Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy a fogadjam el magam?

Hogy a fogadjam el magam?

Figyelt kérdés

Meglehet ezt tanulni?

Amióta az eszemet tudom, soha nem volt önbizalmam és elégé nagy kihatással van az életemre.


Köszönöm a válaszokat!



2019. jún. 29. 23:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

mi az amit ennyire nem szeretsz magadban?

és mik azok amiket szeretsz magadban?

2019. jún. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Rengeteg mindent nem szeretek magamban. Amit most eltudn3k mondnai, hogy szeretek magamban...hmm jó kérdés a szempillám hosszúa a szemem, és körülbelül ennyi jutt az eszembe (külsőleg)
2019. jún. 30. 00:10
 3/13 A kérdező kommentje:
Elnézést az előírásokért, autocorrect!
2019. jún. 30. 00:11
 4/13 anonim ***** válasza:
Mondanám, hogy olvass önismeretről cikket, hallgass előadást, könyvet, menj el egy coachoz vagy pszichológushoz, és tanuld meg magad szeretni, de ha még az autocorekt kikapcsolásához is lusta vagy nem tudom hatásos e, gyakorlatilag nem értem mi van a szempilláiddal, de ha ez olyan elfogadhatatlan az tényleg rég probléma. Ismerd meg az előnyeid és önmagad, és legyen igényed arra, hogy amit nyilvánosan írsz a neted, azt értelmesen tedd, akkor könnyebb segíteni
2019. jún. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az autocorrectet kapcsold ki a pichába! Jobban jársz, érthetőbb és komolyabb leszel pár elütéssel, mint most.


Önismerethez rengeteg könyv és cikk van neten torrenten is érdemes körülnézni ekönyvekért.


Asshertivitást javaslom. Elsősorban interperszonális kommunikációhoz van kitalálva. De a belső kommunikációdban használva magadat ismerheted meg vele, magaddal beszélheted meg a dolgaodat. Ha tudod mik a motivációid, miket érzel, tudod milyen szükséglet generálja ezt, akkor tudsz majd célokat megfohalmazni magadnak, amiket el is fogsz tudni érni majd. Végre tudni fogot mit kell tenned magadért.

2019. jún. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Lány vagy, ugye? Szimplán fogadd el a bókokat, amit kapsz és gondold át, hogy vajon miért kapod őket.
2019. jún. 30. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Pupusz ***** válasza:
Megpróbálom röviden: Először is a bensődet ismerd meg, fogadd el, ne ragadj le a külsőségeknél, az nem vezet sehova. Sokat segíthet a meditáció, amikor csöndben befelé figyelsz, megfigyeled magad, ahogy ülsz, fekszel, a talpadtól a fejbúbodig, részletesen, majd a légzésedet és hagyod, hogy a gondolataid átsuhanjanak rajtad. Csak megfigyeled az átsuhanó gondolatokat, nem reagálsz rájuk, nem minősíted. 10-15 perc naponta sokat tud segíteni. Ne egy külső máz legyél, hanem belső értéket képviselj, ami ott van benned! Azt könnyebb is elfogadnod, értékelned magadban. Ne testi légy, hanem elsősorban lelki. Én ezt tudom tanácsolni. Emellett olvass sokat a témáról, járj csoport terápiákra, pszichológushoz. Nem szégyen.
2019. jún. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2019. jún. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Milyen ember vagy most?


És Milyen ember szeretnél lenni?


Nekem ez segített tudtam mik a hibáim..stb egy idő után tudtam azt is hogy mi az ami hiányzik nekem csak végig kellett gondoljam a problémáim egy kicsit máshogy megközelíteni és őszinte lenni magammal, de úgy brutálisan őszinte hogy mindenre merek gondolni amolyan szabad a gondolkodásom. Elkezdtem olyanokat csinálni amik feszegették a határaim mindig egy picivel és igazából most is ezt csinálom mivel sok dologgal le vagyok maradva a korosztályomhoz képest. Továbbá elkezdtem gyakorolni a nonverbális kommunikációt és már mondhatni "egész jó" vagyok benne(legalábbis ahhoz képest ahonnan kezdtem ég és föld a különbség :D) szóval ez segít abban hogy meglássam mi jár a másik fejében(persze nem teljesen de ha megfigyeled a másikat egy ideig nagyjából rájössz milyen ember ez mondjuk kelthet hatalom érzést is hogy már ismered őt, de ő nem annyira téged bár ez lehet hülyeség mivel én nem érzem ezt csupán lehet hogy valaki igen). Például mondjuk én szerettem volna mindig is jól hazudni, szóval elkezdtem hazudni is persze utána elárultam hogy csak kamuztam meg sose olyat aminek káros következményei lennének szóval nem rossz indulatú hazugságok. Nem a hazugságon van a hangsúly meg hogy csúnya dolog hanem azon hogy fejlesztem magam igen ez is önfejlesztés és ha jobb leszek ebben én többnek érzem magam és sok helyzetben rendkívül hasznos a hazudás aki azt mondja nem az hazudik. xD Akkor még két dolog jut eszembe ami szerintem fontos az egyik az önkontroll, és higgadtság mindig legyél higgadt ergo tisztán tudsz gondolkodni és olyan döntéseket hozol amiket valószínűleg jól átgondoltál és nem fogsz később megbánni. Ami szerintem nagyon fontos ehhez is kell szerintem bátorság vagy önbizalom hogy kimerd mondani az igazságot, de a kőkemény igazságot na nekem ez nagyon nehéz volt, és van mikor nehéz még most is de ha menni fog hogy kimondod azt amit gondolsz sokkal jobban fogod magad érezni mivel magadat adod abban a pillanatban nem egy elvárt viselkedéssel reagálsz hogy ne csalódjanak benned hanem csak leszarod és te vagy te. :D


Egyébként sok más dolog segíthet nem tudod mi okozza nálad, félsz az emberektől? tanulj valami küzdő sportot, vitázz velük mond meg a véleményed merj nemet mondani és fogadd el hogy sok embernek nem tudsz megfelelni és nem is fogsz tudni. Magányos vagy? Szerezz barátokat legközelebb mikor látsz valakit aki úgymond egyedül van hasonló korosztály..stb próbálj meg kapcsolatba lépni vele. Valami humorosat szólj oda vagy próbálj viccelődni ha nem veszi az se baj megpróbáltad ergo már megtetted az első lépést a fejlődés felé amit így elsőre nem fogsz tapasztalni de egy idő után látni fogod a változást ha tényleg elhivatott vagy. Most csak mondtam pár dolgot ami eszembe jutott. Jó hosszú lett na mindegy lehet csak hülyeségeket írtam le de azért remélem lesz aki csillogó szemekkel olvassa. xD Ja és még valami kezdj el valamit csinálni amit már régóta akarsz sport, vagy ha barát/barátnőt akkor hajrá segíteni fog.

2019. jún. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


1, Lány vagyok és kamasz (gondolom valamennyire ez is közrejátszik)

2, Azt akartam írni, hogy a szepmillám hosszát és a szememet szeretem

3, Valaki írta, hogy fogadjam el a bókokat, nem kapok bókokat...

4, Köszönöm a válaszokat!

2019. jún. 30. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!