyan drága! De nem örűlnék ha 2021-re. Már 1500 ft lenne!
2019. jún. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
53%
Örülök neki. 27 éve nem szívom, és baromira rühellem, hogy beteszi hozzám egy mesterember a lábát, és tele van az udvar csikkekkel.
2019. jún. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
63%
Egyszer neki ugrottam a férjemnek hogy már bocs de hova lett a fizuból majdnem 50.000 ft? Azt mondta hogy hát cigit vettem rajta (éjszakázom sokat sokszor volt hogy a napi 1.5, 2 doboz is elment... Nekem addig nem tűnt fel hogy milyen drága a cigi... Napi 1000 ft na bumm kit érdekel... Úgy elszégyeltem magam hogy a fizum felét elfüstöltem hogy azóta se gyújtottam rá... Szóval emeljék is... Sokan le fognak szokni miatta... Én utólag hálás vagyok érte... Ha most is 500 ft lenne nem szoktam volna lem..
2019. aug. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!