Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen érzés megnézni a...

Milyen érzés megnézni a csernobil sorozatot egy olyannak aki élt abban a rendszerben?

Figyelt kérdés
És mit mondtak a magyaroknak 1986ban?

2019. jún. 12. 21:24
 1/5 Kőbalta22 válasza:
93%
Nem semmi lehet, az biztos. Annak se g enge, aki járt már Csernobilban....
2019. jún. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
97%
Én akkor 8 éves voltam annyi maradt meg hogy mindent mosni kellet amit a kertben szedtünk fel sem fogtam mi történt azt sem tudtam hol van Csernobil azt hittem hogy mai messze.Most hogy megnéztem a sorozatot az àllam leesett hogy mekkora volt a baj és nagyon dühös voltam viszont hàlàt is éreztem azok az emberek irànt akik életük kockàztatàsàval vagy épp felàldozàsàval mindent megtettek hogy mi éljük .Azt gondolom hogy most az iskolàkban ezekről az emberekről is tanítani kéne mert ők hősök rengeteg ember életét mentették meg .A sok kapzsi vezető hibàjàért nekik kellet àldozatot hozniuk.A vàlasz a kérdésre az ember ordítani tudna a dühtől viszont mérhetetlenül nagy hàlàt is érzek
2019. jún. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ
2019. jún. 13. 23:22
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

Én 10 éves voltam és csatlakozom az előttem szólóhoz.

A baleset után amikor már mindenki jól bezabált itthon a tavasszal szedett gyümölcsökből és zöldségéből már a radioaktív jód és egyebek már bennünk voltak ezzel és a radioaktív esőben kint játszadozó iskolástársainkban is. Ekkor jött a hír hogy volt egy kis atomos erőmű üzemzavar de a nagyon de nagyon távoli lakatlan nagy orosz szovjetunióban (nem a közeli ukrajna! térképen kellett keresnünk hol van Csernobil mert ezt se merték bemondani hogy itt a szomszédban) de csak az erőműben lettek betegek mert hánytak, valamint ők is jobban vannak már. Ide és európába csak icikepicit jön ami csak egy tüdőszűrésnyi és sehol nem több - dózisú ami abszolút nulla és szó se volt arról hogy ezer féle izotóp kering a fejünk felett mint például a cézium és a stroncium a jód mellett.

Majd jöttek a hírek szájról szájra különböző helyeken piacon stb. hogy akinek szőke kék szemű a gyereke azzal később baj lesz, beteg lesz, valamint hogy brutális adagot kaptunk ami 10 évvel biztos megrövidíti a várható életünket. Majd a hirtelen megszaporodó bőrrákokat, szemölcsöket, szürkehályogokat is a napra fogták és hogy a dezodor hajtóanyaga miatti ózon nem pedig csernobil.

Majd csak később, rá egy vagy több évvel jöttek az igazi független írások hogy valójában kapott európa rendesen az osztrákok főleg és nyugat dunántúl, Eger és a Budapest is. Szombathelyen pedig radioaktív zivatar is volt.

Csak később a kilencvenes évek elején tudtuk meg pontosan egy dokumentum filmből hogy mi történt és milyen súlyos baleset volt amikor már mindenki cikinek tartotta itthon szóba hozni ezt a szörnyűséget.

Egyébként pedig nincs a film eltúlozva, csak látványosabb mondjuk ahogy a reaktor ég, mert úgy emlékszem hogy még vicceltek is azzal hogy mutogatták a tv-ben hogy nincs is baj mert nem füstöl a reaktor. Pedig dehogynem, dőlt belőle a radioaktív szenny látatlanul.

2019. júl. 7. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy olyan ember számára, aki ismerte az előző rendszert, illetve az 1986-os szovjet viszonyokat és körülményeket, az a sorozat elég messze áll a valóságtól. Az emberi kapcsolatokat és a mentalitást kifejezetten hiteltelenül ábrázolja.

Egy amerikai produkcióhoz képest persze ez is szép teljesítmény.

2020. okt. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!