Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te hogy dolgoznád fel, hogy...

Te hogy dolgoznád fel, hogy kidobtál hét évet az életedből kb. a semmiért?

Figyelt kérdés
Négy év alatt szereztem egy IT-s diplomát. Azóta legfeljebb egy év munkaviszonyt tudtam vele összekaparni. Lehet, hogy tehetségtelen is voltam, de inkább lusta dög. Nem lennék egy teljesen hülye gyerek, csak nem foglalkoztam eleget, megfelelően a dologgal. Most anyagi gondok miatt megszűnt a jelenlegi IT-s állásom, ahol fél évet voltam. Sajnos mind anyagi, mind személyi problémák miatt egy új informatikus állás vidék helyett Budapesten nem jöhet szóba. Így ennek a pályának lőttek. Semmiben nem vagyok tehetséges, vagy igazán értékes. Viszont 19-26 éves koromig terjedő időszak erre ment rá. A fialtalságomat feláldoztam valamire, amiben nem tudtam kiteljesedni, ahelyett, hogy megtaláltam volna önmagam. Oké vannak szép emlékeim ebből a hét évből. De egy nehezebb, és kevésbé fényes jövő vár rám. Ami melókat esetleg meg tudok szerezni, ahhoz bőven elég az érettségi, vagy a nyolc általános is. Néha elsüllyednék szégyenemben, vagy akár kinyírnám magam. 26/F

2019. jún. 18. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem a semmiért dobtad ki,hanem a tapasztalatért, hogy bizony, ha lépecolsz, nem hajtasz, akkor ide jutsz. Te írod, hogy nem foglalkoztál vele eleget! Itt az eredménye. Legalább most már tudod! És a tudás hatalom!
2019. jún. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az a tudás, hogy rájöttem, hogy valamire nem vagyok képes, és nem igazán van lehetőségem pótolni, az nem egy túl nagy hatalom.
2019. jún. 18. 16:08
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

De igen, hatalom! Gondold végig, miért volt JÓ ez a hét év! Mit tanultál? Nem csak a tananyagra gondolok.

Buddhista filozófia segíthet, olvasgass.

Akármilyen volt a múlt, jó vagy rossz, teljesen mindegy, mert elmúlt. Soha nem jön vissza. Ezt tudatosítsd. Soha nem jön vissza, így teljesen felesleges rágódnod rajta, csakis előre tekints. Mi a következő lépés?

2019. jún. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kb. sajnos a gyártósor, és az adminsztratív munka között valahol.
2019. jún. 18. 16:17
 5/10 anonim ***** válasza:
Megkaptad az esélyt a továbblépésre! Hiszen te magad ismerted el, hogy nem voltál jó benne, egyfajta kényszerpálya volt, mely annyira sem volt fontos, hogy komolyabb energiát belefektess és foglalkozz vele!
2019. jún. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Úgy hogy a múlton már rágódni fölösleges,el felejteni ezt és menni tovább
2019. jún. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem Brian Tracy segített hogy csak is kizárólag pozitív legyek, youtubon fent is vannak videói, munka közben vagy utazás közben is meg tudod hallgatni, ajánlom még youtubon az hiszem pénz kiszámolót.
2019. jún. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Vagy is a pénzakadémiát.

Ha ez meg nyugtat én 2 évet vettem el az életemből egy sulival aminek semmi értelme.

Sok sikert és kitartás.

21F

2019. jún. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem is szeretnél szoftverfejlesztőként dolgozni?

Én egy sz.ros 1 éves, iskolarendszeren kívüli OKJ-n tanulom, én mára nem hiszek benne, de sokak szerint ezzel is lesz majd szakmabeli munkám. Akkor Neked diplomával, tapasztalattal miért ne? Akár Pesttől távolabb is!


Ha nem szeretnél az lenni, nem szóltam!



Egyébként 19-25 éves korom között én "elpocsékoltam" rengeteg időt. Többszázezer foritot (talán van millió is) pazaroltam zsákutcákra, már munka mellett rengeteg szabadnapot pazaroltam vizsgákra, állásinterjúkra.

Rengeteg hétvégi napot vagy estét pocsékoltam, amikor a különféle képzések voltak és az autóvezetés-órák.

Mindent összeszámolva konkrétan amióta dolgozom, nem sikerült félretennem, hanem fogyott a pénzem.


Amikor megszűnt egy bizonyos probléma, azonnal elhúztam dolgozni, volt pénzem, amit azt hittem, befektetek a jogsiba és tanfolyamokba. Volt energiám, és hitem, amit azt hittem, befektetek.


Az a gond, hogy mára összetörtem és reményemet veszítettem.

Fel fogom dolgozni az elpocsékolt 6 évet, ha és amennyiben lesz egy olyan állásom, ami mellett félre tudok tenni és visszajön a pénz, ha és amennyiben sikerül valaha kitörnöm, ha és amennyiben legalább pár évig lesz szabadidőm, megismerem, milyen az, ha az embernek van hétvégéje és a szabadnapjain pihen.


Nehéz ez.

Fel a fejjel.... Valahogy! ;)

2019. jún. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom merre laksz, te jobban ismered a lakóhelyed környékét, viszont szerintem "Kb. sajnos a gyártósor, és az adminsztratív munka" között van még más lehetőség a diplomáddal.

Pl rendszergazda (iskola, önkormányzat, üzemek, raktárak, stb), végezhetnél egy kiegészítő képzést és elmehetnél informatika tanárnak iskolákba tanítani.

Aztán van még az a lehetősség is, hogy távmunkázol: freelancer.com és hasonló oldalak.

2019. jún. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!