Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy a fogadjam el magam?

Hogy a fogadjam el magam?

Figyelt kérdés

Meglehet ezt tanulni?

Amióta az eszemet tudom, soha nem volt önbizalmam és elégé nagy kihatással van az életemre.


Köszönöm a válaszokat!



2019. jún. 29. 23:52
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Az utolsónak üzenem, hogy én csillogó szemekkel olvastam, köszönöm! Az a legnagyobb problémám, hogy nem tudok nemet mondani. Nyitottnak se nevezném magam, elképzelni nem tudom, hogy én (jövőre megyek 9.-be) oda menjek magamtól bárkihez is beszélgetni.
2019. jún. 30. 11:20
 12/13 anonim ***** válasza:

Na akkor meg is van az első két dolog amire rájöttünk hogy változtatni kell.

1. Mondj NEM-et!! Sőt olvastam egy könyvben hogy sokkal izgalmasabbnak tartanak és kiszámíthatatlanabbnak ha mást mondasz mint amire számítanak, és ha hiszed ha nem működik. Persze ehhez nekem is tudatosan kell csinálni a dolgokat nem csak menni az árral mindig, hanem figyelni arra hogy mit mond a másik, hogyan mondja és végig gondolni hogyan fogok reagálni.


Jövőre mész ezt most úgy érted hogy jövő évben kezded majd ősztől vagy most idén mint jövő tanév? ez mindig megszokott engem zavarni. Én azt ajánlom hogy ne feszülj rá csak simán nézz körül az emberek között, és ha látod hogy valaki egyedül van vagy hogy nem találja a helyét szólítsd meg, elég valami egyszerűvel ugye lány vagy például "szia húú ez az első napom és eléggé izgultam az évnyitón nem tudom te ezzel hogy vagy? nem izgulsz?" utána rá is lehet vágni "jajj hova tettem a jó modorom XYZ vagyok téged hogy hívnak?" nekem szokott az ilyen egyszerű dolog is működni lehet hogy kínos elsőre de nekik is az lesz ők is új környezetben vannak. Én első napomon úgy kezdtem hogy volt egy ismerősöm és vele mentünk le az osztályból évnyitó után és láttam hogy egyedül állt egy srác és csak simán oda szóltam neki hogy nem jössz? bólintott és jött utána beszélgettünk, és amíg ott volt ugyanabban a suliban addig nagyon jó barátságot ápoltunk amit "elbasztam" kicsit érzéketlen hozzáállásommal de az mindegy. xD Egyébként az alapján is kitudod majd szűrni hogy kivel kellene beszélgess hogy ki mennyire figyel téged ergo szimpatikus vagy neki vagy hogy a közeledben áll e valaki, mennyire közel áll melletted az ilyesmiket ha észre veszed akkor nem lesz baj. Egyébként nyugodtan a félénkek felé is közelíthetsz akiken látszik hogy nem annyira társasági emberek, introvertáltak ők biztosan értékelik majd. Egyébként tudom hogy ez úgy hangzik hogy könnyebb azt mondani mint tenni, és ez így is van. Én is éreztem már sokszor mintha egy bazi nagy göcs vagy labda lenne a torkomban és nem bírok egy szót se kimondani de amint sikerült kimondanom az első szót a második már könnyebb volt ..stb és így tovább. Van erre egy mondás valahogy így volt amit egyszer megcsinál az ember azt legközelebb még könnyebben megcsinál. Például aki elsőre nehezen hazudik másodjára már könnyebben fog menni harmadjára még jobban és így tovább. Szóval amit én ajánlok amikor csak azt érzed hogy szorongsz vagy félsz vagy remegsz és legszívesebben azt érzed hogy menekülnél mindig azon legyél hogy ettől függetlenül megcsináld amit szerettél volna, az ilyen helyzetektől fogsz igazán fejlődni.


2. Lépj ki a komfortzónádból, tegyél olyat ami új számodra, ezt úgy ismered fel hogy izgulsz(például remegnek a kezeid vagy izzad a tenyered kinél hogy), nagyon ver a szíved, akár az is lehet nehezen kapsz levegőt.


Ui: Ja egyébként lehet kicsit "erőszakosak" a módszereim de szerintem fölösleges doktorhoz, pszihodokihoz menni hisz ha te magad nem tudsz változtatni magadon ő se fog tudni, ha meg gyógyszereket ír fel az csak ront a helyzeten(persze kivéve ha valami tényleg olyasmi van a háttérben aminél muszáj például depresszió itt a rendes depresszióra gondolok ez alatt). Továbbá sok pszichológus tudtommal nem is nagyon végzi jól a munkáját legalábbis ezt az alapján mondom amiket meséltek. Ne kövezzetek meg biztos sok jó van csak olyat kell kifogni az meg gondolom azért drága is ha azt nézzük hogy diák vagy és erre nincs pénzed. Szóval én tényleg csak akkor ajánlom ha már te magad is MINDENT megtettél azért hogy ez változzon, és nem sikerült.

2019. jún. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Nagyon hasznos volt. 🙂
2019. jún. 30. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!