Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudom elfogadni, hogy...

Nem tudom elfogadni, hogy férfi létemre introvertált, csendes visszafogott vagyok, hogy legyek extrovertált?

Figyelt kérdés

2019. jún. 24. 08:35
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Az introvertált/extrovertált személyiségtipus veleszületett adottság.

Viszontza introvertáltság nem azonos a gátlásossággal (mert szerintem erre gondolsz), az ellen pedig egyszerüen csak tenni kell, szedd össze az önbizalmadat, és viselkedj lazábban. Meg nem ártana több ismeretet összeszedni, akkor nem kérdeznél ilyesmit, ami csak az infóhiányodat mutatja.

Mellesleg az introvertált/extrovertált tulajdonságnak semmi köze a férfi/nö kategóriához, ezt végképp nem tudom értelmezni a kérdésedben.

2019. jún. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A személyiséged összetevői csak részben születtek veled. A személyiséged alakulása sok gén összjátéka, és tovább komplikálja a dolgot, hogy különböző külső hatások esetén más és más géneknek lesz jelentős hatása rá. A személyiség változása felnőttkorban is folytatódik, noha meglehetősen lassú folyamat.

Tele van a világ introvertált férfiakkal, van köztük sikeres, sikertelen, boldog, boldogtalan, sokak által kedvelt, elidegenedett, stb. Tulajdonképpen mi hiányzik, milyen szeretnél lenni? Életünk összetett. Általában ahhoz, hogy egy adott dologban sikeres legyél, többféle készség is szükséges (az ismerőseid közt is biztos találsz példát olyan emberre, aki hiába extrovertált, nemigen lesz a társaság népszerű központja a partin). A legtöbb készség pedig tanulással fejleszthető, még ha függ is az adottságoktól, mi fog könnyebben menni, és mihez kell jobban kilépni a komfortzónából.

2019. jún. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Na, azért az nem úgy megy, kedves 1-es, hogy kérdező összeszedi az önbizalmát. Mit szedjen össze, ha nincs neki? Az önbizalmat nem a Jézuska hozza karácsonyra, és a közértben sem lehet kapni. Azért bizony meg kell dolgozni. Célokat kitűzni, és megvalósítani azokat. Csak ezek folytán veszi észre az ember, hogy BÍZHAT MAGÁBAN, mert mindent el tud érni, amit akar.
2019. jún. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!