Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van értelme bármit is hazudni...

Van értelme bármit is hazudni papámnak?

Figyelt kérdés

Papám 98 éves elmúlt, harcolt a II.világháborúban, és az 56-os forradalomban is részt vett a szabadságharcosok oldalán.

(rendőrtiszt volt, és fegyvereket osztogatott - ezért jó pár évre el kellett hagynia az országot)

Róla azt kell tudni,hogy nagyon, de nagyon erősen hazafi, ebben nem ismer tréfát.

Nagyon mélyen tiszteljük őt is, és büszkék vagyunk a tettire.

A magam nevében viszont sajnos, nem sajnos, de nem vagyok olyan erősen hazafi mint ő.Természetesen a nagy átlagnál jobban tisztelem én is a történelmünket, és az országot.


A helyzet az,hogy megismerkedtem egy erdélyi fiúval, aki 1/4-ed magyar,3/4-ed román.Román neve van, és bár tud magyarul, de erős akcentusa van, a román jobban megy neki.

Ott tartunk,hogy papám kivételével az egész család ismeri.

Papám viszont nem tud róla semmit, csak annyit,hogy van.

Ha megtudja,hogy "román" akkor ki fog térni a hitéből, és ez nekem azért is probléma, mert úgy érzem,hogy a kora és az egészségügyi állapota miatt neki már nincs sok hátra.Nagyon félek attól,hogy szinte "gyűlölni" fog, és nem szeretném ha tüske lenne benne a halála előtt irányomba.

Régen mindig azt mondta,hogy "csak magyar legényhez menjek".

A fiú egyébkét románnak vallja magát, de nem érdekli a politika.


A szüleim is erősen jobboldali beállítottságú emberek, már ami a férfi tagokat illeti.Apukám vicceskedve annyit mondott,hogy magyarosítsam el, és nyertünk.Illetve,hogy sok sikert az öreghez (papámhoz).

Viccet félretéve kedvelik, szimpatikusnak tartják a barátom.


Szánalmasnak érzem, de arra is gondoltam,hogy hazudunk valamit papámnak...hogy a barátom magyar, csak "elrománosított" területről jött.Még talán ez áll a legközelebb az igazsághoz, de ez is szánalmas.

Viszont ezt megértené papám. (mondjuk előtte meg kéne tanítanom neki a magyar vagy a székely himnuszt, mert az öreg simán számonkérheti, és csak akkor hiszi el)


Elhiszem,hogy furcsa kérdés, főleg annak aki nem ismeri papámat, de nekem ez nagyon fontos, én ezt a fiút szeretem, és papámnak is be kell mutatnom, de nem akarom,hogy haragudjon rám.


2018. jan. 17. 17:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Figyelj, megertem, hogy papad miken ment keresztul, de nem ok arra, hogy valakit eliteljen a szarmazasa miatt es a sajat unokajat meg emiatt megutalja. Nem tehetett arrol a baratod, hogy kitortek a haboruk, Trianon, stb...

Ha nagyon a szivere veszi, es felsz a reakciotol, akkor ne mondd el, ennyire egyszeru. Nem szep dolog a hazudozas, de ez meg a “jo” hazugsagnak szamit be szerintem.

Papadnak meg sok egeszseget, 98 ev nagyon szep:)

2018. jan. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
16%

Hülye rasszista, szánalmas családod van te sem lehettél jobb, míg megnem ismerted a lovagod...

Aki a származása alapján ítél meg és tesz különbséget az emberek közt az egy primitív buta elmaradi ember.

Minden etnikumu ember közt vannak rosszak és jó emberek.


Tudod nem véletlen mondják ISTEN NEM BOTTAL VER!

Most egy Román aztán lesz ebből Cigány is...

(REMÉLEM)

Csak, hogy a szüleid ismerkedjenek a kúturákkal... ;)

2018. jan. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Tudom, de az a baj,hogy ő nem fog változni, nem fog megérteni egy ilyet.

Nem is feltétlen az ő hibája, öreg, más világban nőtt fel, és egészen más dolgokon ment keresztül mint a legtöbbünk.

Ahogy őt ismerem, neki ez szinte felér egy "árulással", még ha nagyon erős is rá ez a szó.

2018. jan. 17. 17:39
 4/17 A kérdező kommentje:

2-es


Ebből a pár sorból megállapítottad,hogy a családom rasszista, és fajgyűlölő.

Ehhez gratulálok, rendkívül magas intelligenciára utal, és semmiképp sem előítéletes.

Szóval így ír egy intelligens ember?Akkor maradok buta :)

2018. jan. 17. 17:40
 5/17 anonim válasza:
35%
Én a helyedben elmondanám a papának az igazat és helyretenném kicsit a látásmódját. Attól még önmagában senki sem lesz rossz ember hogy például románnak, cigánynak, beduinnak, vagy istentudja minek született. Minden nemzetnek, népnek vannak normális polgárai, akiket nem érdekel a történelmi ellentét a saját és a párjuk országa között. Ha szeretitek egymást és jól megvagytok, akkor tervezzétek tovább a közös jövőt és legyetek boldogok. Mennyi idősek vagytok amúgy?
2018. jan. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Itt egy 98 éves emberről van szó, akinek kétlem,hogy meglehetne változtatni a világnézeteit.

Megpróbálhatom, persze, de pontosan ettől félek,hogy nem fog menni, és benne egy tüske lesz irányomba,valószínűleg a haláláig.

Ezt pedig nagyon nem szeretném.

2018. jan. 17. 17:44
 7/17 A kérdező kommentje:
Előbb-utóbb biztos elfogadná...csak az a baj,hogy nem fogja megélni azt az időt.(a romló egészségügyi állapota miatt)
2018. jan. 17. 17:45
 8/17 anonim ***** válasza:
3%

Remélem jobb a lelki világod, hogy nyomhattál egy nem hasznos választ a sorokba formált véleményemre. :DD Ha ez boldoggá tesz nyomd meg még vagy 100szor a nem hasznos választ ezzel lepontozva, válaszom akkor is IGAZ tény marad.


...és nyomatékosítom Isten nem bottal ver ;)

Na szevasz

2018. jan. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem csak én nyomtalak le, azért mert sötét vagy mint az éjszaka...persze most önérzetesen, és büszkén tovább állsz,hogy jól elbántak veled...pedig lehet neked kéne gondolkoznod.

Olyan fajtának tűnsz akinek addig tart a "demokrácia" amíg egyetértenek veled, ahogy ez változik, vagy eltért már mindenki buta,bunkó,tahó.

2018. jan. 17. 17:56
 10/17 anonim ***** válasza:
85%
Talán csak ne mutasd be. Vagy mondd azt, h szakítottatok. Vagy ne beszélj róla, hátha elfelejti. De csak akkor, ha nagyon biztos vagy benne, hogy haragudna rád.
2018. jan. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!